A videójáték ipar a koronavírus-válság egyik legnagyobb nyertese, hiszen az otthonaikban ragadt embereknek a szórakozás kevés formája elérhető, emiatt tudott nagyot profitálni a karanténból az ágazat. Bár láttunk más gyártóknál duplázódó bevételeket, egekbe szökkenő profitokat, de olyan növekedést, mint amit a Nintendo produkált még nem láttunk.
A Médiaunió minden évben kiválaszt egy kiemelkedő társadalmi ügyet, amely kapcsán egy kommunikációs kampány segítségével aktivizálja az embereket, oly módon, hogy mérhető különbséget érjen el a magyar társadalomban.
Hosszú távon minden második ember fogyasztási szokásait átalakítja az egészségügyi vészhelyzet világszerte – derül ki az EY több mint 14 ezer fős nemzetközi kutatásából.
Mi történt a technológia világában? Elmondjuk röviden! Számos hazai hírcsatorna IT, mobiltechnológiát, robotikát érintő tartalmait foglaljuk össze pár perces podcast adásainkban. A felolvasott hírek itt érhetőek el: https://podcast.hirstart.hu/tech-hirek/2020/08/06/1287/
Lambert Gábor, a Magyar Biztosítók Szövetségének kommunikációs vezetője elmondta, mire érdemes figyelni, ha valaki biztosítást szeretne kötni, illetve nyugodtak lehetünk-e egy évekkel korábban kötött biztosítással a kezünkben.
Egyik játékosa korábbi pozitív tesztje miatt szerdán a Kisvárda FC labdarúgócsapatának játékosait és teljes stábját tesztelték koronavírusra és valamennyi eredmény negatív lett.
Tegnap piaczárást követően publikálta második negyedéves eredménykimutatását a Magyar Telekom, melyben az idei évre vonatkozó célkitűzéseket is részben megváltoztatta - olvashatjuk az Erste elemzésében.
További 20 százalékos üzletrészt szerez az AutoWallis az Iniciál Autóházban, ezzel 60 százalékra növeli részesedését a nyugat-magyarországi régióban meghatározó pozícióval rendelkező, hét autómárka értékesítésével és márkaszervizelésével foglalkozó vállalatban.
788 millió forintos adózás utáni nyereséggel zárta 2020 első felét az állami tulajdonú Magyar Fejlesztési Bank – mutatják a bank nem auditált, nem konszolidált pénzügyi kimutatásai.
Sok napsütés és hőség várható a hétvégén - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
Készételek tucatjait hívta házhoz a hatóság, és azért voltak hiányosságok, az egyik ismert cég működését átmenetileg, de azonnali hatállyal felfüggesztették.
A katasztrófavédelem állományából kijelölt szakemberek között van, aki korábban Japánban, Ukrajnában, Srí Lankán, Indonéziában, Szerbiában és Máltán vett részt hasonló misszióban. Még mindig lehetnek túlélők a romok alatt a keddi, pusztító erejű robbanások után, sok az eltűnt, és már a katasztrófa politikai okairól is egyre többet hallani a nemzetk
Az Európai Bizottság több mint 33 millió eurót (mintegy 11,6 milliárd forint) mozgósít a sürgős egészségügyi igények kielégítésére, az orvosi ellátás támogatására és a robbanás utáni helyzet enyhítésére szükséges felszerelések beszerzésére Libanonban - közölte Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke csütörtökön.
Vasárnap ünnepli fennállásának 154. évfordulóját a Fővárosi Állat- és Növénykert, az intézményben a közeljövőben látható lesz a napokban született szumátrai orángutánkölyök is - hangzott el az intézmény csütörtöki sajtótájékoztatóján.
“Hol van itt az üldöztetés? Vagy Tarlós főpolgármester urat is üldöztük esetleg?” - kérdezett vissza Gulyás Gergely a kormányinfón, miután a Lánchíd-felújítás miatt (is) Karácsony Gergely úgy érzi, üldözi a kormány. A jelenlegi 8 éves referencia időszak kedvezőbb, mint a szocialista kormányok idején az öt éves volt, és azt bizonyítja, hogy a verse
Hárommilliárd eurót meghaladó adózott veszteségről számolt be a Lufthansa-csoport a június 30-ával zárult első pénzügyi fél évre, a társaság 22 ezer dolgozót bocsát el, és legalább száz géppel csökkenti a flotta méretét.