Nem ment gyorsan L. L. Junior kisfiának gázolója, de nem tudta elkerülni a balesetet - derült ki a szakértői véleményekből. A 76 éves férfi augusztus végén gázolta el az énekes gyermekét Zuglóban, ám most kiderült, hogy a kisfiú már...
Szeptemberben az építőipari termelés volumene (szezonálisan és munkanap-hatással igazítva) 5,2%-kal emelkedett. A harmadik negyedév meglehetősen cikkcakkos teljesítményt hozott az ágazatban, hiszen a júliusi óriási, 10,4%-os növekedést majdnem ugyanekkora esés követte (-9,3%), erre érkezett most az ősz eleji adat. Jó hír, hogy szeptemberben sok új
Nem ment gyorsan L. L. Junior kisfiának gázolója, de nem tudta elkerülni a balesetet - derült ki a szakértői véleményekből. A 76 éves férfi augusztus végén gázolta el az énekes gyermekét Zuglóban, ám most kiderült, hogy a kisfiú már...
2005-ben rendeztük meg először a Property Investment Forumot, a Portfolio első ingatlanbefektetési konferenciáját. Azóta közel 15 év telt el, ezeket az éveket vesszük szemügyre a visszatekintő cikksorozatunkban, amelynek a következő állomása a 2016-os konferencia, illetve a legnagyobb tranzakciók, átadások, bejelentések és összességében a hazai ing
Kia K5 – a nálunk abszolút nem ismert elnevezés az Optimát takarja, az ugyanis a hazai pályán ilyen néven kerül forgalomba. Most pedig bemutatkozott a modell új generációja, amely egyben azt is szemlélteti, hogy milyen lesz az új Kia Optima. Röviden: szívhez szóló.
Több mint 940 millió forintból fejlesztette gépparkját a fémmegmunkálással és fúrószárgyártással foglalkozó nagyszénási Toolex Kft. - közölte a vállalat üzemvezetője hétfőn az MTI-vel.
Az utóbbi hetekben a gyengülés felé mozdult a forint, egyértelműen alulteljesítő volt a magyar deviza, így közel került korábbi történelmi mélypontjához. Kedd reggelre kicsit enyhült a nyomás a forinton, de így is 334 körül kezdi a napot az euróval szemben, egy százalékon belül van a szeptemberi csúcs.
Az irányadó európai részvényindexek felfelé kapaszkodnak a keddi piacnyitás után, a vállalati gyorsjelentések mellett a befektetők Donald Trump beszédére várnak majd a nap folyamán. A magyar tőzsde a kezdeti iránykeresés után emelkedéssel próbálkozott meg.
Valószínűleg egyelőre nem vet ki vámot az európai autókra Donald Trump amerikai elnök, hanem újabb fél évvel elhalasztja a döntést – értesült a Politico. A döntés elvileg kedvező lenne Magyarország szempontjából is, viszont így jövő tavaszig maradna a bizonytalanság.
Nem férfiöltönyök felső részének készítésére szakosodott gyárról esik szó az alábbiakban, hanem a magyar sportszlengben a vereség szinonimájaként használatos számtalan főnév egyike alkalmaztatott. A vállalkozás hivatalos neve Magyar Labdarúgó Szövetség. Az eredményességet hosszú ideje mellőző tevékenységben részt vesznek a központi gondozásban rész
Én teljes mértékben megértem/elfogadom, hogy a nemzet sportolói arra kérik Budapest új vezetőit, hogy járuljanak hozzá a Nemzetközi Atlétikai Szövetség által Budapestnek ítélt 2023-as világbajnokság megrendezéséhez. Az ország tisztességben megőszült, sikeres versenyzői nem is mondhatnak mást, mint hogy ide nekünk a világbajnokságot! A gigarendezvén
A Kereskedelmi Dolgozók Független Szakszervezete (KDFSZ) levélben megkereste Karácsony Gergelyt, és azt kérte, hogy a főpolgármester fogalmazzon meg olyan ajánlást a budapesti kereskedelmi vállalatoknak, amelyben a vasárnapi nyitvatartás korlátozását kezdeményezi - értesült a Magyar Nemzet.
„A katolikusoknak jobban kellene vállalniuk véleményük ütköztetését az ellentétesen gondolkodókkal, csak ehhez a másik oldal készségére is szükség lenne.” Kálmán Peregrin ferences szerzetest, a pasaréti Páduai Szent Antal templom plébánosát, a mátraverebély-szentkúri kegyhely volt vezetőjét kérdeztük a tömött ferences templomok titkáról, az egyházi
Több mint 500 – különösen kedvezőtlen esetben akár 700 – milliárd forintot is veszíthet Magyarország az uniós támogatási keretből a rendszerszintű kormányzati korrupció miatt. A szabálytalan pénzfelhasználás az összes uniós operatív programot érinti, és a kormány maga ismerte be a csalásokat, hogy a leállított brüsszeli kifizetések újrainduljanak.
Néhány héttel ezelőtt riportra utaztam három apró borsodi faluba. A választások előtt voltunk, mindenkiben dolgozott a remény, hogy lehet ez másképpen is. A téma, ami miatt mentünk, egyáltalán nem volt politikai jellegű. Szegénység jellegű volt. A riport szereplői is azt kérték, hadd ne beszéljenek ők inkább a Fideszről meg a szocialistákról, egyál
A spanyol választás legnagyobb tanulsága az, hogy Európa pártjainak fel kell ismerniük: az EU még nem heverte ki az eltelt évtized válságait, nincs idő arra, hogy taktikázgassanak, és saját érdekeiket országuké elé helyezzék. Határozott lépéseket kell tenniük azért, hogy megakadályozzák a populisták térnyerését, és visszaszorítsák a szélsőséges pár
Spanyolországban most ugyanolyan helyzet állt elő, mint Németországban, az Egyesült Királyságban, Franciaországban, Olaszországban és Hollandiában: megroppant a hagyományos centrista pártok ereje, miközben fragmentálódott a pártstruktúra. Sánchez ügyvezető miniszterelnök éppúgy elszámította magát az előrehozott választással, mint Olaszországban Mat
Nem hajlandó sérelemdíjat fizetni a kormány kitartott portálja, a pestisracok.hu a Jobbik két képviselőjének, Gyöngyösi Mártonnak és Z. Kárpát Dánielnek, ezért az érintettek a múlt héten végrehajtást indítottak a magukat sajtóterméknek nevező oldal ellen.
A versenyszféra szereplői és banki elemzők szerint a munkaerő iránti kereslet és a kedvező makrogazdasági folyamatok miatt tartósan fennmaradhat a jelentős keresetemelkedés.
A világ mezőgazdasága és erdőgazdálkodása folyamatos és dinamikus átalakulás küszöbén áll, amiről már sokszor és sokat írtunk. A digitalizáció, a robottechnológia, a drónok egyre nagyobb szerepet kapnak a fejlesztésekben, sőt a mindennapokban is. De a traktorok következő generációinak tervezésénél a károsanyag-kibocsátás minimálisra vagy nullásra c
Jürgen Klopp azt mondta: „Az emberek most már azt fogják állítani, hogy ezt a bajnoki címet csak a Liverpool veszítheti el”. Olvasva a reakciókat a Vörösök vasárnapi, a címvédő Manchester City elleni 3-1-es győzelme után, nem téved.
Mintegy 150 vállalkozás összesen 2,4 milliárd forint támogatást nyert el a kis- és középvállalkozások munkahelyteremtését segítő programban, ez 3000 munkahely létrehozásához vagy megőrzéséhez járul hozzá - jelentette be Varga Mihály.
Az immunerősítés lehetőségei különösen az őszi és kora tavaszi időszakban gondolkodtatják el a szülőket: hogyan is lehetne az egyik betegségből a másikba eső gyermeküket jobb egészségi állapotba hozni?