Hogyan mentesülhet a magánszemély az egészségügyi szolgáltatási járulék alól, kinél engedhető el méltányosságból a kötelezettség. A NAV közleményben foglalkozott a témával.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatta ki a román állategészségügyi és élelmiszerbiztonsági hatóság (ANSVSA) egy, az ukrán-magyar-román hármashatár közelében elpusztult vaddisznó tetemében - közölte az Agerpres hírügynökség csütörtökön.
Az ABC televízió egyetlen tollvonással szüntette meg a Roseanne című tévésorozatot. Ezzel legalább tízmillió amerikai kereshet magának más kedd esti elfoglaltságot.
Az unió kohéziós alapjából 265 millió eurót (mintegy 82 milliárd forint) fordíthat Magyarország a Budapesttől a román határig tartó M4-es autópálya új szakaszának kiépítésére - közölte az Európai Bizottság csütörtökön.
Miután a válság után évekig igen visszafogottak voltak a bankok a hitelezésben, meglehetősen lecsökkent a vállalatok és a lakosság hitelállománya, de az utóbbi két évben fordulat következett be: a bankok már versenyeznek az ügyfelekért. A hitelállomány még bőségesen növekedhet az MNB pénzügyi stabilitási jelentése szerint.
A Bosch csoport magyarországi árbevétele 13 százalékkal 1304 milliárd forintra nőtt tavaly, 2018-ra az első negyedév adatai alapján ugyancsak kétszámjegyű növekedést várnak - mondta Daniel Korioth, a magyarországi Bosch csoport vezetője sajtótájékoztatón csütörtökön Budapesten.
Nem könnyű ma Magyarországon annak, aki a súlyosan sérült gyerekét, vagy idős hozzátartozóját ápolja otthon. Munkát így ugyanis szinte lehetetlen találni, hiszen tulajdonképpen minden nap 24 órás műszakban dolgoznak, éjjel-nappal szükség...
A Kilauea vulkánra épült lakóházak kertjeiben tör fel a láva Hawaiion, a kitörés 28 napja tart, sok helyi még nem hagyta el otthonát - mondta el az MTA-ELTE Vulkanológiai Kutatócsoport vezetője az M1 aktuális csatorna csütörtöki műsorában.
Az Autopilot módba kapcsolt kocsi egy parkoló rendőrautóba rohant bele, a sofőr könnyebb sérülést szenvedett, a járőrkocsiban nem ült senki. A Tesla szerint a sofőr hibázott, amikor átengedte az autóirányítását a gépnek.
Tegnap számoltunk be arról, hogy a svájci központú MET Csoport új többségi tulajdonosa Lakatos Benjamin, vezérigazgató lett, és a cég menedzsereinek tulajdonrésze - az új részvényesi programnak köszönhetően - 20 százalékig nőhet. A korábbi tulajdonosok kiszállásának hátteréről, valamint jövőbeni tervekről Szabó Gergelyt, a MET Magyarország Zrt. vez
A piacok még fel sem ocsúdtak az olasz politikai válság miatti ijedtségből, a szakértők máris arra figyelmeztetnek, hogy a spanyoloknál is komoly viharfelhők gyülekeznek.
Az idén április 8-áig 4541 munkabalesetet regisztrált a Pénzügyminisztérium (PM) Munkavédelmi Főosztálya - ez valamivel alacsonyabb az elmúlt két évben mért számoknál, a négy évvel ezelőtti adatokhoz képest viszont jelentős növekedést jelent.
Négy hónapra lezárják a Maya-öbölben fekvő népszerű turistaparadicsomot június 1-től, hogy a korallzátonyok és a tengeri élővilág valamelyest magukhoz térjenek és fel tudjanak épülni a bő két évtizede tartó folyamatos turistaáradat káros hatásai alól.