Az elmúlt években több mint tízszeresére nőtt a nemzetpolitikára fordított összeg: míg 2009-ben csupán 9,1 milliárdot, az idén és jövőre - beleértve a gazdaságfejlesztésre fordított forrásokat is - már 100-100 milliárd forintot fordítanak a nemzetpolitikai célok megvalósítására - közölte a Miniszterelnökség nemzetpolitikai helyettes államtitkára pé
Szigorodnak a biztonsági ellenőrzések a schwechati reptéren. December közepétől biometrikus arcfelismerő rendszert vezetnek be, amellyel a schengeni térségen kívülről érkező utasokat fogják vizsgálni. Az intelligens kapu lefényképezi az utasokat, és összehasonlítja arcképüket az útlevelükben vagy a személyi igazolványukon található fényképpel. A jö
Az Európai Unió és a magyar kormány 50-50 százalékos finanszírozásában évi 4,7 millió euró támogatáshoz jut a magyar méhészeti ágazat, ami több mint 15 százalékkal haladja meg az előző támogatási ciklus forrásait – mondta Nagy István, a Földművelésügyi Minisztérium parlamenti államtitkára szombaton a Gyulai méz- és mézeskalács-fesztiválon.
A külhoni magyar fiatal vállalkozók és családi vállalkozások támogatása hathatósan hozzájárul a külhoni magyarok szülőföldön való boldogulásához – jelentette ki Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára szombaton a felvidéki Révkomáromban, ahol köszöntőt mondott a Szlovákiai Magyar Fiatal Vállalkozók Szövetsége
December 9-én ezeket a számokat húzták ki az ötös lottó televízióban közvetített számsorsolásán. Telitalálatos szelvény nem volt, de négytalálatosnak többen is örülhetnek.
A szocialisták teljes összefogást szeretnének a baloldalon, közös listával. Gyurcsány Ferenc azonban megint megerősítette, hogy a Demokratikus Koalíció ilyen formában biztosan nem fog össze az MSZP-vel.
A szocialisták ma tartották programbemutató nagygyűlését, amelynek exkluzív vendége a Párbeszéd társelnöke volt. Az MSZP elnöke konferálta fel Karácsony Gergelyt a színpadra, csakhogy az Együtt elnökeként.
Az OSC kikapott a Bresciától, a Szolnok bravúros fordítással győzött a Pro Recco ellen, az Eger pedig simán verte a Sabadellt a Bajnokok Ligája főtáblájának negyedik fordulójában.
A légkörbe visszatérő elégett műhold, nem pedig az Ozjorszk közelében működő Majak nukleáris létesítményben bekövetkezett állítólagos baleset okozhatta a ruténium 106-os radioaktív izotópnak a légkörben szeptemberben és októberben észlelt jelenlétét - közölte a Roszatom orosz állami atomhatóság által megalakított intézményközi vizsgálóbizottság.
Segélyhitelt ajánl a Srí Lanka-i Demokratikus Szocialista Köztársaságnak a magyar kormány. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlöny pénteki számában jelent meg.
A bíróság alighanem példát akart statuálni, hogy megelőzze a muzulmánok elleni támadásokat. A szalonnának pedig döntő szerepe volt a drasztikus büntetésben...
Az Európai Unió és a magyar kormány 50-50 százalékos finanszírozásában évi 4,7 millió euró támogatáshoz jut a magyar méhészeti ágazat, ami több mint 15 százalékkal haladja meg az előző támogatási ciklus forrásait – mondta Nagy István, a Földművelésügyi Minisztérium parlamenti államtitkára szombaton a Gyulai méz- és mézeskalács-fesztiválon.
A Ferencváros 2-0-ra legyőzte vendégként a Vasast a labdarúgó OTP Bank Liga 19. fordulójának zárómérkőzésén, a Szusza Ferenc Stadionban, ezzel az élre állt a tabellán.