Orbán Viktor miniszterelnök fogadta Vlagyimir Putyin orosz elnököt a Karmelita kolostorban. Elsősorban energetikai, beruházási, valamint űrkutatási megállapodások aláírása várható. A tárgyalások után az orosz elnök és Orbán Viktor közös sajtótájékoztatót tart, amelyet élőben közvetítünk azt atv.hu-n és a csatorna Facebook oldalán.
Jelentősen, 50 százalékkal javult az Airbus adózott eredménye a január-szeptemberi időszakban az egy évvel korábbihoz képest a felpörgő repülőgépgyártásnak köszönhetően - derül ki a cég által szerdán közzétett jelentésből.
Muszáj lefrissíteni a régebbi iPhone-okat, különben gyakorlatilag használhatatlanok lesznek. Emellett az androidosokra is komoly veszély leselkedik: egy letörölhetetlen vírus. Akár a kukába is dobhatják a telefonjukaz atok, akik...
A nagy olajipari cégek komoly döntések előtt állnak, ugyanis az elmúlt években egyértelmű lett a megújuló energiaforrások előretörése az energetikában, ami a fosszilis energiára alapozó cégeket is váltásra kényszeríti. Nem mindegy azonban, hogy milyen tempóban megy végbe a váltás, sok múlik ugyanis azon, hogy ezek a cégek hogyan becsülik meg példáu
Kiválasztanak a Tanításból néhány elemet, melyet aztán kötelezőnek jelentenek ki, míg másokat kifejezetten tiltani valónak minősítenek, a keresztények számára.
Az is bevétel, amit a cég nem kénytelen kifizetni köztes szolgáltatóknak. Ráadásul a sofőrök lojalitását is növelheti, ha gyorsítják a pénzmozgást a cégen belül.
A török elnök szerdán azt mondta, hogy az orosz tájékoztatással szemben az ő információik szerint nem volt teljesen sikeres a terroristák kivonulása a török-orosz megállapodás alapján létrejött tűzszüneti egyezségben szereplő 30 kilométer széles határ menti sávból Észak-Szíriában.
Budapesti konferenciájukat követően közös nyilatkozatban foglalták össze a közlekedés fenntarthatóságával, a járműipar átalakulásával kapcsolatos észrevételeiket és elvárásaikat a V4-országok autós szövetségei.
Ma a legtöbb kerti gép kétütemű vagy négyütemű motorral működik. Annak érdekében, hogy minél tovább megtarthassuk állapotukat, érdemes különleges figyelmet fordítani karbantartásukra. Cikkünkben a Stihl műszaki és szervizszakértői segítenek hasznos tippekkel és tanácsokkal, hogy a gépei tartósan és üzembiztosan működhessenek.
Időben kell elintézni a bevásárlást, legalábbis, ha pénteken akarsz valamit sütni, főzni - ugyanis november elseje munkaszüneti nap, nem lesz nyitva szinte semmi. A Pénzcentrum most összeszedte, hogy tartanak nyitva az üzletek a hosszú hétvégén. Újabb...
Szerda délután érkezett Budapestre Vlagyimir Putyin. Az orosz elnököt Orbán Viktor miniszterelnök fogadta a Karmelita kolostorban. A tárgyalások után az orosz elnök és Orbán Viktor közös sajtótájékoztatót tart, amelyet élőben közvetítünk azt atv.hu-n és a csatorna Facebook oldalán.
Azért fontos ez, a Hungary Helps program keretében nyújtott, támogatás, mert az elmúlt nyolc évben Szíriában felére, Irakban pedig tíz százalékra csökkent a keresztények száma.
Steve Wozniak, az első Apple számítógépek gépek megalkotója és Steve Jobs alapító társa szerint a digitalizációban gyakran átesünk a ló túloldalára. Olyan problémára próbálunk időnként online megoldást találni, amelyekre létezik sokkal egyszerűbb megoldás is.
Szép és előremutató dolog a saját kis részünket megtenni a környezet megkímélésért, ám a klímaváltozás megállítását elsősorban a politikusok lehetnek képesek elérni, feltéve, hogy eléggé számon kérjük rajtuk.
Megérkezett hazánkba az elektromos Harley-Davidson LiveWire, a motor, amire kevesen számítottak. Borsos ára lesz, de csúcsmodellel akartak kezdeni, hogy megalapozzák a Harley dominanciáját az elektromos motorok piacán is.
A múlt hétiTesla negyedéves elemzői konferenciahíváson derült égből villámcsapásként jött a hír, hogy ma, nyugati parti idő szerint délután újabb termék bemutató/indító lesz. Ha valakinek deja vu érzése van, akkor nem az érzékei csapják be, ugyanis a Tesla 3 éve már egyszer bemutatta a cserépbe integrált napelem-tetőt, mégpedig Hollywoodban a Szüle
Már az alakuló ülésen meneszthetik Tarlós István régi bizalmasát és fővárosi megoldó emberét, Pető Györgyöt. Karácsony Gergely ugyan kijelentette, hogy nem lesz tisztogatás, de elődje bizalmi embereitől azért minél előbb megszabadulna.
Mivel a migrénesek kevesebb mint fele kapja meg a megfelelő diagnózist (ami a hatékony kezelés előfeltétele), több olyan szűrőeszközt fejlesztettek ki, mely a migrén felismerését megkönnyíti.
November 1-jén megnyílik a látogatók előtt az észak-thaiföldi Tham Luang-barlangrendszer, ahonnan tavaly nyáron kimentették a monszun okozta hirtelen áradások miatt bent rekedt focista gyerekeket - jelentette be szerdán a délkelet-ázsiai ország természeti erőforrásokért és környezetügyért felelős minisztériuma.
A technológiai fejlődéssel egyre több jól képzett szakemberre lesz szükség a gazdaságban, ehhez az igényhez igazodik a Szakképzés 4.0 program is – jelentette ki Hafiek Andrea, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) főosztályvezetője Kecskeméten szerdán.
Az IoT és az okos otthonok világában az intetnetre csatlakozó eszközök mindegyike támadási pontot jelent. Itt a példa, hogy ez alól még az állatetetők sem kivételek.
Kezdetben a természetjog, valamint a klasszikus liberalizmus értékei szolgáltatták az emberi jogok alapját. A második világháborút követően azonban a gazdasági és szociális jogok nemzetközi keretrendszerbe való átültetése megfosztotta az emberi jogokat a tradicionális, természetjogi alapoktól és így kiszolgáltatta az emberi jogokat a politikai érde
Ismét rontotta a német gazdaság növekedésére adott előrejelzését a Német Ipari és Kereskedelmi Kamarák Országos Szövetsége (DIHK), szerdán bemutatott prognózisa szerint az Európai Unió legnagyobb gazdasága csupán 0,4 százalékkal bővülhet 2019-ben, és jövőre csökkenhet az export, ami a 2008-2009-ben elmélyült gazdasági világválság óta nem fordult el
A vállalat négy éve választotta első európai termelő üzemének helyszínéül Tatát, szinte példa nélküli a mostani bővítési ütem – emelte ki Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium államtitkára.
Lassult az amerikai gazdaság növekedési üteme a harmadik negyedévben, de a vártnál erősebb ütemű volt a bővülés, miután a vállalati beruházások visszaesését ellensúlyozni tudta a háztartások fogyasztása és az export fellendülése, ez pedig enyhítheti a pénzpiacok recessziós félelmeit.