Kedden ismét borongós, lehangoló lesz a nap, továbbra sem pihenhet szervezetünk. További sok eső és erős szél várható, és a hőmérséklet is alacsony marad!
Igen változatos egyelőre Magyarországon a filteres teák árának a változása 2020-ban. Sok terméknél nem volt megfigyelhető markáns drágulás, megint más gyártók termékeinek az ára viszont rakétaként lőtt ki az égbe. Akkora drágulást
A környezeti fenntarthatóságba való befektetés, a társadalmi ügyekben való részvétel, a rászorulók és a hazai vállalkozások támogatása és a vásárlók igényeit szem előtt tartó, színvonalas kereskedelmi tevékenység egyre hangsúlyosabb szerepet kapnak a SPAR Magyarország életében. A kiskereskedelmi vállalat ezen munkáját ismerték el több díjjal is 202
A KPE Asset and Property Kft. fő tevékenységeként a vagyonkezelést jelölték meg. A társaságot a cégbírósági bejegyzések tanúsága szerint a Konzum PE Magántőkealap hozta létre, amely hivatalosan a válófélben lévő milliárdos nagyvállalkozó és felesége közös tulajdonában van.
Januártól akár 30 millió forint vissza nem térítendő támogatást és hozzá 15 millió forint kedvezményes kölcsönt is kaphatnak azok, akik három új gyermeket vállalnak és például egy nettó 50 milliós új építésű ingatlanba költöznek – vált világossá az elmúlt napokban, és még nincs is vége a családtámogatással kapcsolatos bejelentések sorozatának. A ké
Az elmúlt 24 órában itthon 1173 fővel emelkedett a beazonosított fertőzöttek száma, 14 beteg pedig elhunyt. A Pedagógusok Szakszervezetének legfrissebb felméréséből pedig az derült ki, hogy a pedagógusok háromnegyede nem érzi magát biztonságban az iskolákban. A szaktárca híradónknak azt válaszolta: a hatóság szakmai szempontok szerint mérlegeli, ho
Chicagóban a búza 0,4 százalékkal drágult, miközben a kukorica ára 1,6 százalékkal, a szójabab kurzusa pedig 2,9 százalékkal csökkent. Európában vegyes képet mutatott a kereskedés. A repce és a takarmánybúza ára mérséklődött a következő határidőre, de a malmi búza és a kukorica drágult.
A Dunántúl kiterjedt részén viharos a szél, és intenzív a csapadék, mire számíthatunk a folytatásban? A mai napot egy ciklon csapadékrendszere határozza meg, amely tőlünk jelenleg délkeletre örvénylik, azonban a nap folyamán keleti irányból körbeszaladja az országot a ciklon magja. Habár jelenleg a legintenzívebben délnyugaton esik az eső, a nap fo
Adatszobor, virtuális valóság, háromdimenziós adatábrázolás – a hálózatkutatás vizuális termékeiből nyílt kiállítás a Ludwig Múzeumban. Ennek apropóján kérdezte a tudóst az InfoRádió.
Október 7-től a thai, október 8-tól pedig a japán szakhatóság is feloldotta az utolsó madárinfluenza miatti korlátozásokat Magyarországgal szemben - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) a honlapján hétfőn.
Gondatlanságból elkövetett életveszélyt okozó testi sértés miatt állt bíróság elé az a nagykanizsai nő, aki miközben a fia kutyáira vigyázott, azok nekiestek és percekig marcangoltak egy idős férfit. A nő az előkészítő tárgyaláson nem fogadta el az ügyész által ajánlott büntetést, így ítélet nem született.
10 nap, 2500 kilométer, 1 Bentley Flying Spur… És egy új perspektíva a luxusra. Az órák fantasztikus dolgok. Roppant komplikált tárgyak ezek, átlagosan összesen 250-400, ritkább esetben akár 750-nél…
A belpolitikai káoszban sok bebörtönzött politikus kiszabadult, de a volt elnököt pár nap után vissza is vitték, míg a többek között emberrablásért több mint 10 évre ítélt Szadir Zsaparov furcsa módon miniszterelnök lett, és akár az elnököt is leválthatja.
Szeptemberben a magyar járműpiac növekedés ért el, az új autóknál 18,6 százalékos, a furgonoknál pedig 43,9 százalékos volt az éves emelkedés. Bár ez fordulatot jelent a korábbi hónapok negatív eredményeihez képest, ám a korábbi adatokat nézve nem számítanak kiugrónak a szeptemberi eladások és a növekedés részben a bázishatásnak köszönhető. Emellet
A Magyar Tenisz Szövetség (MTSZ) javaslata az, hogy 2021-ben még ne rendezzen nívós nemzetközi teniszversenyt hazánk - jelentette be Lázár János, a szövetség elnöke hétfőn este Debrecenben a Fúzió Hallgatói Közösség helyi csoportjának összejövetelén.
Bagdy Emőke szerint felháborító, hogy állásfoglaló nyilatkozatban határolódik el több mint ezer pszichológus tőle, illetve a Meseország mindenkié című könyvről alkotott szakmai véleményétől.
Csehországban szerdától november elsejéig bezárják az általános iskolákat, amelyek a felső tagozaton áttérnek a távoktatásra. A klubok, bárok és a vendéglők pedig november 3-ig lesznek bezárva – közölték a cseh kormány ülése után hétfőn késő este Prágában.
Ukrajna gabonaexportja 14 százalékkal, 13,12 millió tonnára esett vissza a 2020 júliusától 2021 júniusáig tartó szezonban. Ezt a vártnál jóval alacsonyabb kukoricamennyiség indokolja – mutattak ki a kijevi gazdasági minisztérium hétfői adatai.
A Facebook megtiltja platformján a holokauszttagadást — jelentette be Mark Zuckerberg, a közösségi médium elnök-vezérigazgatója a vállalat blogján. Zuckerberg közölte: az antiszemitizmus aggasztó mértékű erősödése miatt szükséges, hogy a holokauszttal kapcsolatos valamennyi ellentmondásos bejegyzést betiltsák. “Amennyiben valaki a holokauszttal kap
A Siemens új alkalmazást fejlesztett ki a villanymotorok gyártásának felgyorsításához, mely a lineáris tekercselés során optimálisan szabályozza a huzal feszességét, és minimalizálja a húzóerő ingadozásait. A négyszögletes formájú tekercsek automatikus gyártásakor a Wire Brake szoftveralkalmazás a rézhuzal feszességét szabályozza. A passzív rendsze
Hatalmas sikerrel zárult az UNICEF Magyarország jótékonysági gardróbvására, amelyhez idén 65 hazai márka csatlakozott: a közel ezer vásárlónak köszönhetően, a vírushelyzet ellenére, a tavalyi bevételt közel megduplázva 11 201 230 forint gyűlt össze, amelyet teljes mértékben az UNICEF lánygyermekeket segítő programjaira fordítanak. Az adományhoz az
A várakozásokat magasan túlszárnyalva nőtt Kína importja szeptemberben, az idei év legjobb eredményét produkálva, miközben az export szintén gyorsuló ütemben bővült.
Egyelőre nem tudják a kivitelezők, ingatlanfejlesztők és a megrendelők sem a részleteket az 5 százalékos áfakulccsal kapcsolatban, ezért számos kérdés van még a levegőben.
Október 14-16. között rendezi a Digitális Jólét Program (DJP) a harmadik Digitális Oktatási Konferencia és Kiállítást (DOKK), amelyet a résztvevők idén rendhagyó módon online formátumban követhetnek.