Minden negyedik beteg és minden második elhunyt kórházi fertőzésként kapta el a koronavírust Magyarországon – legalábbis így véli Karácsony Gergely az országos tisztifőorvostól kapott tájékoztató levél alapján. Az EMMI szerint tudatos félremagyarázásról van szó.
A Balaton vízminősége a természetes fürdőhelyek többségén kiváló, pár esetben jó a tó Somogy, Zala és Veszprém megyéhez tartozó részén is - közölték az illetékes kormányhivatalok.
Mindezt az ATV Híradó tudta meg. Az első koronavírus-fertőzésben elhunyt lakó családja tett feljelentést, mert szerintük nem megfelelően gondoskodtak az idős hozzátartozójukról.
Még néhány nappal ezelőtt is az volt olvasható a zoom.hu-n, hogy: “Tisztelt Olvasók! A zoom.hu internetes híroldal 2018. december 21-én megszűnt. A domain a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül és az egyes írások nem kommentelhetőek. – Strat-Pol Kft.” Ma már egy egyszerűbb szöveg fogadja az archívumot olvasni vágyót: még nincs
Várhatóan július 23-án hirdetik ki a felsőoktatási intézmények a felvételi ponthatárokat. Ahogy minden évben idén is roham várható az albérletekért az egyetemi hallgatók körében. Friss adatok szerint ezen a nyáron a diákok akár 20
A Tékasztorik-filmek főszereplője Facebook-csoportot indított, itt várja a kéréseket és a felajánlásokat. Hetente egy zenészt meg is hívna az otthonába, hogy élőben közvetítve beszélgessen velük.
Elfogadta a közbeszerzés műszaki tartalmát a BKK igazgatósága, így már a jövő év elején elkezdheti a Lánchíd felújítását a majdani győztes. A híd addig is biztonságos marad – erről a Budapest Közút szakemberei gondoskodnak: szombattól a déli járda ideiglenes lezárásával - szerepel a Budapest Főváros Főpolgármesteri Hivatala közleményében.
Azonnali hatállyal kivonta összes Boeing 747-esét a flottából a British Airways, az ikonikus típus nem tér már vissza aktív szolgálatba – jelentette be pénteken a légitársaság.
Marc Geiger, az amerikai Lollapalooza fesztivál társalapítója szerint a következő hat hónap még fájdalmasabb lehet ezen a téren, mint az elmúlt fél év.
Az eredetileg tervezettnél jóval nagyobb leépítésre, húszezer munkahely megszüntetésére készülnek a Daimler német autógyártó társaságánál a Handelsblatt című üzleti lap pénteki jelentése szerint.
Barcelonában és a vonzáskörzetében található mintegy tucatnyi településen újból korlátozásokat vezetnek be a koronavírus-fertőzések emelkedése miatt - jelentette be a katalán kormány pénteken Barcelonában.
Repülőgépalkatrész-gyártó vegyesvállalatot hozott létre az Airbus és Magyarország, az üzem Gyulán épül fel és 2022 közepén kezdi meg az üzemelést. A vegyesvállalat Airbus Helicopters Hungary Kft néven működik majd,
A munkák idején másfél évig sem a gyalogosok, sem az autósok nem használhatják a hidat. Tüttő Kata hangsúlyozta, hogy most egy 25 évre szóló felújításról döntöttek. A szakemberek szerint a szerkezet továbbra is biztonságos, de tömegrendezvényeket, így például futóversenyt, vagy felvonulást a beruházás után sem engedélyeznek majd a Lánchídon.
Férjhez ment pénteken Beatrix hercegnő, II. Erzsébet királynő 31 esztendős unokája. Az esküvőt eredetileg májusra tervezték, de a koronavírus-járvány miatt új időpont nyilvános kijelölése nélkül elhalasztották. A windsori királyi rezidencián, szűk családi körben tartott pénteki ceremóniát az udvar előre nem jelentette be.
A belga közegészségügyi szolgálat adatai szerint a héten naponta átlagban 114 új fertőzöttet azonosítottak, 32 százalékkal többet, mint a múlt héten. A testület közleménye szerint már minden korcsoportban találhatók újonnan fertőzöttek – írják a helyi lapok.
Az uniós fővárosban ma kezdődött az EU-csúcs, amelyen a következő hétéves költségvetés mellett a 750 milliárd eurós helyreállítási alapról is szeretnének dűlőre jutni a tagállamok. David Sassoli, az Európai Parlament elnöke szerint az EU nem bankautomata – aki pénzt szeretne, az tartsa be a közös értékeket.
Két bejelentést tett pénteken a PannErgy: a Cashline Befektetési Holding Zrt. 2020. július 17-én tőzsdén kívüli ügylet keretében 750 ezer darab PannErgy részvényt értékesített, emellett a társaság arról is tájékoztatást tett közzé, hogy a Benji Invest Befektetési és Ingatlanforgalmazó Kft. leányvállalata, az FCI Kompozit Szigetelő Kft. pénteken tőz
A cég üdvözli, hogy a Bizottság európai szintű szabályozást szeretne létrehozni a kriptovalutákra. Valószínűleg azért, mert a Paypal maga is kriptós terméken dolgozik a pletykák szerint.
Nem működnek a korábbi közgazdasági modellek a koronavírus-válságban - állította az InfoRádió Aréna című műsorában Palócz Éva, a Kopint-Tárki vezérigazgatója, aki szerint az uniós keretköltségvetésben előbb lesz egyezség, mint a közös hitelfelvétel kérdésében.