Kedden délután Varga Mihály benyújtotta Országgyűlésnek az adókönnyítéseket tartalmazó jogszabály tervezetet. Ebben többek között olyan intézkedések vannak, mint a kisvállalati adó értékhatárának emelése, vagy a NAV által készített áfabevallás.
Egyre több természeti csapás várható a klímaváltozás következtében: a hőhullámok, erdőtüzek, viharok, aszályok és hurrikánok számának növekedése, illetve a globális felmelegedés fokozódása nyomán 2030-ra 50 százalékkal nőhet a nemzetközi humanitárius segélyre szorulók száma a 2018-as 108 millióhoz képest - figyelmeztetett kedden a Meteorológiai Vil
Az ukrán kormány a keddi rendkívüli ülésén a hónap végén lejáró országos karantén hatályát december 31-ig meghosszabbította a koronavírus-fertőzés terjedésének megfékezése érdekében - jelentette be Denisz Smihal miniszterelnök.
Januártól akár 30 millió forint vissza nem térítendő támogatást és hozzá 15 millió forint kedvezményes kölcsönt is kaphatnak azok, akik három új gyermeket vállalnak és például egy nettó 50 milliós új építésű ingatlanba költöznek
2,7 milliárd dolláros árbevételt ért el a Delta Airlines a harmadik negyedévben a várt 3,1 milliárd dollárral szemben, amin 3,30 dolláros egy részvényre jutó veszteséget ért el a várt 2,97 dolláros veszteséggel szemben.
Rendesen beszűkült a Suzuki SX4 S-Cross motorválasztéka: az ezres benzines eltűnése után 2020-ban kizárólag az 1,4 literes Boosterjettel vehetjük meg a crossovert, mégpedig a 48V-os hibrid rendszerrel megtámogatva. Így nem elég, hogy gyenge a forint árfolyama, még a ’nagy’ motor magasabb árát is ki kell fizetnünk, amit ráadásul tovább növel az enyh
Rovó László, a Szegedi Tudományegyetem rektora állítólag hétfőn azonnali hatállyal felmentette a munkavégzés alól az egyetem pszichiátriai docens orvosát – számolt be róla Facebook-oldalán Kunetz Zsombor. Az egészségügyi szakértő szerint a döntésnek köze lehet ahhoz, hogy a Magyar Orvosi Kamara megyei etikai bizottsága az ő elnöklete alatt döntött
2019. október 13-án választották meg főpolgármesternek Karácsony Gergelyt, a Párbeszéd társelnökét, aki az InfoRádió Aréna című műsorában a főváros vezetésében töltött első év legfontosabb ügyeiről, a kormányzattal és az őt támogató pártokkal kialakított viszonyról és a Budapest előtt álló feladatokról is beszélt.
Az új típusú koronavírus (SARS-Cov-2) ellen védő oltások megjelenése után is tart majd még a járványügyi védekezés Németországban - figyelmeztetett a Robert Koch közegészségügyi intézet (RKI) egy kedden megjelent elemzésében.
Ha valakinek az utazási korlátozások miatt a repülés élvezete hiányzik a legjobban, vagy csak megnézné hazánkat madártávlatból, most különleges program keretében teheti meg.
A koktélbárok tulajdonosai szerint az este kilenc órás zárás teljesen térdre kényszeríti őket, a buszvezetők szerint a forgalmi káoszt növeli az utasszám csökkentése, a háziasszonyok azt kérdezik, mi lesz a családi ebéddel, ha csak hatan ülhetnek az asztalhoz: vegyes fogadtatásra találtak a római kormány koronavírus-járvány miatt megújított korláto
Órákkal a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) új vezetése bejelentette, hogy befejezettnek tekintik az egyetemfoglalást, annak infrastrukturális és pénzügyi feltételeit nem biztosítja, elment az internet az egyetem Vas és Szentkirályi utcai épületeiben is - írta meg a HVG.
Csökkenéssel zártak a vezető nyugat-európai tőzsdeindexek kedden, miután újabb kétségek merültek fel a koronavírus elleni hatásos védőoltás mielőbbi kifejlesztésével szemben, a bankrészvények árfolyamát pedig a kötvényhozamok esése húzta lefelé.
Már fenntarthatósági szempontok alapján is kategorizálja a befektetési alapokat a szektor szakmai szövetsége. A világtrendekhez hasonlóan itthon is egyre többen szeretnének olyan portfólióba fektetni, amelyek mögött felelős környezeti
Erdogan irredenta vonalvezetését csak Pakisztán és Katar támogatja, a nemzetközi közösség kulcsszereplői viszont megkezdték Törökország bekerítését. Az amerikai konzervatív folyóirat Erdogant már egyenesen a kivégzett iraki diktátor Szaddám Huszeinhez hasonlítja, és elkerülhetetlen összecsapást jósol Washington és Ankara között. Káncz Csaba jegyzet
Az 5G technológia is helyet kapott az Apple legújabb telefonjában, az iPhone 12-ben – derült ki a keddi bemutatón. Az új generációs készülék újfajta töltőt is kap, illetve jön az iPhonre 12 Mini is.
Pintér Sándor belügyminiszterrel tárgyalt kedden a Magyar Orvosi Kamara elnöke a tervezett béremelésekről. Az egyeztetéseket követően az érdekképviselet közleményt adott ki.
Az új típusú koronavírus (SARS-Cov-2) ellen védő oltások megjelenése után is tart majd még a járványügyi védekezés Németországban - figyelmeztetett a Robert Koch közegészségügyi intézet (RKI) egy kedden megjelent elemzésében.
Romániában a koronavírus-járvány féken tartása érdekében betiltották a tömeges magánrendezvényeket, ugyanakkor enyhítették a vendéglők, színházak és mozik üzemeltetésével kapcsolatos feltételeket.
Romániában a koronavírus-járvány féken tartása érdekében betiltották a tömeges magánrendezvényeket, ugyanakkor enyhítették a vendéglők, színházak és mozik üzemeltetésével kapcsolatos feltételeket.
Megalakult az egyelőre harminchárom céget tömörítő Lengyel-magyar gazdasági kamara, a szervezet célja a két ország közötti kereskedelmi forgalom és a beruházások támogatása - közölte a kamara az MTI-vel kedden.
A Jobbik elnöke az Egyenes beszéd stúdiójában értékelte a vasárnap lezajlott borsodi időközi választás eredményét, ahol eldőlhetett volna a kétharmad sorsa.
Az idő fogy, az EU-nak fokoznia kell az előkészületeit a megállapodás nélküli időszak lehetőségére - jelentette ki Michael Roth, az Európai Unió soros elnökségét adó Németország uniós ügyekért felelős minisztere Luxembourgban.
A sportmasszázs fontos szerepet játszik minden sportoló életében, függetlenül attól, hogy sérült-e vagy sem. A masszázsnak számos fizikai, fiziológiai és pszichológiai előnye van.
Három olyan tanárról tud a Pedagógusok Szakszervezete, akik igazoltan koronavírus-fertőzésben haltak meg – tette közzé az érdekképviselet a Facebook-oldalán.
Oroszország kénytelen lesz egy időre megszakítani a kommunikációt az Európai Unió vezetőivel, ha ebben a közösségben nem értik meg, hogy Moszkvával a párbeszédet a kölcsönös tisztelet alapján kell folytatni - jelentette ki Szergej Lavrov orosz külügyminiszter a Valdaj vitafórumon kedden elmondott online előadásában.