A magyar férfi válogatott második csoportmérkőzésén 11-11-es döntetlent játszott csütörtökön a spanyol csapattal a budapesti olimpiai kvalifikációs vízilabda Európa-bajnokságon.
Amerikában újabb és újabb csúcsokat döntenek a vezető részvényindexek, miután az amerikai-kínai részleges kereskedelmi megállapodás aláírása után a befektetők figyelme fokozatosan a beérkező makroadatok és a vállalati gyorsjelentések felé fordult.
Precíz helyzetleírás Novák Kataliné, aki szerint amikor a Fidesz arról dönt majd, hogy maradjon-e a Fidesz a Néppártban, a mai szavazás súlyos érv lesz amellett, hogy új szövetségeseket keressenek – kommentálta a Fidesz alelnökének atv.hu-nak adott nyilatkozatát Orbán Balázs, a Miniszterelnökség miniszterhelyettese az ATV Egyenes beszéd című műsorá
A 11-11-es pontosztozkodás azt jelenti, csak szombaton dől el, hogy Märcz Tamás együttese első helyen közvetlenül a negyeddöntőbe jut, vagy játszania kell a nyolc közé jutásért.
Immár a 17. Országos Sasszinkronra invitálja a lelkes madárbarátokat a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) Egyesület 2020. január 17-19. között. Az eredetileg magyar program egyébként már a teljes Kárpát-medencét lefedi.
Csecsemőkorban a gyomortáj záródási elégtelenségének, azaz a refluxnak a leggyakoribb oka a gyomorszáj-záróizom lazasága, mely a kor előrehaladtával megerősödik, kivéve, ha a reflux oka veleszületett rekeszsérv.
A Cser Ágnes nyilatkozata utáni helyzet azért különösen pikáns, mert az orvosi kamara eddig a szakszervezet meghívott társaként vett részt az úgynevezett sztrájktárgyalásokon, és mindeddig nem volt jele, hogy a törésvonal lenne a munkavállalókat képviselők, illetve a tárca között.
Lévai Anikó, Orbán Viktor miniszterelnök felesége az ünnepségen megköszönte a díjazott és a díjakra jelölt újságíróknak, hogy a családi értékek iránt elkötelezetten dolgoznak.
A kormány stratégiai célnak tekinti a vasúti szolgáltatások színvonalának fejlesztését – közölte az ITM államtitkára. Közben kiderült: ismét leállt egy vonat, mert lejárt a mozdonyvezető munkaideje.
Péntekre is az egész országra figyelmeztetést adott ki a tartós, sűrű köd veszélye miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat. Az MTI-hez csütörtök este eljuttatott veszélyjelzésében azt írták: folytatódik a borult, párás idő az ország döntő részén, többfelé sűrű (zúzmarás) köddel. A borult területeken kialakulhat ónos szitálás, hószállingózás, sze
Az Egyesült Államokba eljutni akaró legalább száz hondurasi állampolgár lépett be illegálisan Guatemala területére, miután tömegesen megrohamozták a Guatemalával közös határt Honduras északnyugati részén – állapította meg az Efe spanyol hírügynökség.
Az áruházlánc újabb zöld kezdeményezése, hogy 2020 januárjától biológiailag teljesen lebomló és komposztálható tartókban is kínál vásárlóinak dísznövényeket. A környezetbarát cserepek érdemben redukálják a vállalat műanyagfelhasználását.
Hernádi Zsoltot nem érte váratlanul az ügyében Horvátországban hozott megismételt első fokú ítélet, amelyben kétéves börtönbüntetésre ítélték. Erről a Mol elnök-vezérigazgatója beszélt az ATV Egyenes beszéd című műsorában. Pontosan tudtuk, hogy ez fog következni – tette hozzá Hernádi Zsolt.
Egy kutatás szerint akár negyedmillió rendszeres hazai fogyasztó mellett további százezrek választják időnként a növényi italokat tehéntej helyett. A dietetikusok szerint ezeknél figyelni kell arra, hogy mekkora a bevitt tápérték, és hogy az összetevőkből mit és mennyire hasznosít az emberi szervezet.
Ötpontos követeléscsomagot fogalmaztak meg Iránnal szemben csütörtöki londoni ülésükön azoknak az országoknak a külügyminiszterei, amelyeknek állampolgárai a múlt héten Teherán közelében lelőtt ukrán utasszállító repülőgépen utaztak.
A befektetők és a társadalom is nagyobb nyitottságot vár el a szervezetektől – derül ki az EY több mint 1000 pénzügyi vezető körében készített globális felméréséből. A cégkultúrára vonatkozó információk a befektetői döntéseket is jelentősen befolyásolják, a vállalati jelentések azonban ritkán tartalmaznak ilyen jellegű adatokat.
A Nemzeti Színházban tartották az M4 Sport-Az Év sportolója gálát. Babos Tímeák legyőzték a női kajaknégyest. Hosszú Katinka hetedik győzelmével utolérte Egerszegi Krisztinát.
A főpolgármester csak akkor engedné az atlétikai vb-t, ha a kukaholding fizet a fővárosnak. Budapest fejlesztéséért felelős államtitkár erre azt válaszolta: „Ne szemétkedjünk!”
Az előkészítő munkálatokra 1,412 milliárd forintot biztosít a kormány állami forrásból – jelentette be a Pannónia Szíve és a Velencei-tó területfejlesztéséért felelős miniszterelnöki biztos.
Uniós alapból pedig egy fillért sem adna atomenergiára - a régi-új osztrák kancellár minden másban egyetértett a visegrádi országok miniszterelnökeivel.