Szerdán és csütörtökön hazánk időjárását egy ciklon határozza meg, amely az északkeleti területekre nagy mennyiségű esőt zúdít. Több megyében figyelmeztetés érvényes.
India a világ harmadik legnagyobb tojástermelője Kína és az Egyesült Államok után. Az 1,3 milliárd lakosú ázsiai ország a negyedik legnagyobb csirketermelő a világon Kína, Brazília és az Egyesült Államok után.
A márciusi beszakadás, majd az áprilisi és májusi pesszimizmus után úgy tűnt a nyáron, hogy a vállalatok már látják az alagút végét, és fellendülést jelzett a Beszerzési Menedzserindex (BMI). A legfrissebb szeptemberi érték azonban ismét óvatosságra int.
A koronavírus-járvány miatt kialakult helyzet elsősorban a folyó, vagy tervezett beruházásokat érinti, mivel az erőművi berendezések és segédrendszerek gyártóinál érezteti leginkább hatását, az üzemelő egységek tekintetében kizárólag a karbantartások kapcsán okoz kisebb nehézséget. A pandémiás helyzet a következő egy évben biztosan megnöveli a gyár
Brutális mértékben, az előző év azonos időszakához képest 1378 milliárd forinttal romlott a kormányzati szektor első féléves hiánya. A háttérben természetesen a koronavírus negatív gazdasági hatásai állnak. A GDP-arányos hiány így 5,3 százalékos volt.
A járványügyi szabályok újból betartása miatt stagnál a koronavírusos esetek számának növekedése, de a kormány fenntartja a járványügyi szabályokat, így újabb egy hónappal meghosszabbította a határzárat – mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kormányinfón. Beszélt arról is, hogy az uniós csúcson Orbán Viktor miniszterelnök ú
Aki válaszol: Csorba Virág kertészmérnök, növényorvos Kedves Kérdező! A leander esetében, ősszel, még a teleltetés előtt érdemes a metszést elvégezni. Tavasszal sem késő elvégezni ezt a műveletet, azonban ekkor a hajtások fejlődése később indul meg, így virágait nyáron csak később élvezhetjük. Tavasszal főként a nagyobb mértékű drasztikus metszés k
A miniszterelnök rossz ütemezésűnek és rossz időzítésűnek nevezte azt a szándékot, amely össze akarja kötni a jogállamisági kérdéseket pénzügyi kérdésekkel.
Létezik egy ingyenesen elérhető felület, ami óriási hasznot hozhatna a magyar kisvállalkozásoknak – a legtöbben egyelőre mégsem használják ki. Langmár Zsuzsa kommunikációs szakértő szerint a koronavírus idején különösen fontos, hogy éljünk ezzel a lehetőséggel.
Csak a szerencsén múlt, hogy nem történt tragédia a napokban Pécelen: a hirtelen jött lehűlés miatt egy család befűtőtt, ám a szén-monoxid érzékelőt nem kapcsolták be. Az anya vette észre magán a mérgezés tüneteit, azonnal hívták
A miniszterelnök az Idősek Tanácsának ülése után videóban beszélt arról, hogy "járvány ide vagy oda", a következő év elején megkezdik a 13. havi nyugdíj visszaépítését.
A miniszterelnök ma reggel közösségi oldalán egy videóüzenetben adott tájékoztatást arról, hogy az idősügyi tanács ülésén döntöttek a 13. havi nyugdíjról.
Ha a jogállamisági és költségvetési kérdések összekötéséről szóló vita akadályozza a koronavírus-járvány miatt szükséges pénzügyi alap működésének elindulását, lehetőség van kormányközi megállapodásra, az EU intézményein kívül - nyilatkozta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön az MTI-nek Budapesten, mielőtt elindult az európai uniós csúcstalálko
A Gaucher-kór egy nagyon ritka lipidtárolási betegség, amely recesszív módon öröklődik. Ez azt jelenti, hogy a betegség csak akkor alakul ki, ha az utód mindkét szülőből hibás gént kap. Az egyébként ritka betegség sokkal nagyobb gyakorisággal fordul elő bizonyos zártabb közösségekben.
Élőben zajlik a Kormányinfo, amelyen a szerdai kormányülés döntéseit ismerteti Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő. A Portfolio élőben tudósítja az eseményt.
Szerdán ülésezett a kormány, az itt született döntésekről - a határzár meghosszabítása, látogatási tilalom fenntartása, valamint az SZFE költségvetése- Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter részletesen beszámolt a csütörtöki kormányinfón.
Messziről megtévesztésig hasonlít az 1958-as Corvette C1-re a Songsan Motors SS Dolphin névre keresztelt csodája. Közelebbről már egyértelműen látszik, hogy
Rajta kívül minden férfi játékos megható beszédet írt, a kajakozó viszont tudta fokozni ezt azzal, hogy egy szerinte vicces, a többiek számára megbotránkoztató mondatot is hozzáfűzött a szöveghez.
Új dallal és klippel jelentkezett Váray László. Akusztik Stand Up című műsorának legújabb felvétele egy 2020-as rockabilly blues, aminek a hangszerelése sem megszokott.
HelloParks. Ezzel a névvel indítja útjára a Corvin Sétány, az Etele Plaza és számtalan egyéb hazai és nemzetközi fejlesztés mögött álló Futureal, a megaparkokat fejlesztő új, önálló vállalkozását. Exkluzív interjúnkban Futó Gábort, a Futureal-csoport alapító társtulajdonosát, és Nemes Rudolfot (akinek a neve ismerősem csenghet a logisztikai ingatla
Brutális mértékben, az előző év azonos időszakához képest 1378 milliárd forinttal romlott a kormányzati szektor első féléves hiánya. A háttérben természetesen a koronavírus negatív gazdasági hatásai állnak. A GDP-arányos hiány így 5,3 százalékos volt.
A koronavírus-járvány alaposan megviseli az európai olajfinomítók eredményét és profitabilitását is. Nehéz hónapok várhatnak az iparágra, mivel a felépülés jelei csak lassan mutatkoznak. A dízel és a benzin ára is évek óta nem látott alacsony szinteken áll, és a légiipar nehézségei is nyomás alatt tartják a finomított termékek iránti keresletet.
Ha a jogállamisági és költségvetési kérdések összekötéséről szóló vita akadályozza a koronavírus-járvány miatt szükséges pénzügyi alap működésének elindulását, lehetőség van kormányközi megállapodásra, az EU intézményein kívül - nyilatkozta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön az MTI-nek Budapesten, mielőtt elindult az európai uniós csúcstalálko
A Színház- és Filmművészeti Egyetem felmondott oktatóinak felmondási ideje szeptember 30-ról október 1-re lejárt, ezért erre az éjszakára egy közös virrasztásra várták a szervezők azokat, akik szerették volna kifejezni szolidaritásukat az SZFE polgárai mellett. A gyülekező után workshop, zene és tánc volt a program, majd színészek olvastak fel, azt
A koronavírus-járvány alaposan megviseli az európai olajfinomítók eredményét és profitabilitását is. Nehéz hónapok várhatnak az iparágra, mivel a felépülés jelei csak lassan mutatkoznak. A dízel és a benzin ára is évek óta nem látott alacsony szinteken áll, és a légiipar nehézségei is nyomás alatt tartják a finomított termékek iránti keresletet.
Tegnap délelőtt a Czeizel Intézet prenatális központjának kertjében tartották dr. Czeizel Endre Önleltár című kötetének bemutatóját. Az orvosprofesszor a kötet bevezetőjeként írt számadásából Hirtling István színművész olvasott fel részleteket, az eseményen pedig az ikonikus szaktekintély mellszobrát is felavatták, amelyet Mikus Áron szobrászművész
Szerdán ülésezett a kormány, az előzetes várakozások szerint a schengeni magyar határokon visszaállított ellenőrzés meghosszabbításáról tárgyaltak és áttekintették a járványügyi helyzetet is. Arról, hogy döntöttek-e szigorításokról, ma délelőtt Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter és Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő a Kormány