Szerdán változik az üzemanyagok ára a hazai kutakon, a holtankoljak.hu információi szerint a 95-ös benzin 4 forinttal drágul, míg a gázolaj literenként átlagára 5 forinttal nő.
Az örökölt nyugati (gazdasági) versenyelőny csökken, mert Közép-Európa felzárkózik, és a 2020-as évek végére beáll az egyenlő versenyhelyzet, "addig is több önuralmat kérünk Schulz úrtól és elvbarátaitól" - közölte Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn a német szociáldemokrata párt volt elnökének címzett válaszában. Hozzátette: Martin Schulz éveken át
Ez az idei első három negyedév mérlege. Nincs ok panaszra, habár a tavalyi 200 százalék biztosan szebben mutatott. Már közel ezer fő dolgozik a vállalatnál.
A Bahama-szigeteken kiadott halottkémi jelentés szerint az október végén, 90 évesen elhunyt Sean Connery halálát tüdőgyulladás, szívproblémák és idős kora okozta.
Addig nem hajlandóak támogatni az intézményt, amíg azt Demeter Szilárd vezeti - jelentette ki V. Naszályi Márta, Budapest I. kerületének polgármestere.
A Virológia Pécs ismertet egy új kínai tanulmányt, amely a koronavírus terjedéséről szól. A járvány terjedését tehát továbbra is a zárt terek, sűrű szociális interakciók és nagyobb létszámú összejövetelek mozgatják leginkább. Fontos megállapítások mellett hangsúlyozzák, hogy sajnos előbb utóbb a fertőzési láncolatok elérik a veszélyeztetett emberek
Peking leszögezi, hogy konfrontatív új stratégiájával és a Huawei elleni hadjárattal az angolok nyugodtan el is felejthetik a két ország közötti szabadkereskedelmi tárgyalások gyors előrehaladását. Washington szövetségeseinek Kína-ellenes lépései egyre brutálisabb pekingi válaszlépéseket szülnek: a hétvégén Kína 107–212 százalék közötti büntetővámo
Mi az a ferritin? Mire szolgál a ferritin szintjének mérése? Mi a ferritinszint normálértéke? Mikor alacsony és mikor magas a vér ferritinszintje? Mit kell tudni a vizsgálatról?
A korábbi válságokhoz képest egy egészen más krízishelyzetet éltünk, és élünk át jelenleg is, most a fókusz a járvány ellen hozott intézkedéseken van, ezzel kell szembenéznie az ingatlanpiacnak, illetve a gazdaság egészének. Másként alakul az is, hogy az egyes szereplőket és szegmenseket milyen mértékben, illetve kedvezően, vagy hátrányosan érintet
A kínai gazdaság folyamatosan lendületesen növekszik, és már jónéhány éve a világ második legnagyobb gazdasága. Egy szakértő, Paul Cowell a CNBC “Squawk Box Asia” című műsorában elmondta,hogy ha a globalizáció háttérbe szorul, akkor a befektetőknek jóval nagyobb súlyt kellene kínai vállalatokba allokálniuk.
Hetek óta a 360-as lélektani szintet kerülgeti a forint az euróval szemben, nehezen tud innen bármelyik irányba kimozdulni. A nemzetközi hangulat továbbra is alapvetően optimista, viszont az uniós költségvetési vita és a járványhelyzet nyomást helyez a magyar devizára.
Egy közelmúltban publikált tanulmány bebizonyította, hogy egy gombákkal szimbiózisban élő hangyafaj gyakorlatilag az embernél évmilliókkal korábban felfedezte, és alkalmazta a földművelés, illetve a növénytermesztés elemeit.
Ma kezdődik az OPEC+ kétnapos találkozója, amelynek keretein belül megvitatják a tagországok, hogy hogyan alakítsák majd jövő évi termelésüket. A korábbi tervek szerint még enyhítettek volna a kitermelési korlátozásokon az olajkartell tagjai, de a koronavírus-járvány újbóli súlyosbodása miatt egyelőre valószínűbbnek tűnik, hogy elhalasztják a januá
Számos új ötlet lengi körül az ingatlanpiacot, legtöbbjük digitalizációs alapokon igyekszik a fejlődés irányába terelni az ingatlanpiaci szereplőket. Ezek a proptech cégek hatalmas érdeklődést váltanak ki a befektetőkből világszerte, és még a 2020-as krízishelyzetben is inkább az igaz rájuk, hogy nem kiszáradnak, hanem megfulladnak a sok ötlettől.
Magyarország legnagyobb, 19%-os piaci részesedésű biztosítója jöhet létre azzal, hogy az osztrák Vienna Insurance Group (VIG) megvásárolja a holland Aegon régiós érdekeltségeit, köztük az 1992 óta tulajdonában lévő Aegon Magyarországot. A VIG meglévő magyar biztosítójával, az Unionnal együtt ugyanis már nagyobbak lesznek, mint az első helyen álló A
Hetek óta a 360-as lélektani szintet kerülgeti a forint az euróval szemben, nehezen tud innen bármelyik irányba kimozdulni. A nemzetközi hangulat továbbra is alapvetően optimista, viszont az uniós költségvetési vita és a járványhelyzet nyomást helyez a magyar devizára.
Az örökölt nyugati (gazdasági) versenyelőny csökken, mert Közép-Európa felzárkózik, és a 2020-as évek végére beáll az egyenlő versenyhelyzet, "addig is több önuralmat kérünk Schulz úrtól és elvbarátaitól" - közölte Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn a német szociáldemokrata párt volt elnökének címzett válaszában. Hozzátette: Martin Schulz éveken át
Közel két évtized után távozik posztjáról az OTP Egészségpénztár alapítótag-ügyvezetője, Studniczky Ferenc. Utódlásáról a szervezeten belülről gondoskodnak. A szakember az egészségügyi öngondoskodási piac meghatározó szereplőjének vezetése mellett visszavonul az Önkéntes Pénztárak Országos Szövetségének elnökségéből is - írja az OTP Egészségpénztár
A leépítések miatt már nincs béremelési kényszer a gazdaságban. Jövőre a mostani kilátások szerint az eddiginél jóval visszafogottabb lehet a bérdinamika.
Ismét egészségügyi vészhelyzet lépett életbe hétfőn Moldovában, miután novemberben a naponta diagnosztizált új koronavírusos esetek száma tartósan átlagosan 1000 fölé emelkedett.
A Blikk értesüléseit Kolosi Péter is megerősítette. Az RTL Magyarország vezérigazgató-helyettese és programigazgatója szerint rengeteg kísérletet tettek arra, hogy a sorozat erre a szintre ne tudjon eljutni, de ez sajnos nem sikerült.
Az Erste Csoport harmadik alkalommal készített animációs karácsonyi reklámfilmet. A bécsi bankcsoport a #Higgymagadban #EdgarKarácsonya történetet tizenegy közép- és kelet-európai piacán a médiában mutatja be, a közösségi megosztás révén pedig a világ minden más táján is elérhető lesz.
Történelmi rekord a 2020-as kukoricahozam, a növekedés több mint 14 százalékos volt az elmúlt öt év átlagához képest – közölte Feldman Zsolt, az Agrárminisztérium (AM) mezőgazdaságért és vidékfejlesztésért felelős államtitkára hétfőn az M1 aktuális csatornán.
A táncművész egyelőre távkapcsolatban él Nagy Balázs színésszel, akivel már régóta ismerik egymást, de csak most kezdett szerelemmé alakulni a kapcsolatuk.
Legalábbis egy keveset: ismét kinyithatnak az iskolák és a nem létfontosságú üzletek, miután az új fertőzések száma két hete csökken. Végleges döntés szerdán várható.
Az ázsiai tőzsdékre hétfőn megérkezett a korrekció a kifejezetten erős november után, és Európában is hasonlót látunk, leginkább az iránykeresés jellemzi hétfőn az európai piacokat, a magyar tőzsde azonban lejjebb került, viszont az elmúlt hetek sztárja, a Masterplast új történelmi csúcsra tudott emelkedni.
December elején dönt a kormányzat arról, az ünnepek alatt milyen szabályok lesznek érvényesek. Bízhatunk abban, hogy az ünnepeket egymáshoz közelebb tölthetjük el - mondta Müller Cecília az operatív törzs mai sajtótájékoztatóján. A leginkább leterheltek a debreceni, a szabolcsi és borsodi megyei kórházak, a Semmelweiss Egyetem és a Dél Pesti Centru
A koronavírus-járvánnyal megváltozott az emberek hétköznapi rutinja és ez minden bizonnyal hat a karácsonyi vásárlásokra is. Habár az üzletek a mostani szabályozás szerint este hétig nyitva vannak, idén az ünnepi bevásárlásokban minden eddiginél hangsúlyosabb lesz az online kereskedelem.
A zöld szemléletű hazai cégek mától regisztrálhatnak az egyszer használatos és egyéb műanyag termékeket helyettesítő késztermékeket gyártó vállalkozásokat támogató pályázat előminősítésére, amelyben 7 milliárd forint áll rendelkezésre.
Gary Cox filozófiaprofesszor könyve előremutató, humorral fűszerezett és szórakoztató olvasmány, ugyanakkor filozófiai mélységig hatoló kötet arról, hogy napjainkban milyen tényezők mentén értékelhetjük magunkat morálisan jónak, vagyis kellően racionálisnak, elfogadónak és tiszteletteljesnek.
Ha december 7-ig nincs megállapodás az uniós költségvetés ügyében, akkor súlyos zavarokra lehet felkészülni 2021 elejétől az EU működésében, és mindez az EU jövőjéről is sok kérdést kinyit – írja a Bloomberg saját információi alapján. Egy portugál lap közben diplomáciai információk alapján azt állítja, hogy Portugália is váratlanul Magyarországot é