Franciaországban és Spanyolországban több hónapos, Görögországban több hetes fertőzöttségi rekordokat jegyeztek fel, Romániában szintén jelentős növekedést mértek.
A Balatoni Szövetség azt szorgalmazza, hogy a tó strandjairól a Balaton-parti önkormányzatok dönthessenek, megítélésük szerint az ügyben nincs szükség országos népszavazásra.
Az előzetes várakozásoknak megfelelően 0,1 százalékon hagyta az alapkamatot a Bank of England (BoE) csütörtökön. A brit jegybank a júniusban kiterjesztett eszközvásárlási programot sem bővítette egyelőre tovább.
Belemart Adam Back veterán bitcoinos, számítógéptudós és a Blockstream vezérigazgatója a nagy piaci kapitalizációjú altcoinokba Twitteren. Back az ethereumot és a ripplet is nagy Ponzi-rendszerekhez hasonlította – írja a Coin Telegraph.
A közelgő márkaváltás után az eddig KIKA-ként ismert áruházlánc immár XXXLutz néven a piacvezető szerepet célozza meg Magyarországon, vagyis az IKEA babérjaira tör - erről mondta Ingo Schalk, a KIKA Lakberendezési Kft. ügyvezetője.
Csütörtök estére az utolsó záporok is elhagyják hazánkat. Ezt követően hosszú időn át derült, száraz időjárás várható - írja a kiderül.hu. Úgy néz ki véget ér a viharos augusztus, hiszen csütörtökön az utolsó zárporok
Az Európai Növényvédelmi Szövetség (ECPA) a mankoceb megmaradása érdekében arra kérte a tagállamok különböző szervezeteit, hogy álljanak ki a hatóanyag mellett. Ezek megkérték a nemzeti szakpolitika illetékeseit, hogy ne szavazzák meg a hatóanyag visszavonását. A FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet is a kezdeményezés mellé állt. A
Az ipari termelés volumene 7,8 százalékkal elmaradt júniusban az egy évvel korábbitól, a munkanaphatástól megtisztított adatok alapján a termelés 12,2 százalékkal csökkent - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Emelkedéssel zárták a szerdai kereskedést az amerikai tőzsdék, a Nasdaq Composite-nak sikerült ismét új történelmi csúcson zárnia. Ázsiában felemásan teljesítettek az irányadó részvényindexek csütörtökön, Európában lefordultak a tőzsdék, a BUX is lejjebb került.
Csatlakozott a Biztositasok.hu a HUNPartner Biztosítási Alkusz és Pénzügyi Tanácsadó Kft.-hez. A Hungarikum Alkusz Cégcsoport alkuszi integrációért felelős tagvállalata dinamikusan fejlődik, idén az első félévben megháromszorozta bevételét a 2019-es teljes évhez képest – közölték.
Franciaországban és Spanyolországban több hónapos, Görögországban több hetes fertőzöttségi rekordokat jegyeztek fel, Romániában szintén jelentős növekedést mértek.
2750 tonna ammónium-nitrát robbant fel Bejrútban kedden, a robbanás hatalmas pusztítást okozott: legalább 135-en meghaltak és 5000-en megsebesültek. A bejrúti robbanás 3,3-as erősségű földrengést gerjesztett, és mérföldekkel a középpontjától is jelentős károkat okozott. Szakértők szerint 200-500 tonnás robbanás történt, ami egy kisebb, taktikai ato
Míg jópár híresség bevállalja, hogy bizony kikerekedett a karatén alatt, Ariana Grandénak erre semmi szüksége. Az énekesnő nagyon ritkán posztol bikinis fotót, most viszont megtette - fantasztikusan fest!
Az elemzők által várt szinthez képest nagyobb mértékben nőtt az ipari termelés júniusban májushoz képest. Az előző év azonos időszakához képest azonban még mindig két számjegyű a visszaesés.
„Milliomos Zsolti” – ahogy a helyiek máig hívják – tavalyelőtt megnyerte a skandináv lottó főnyereményét: 48 millió forintot, mára semmi nem maradt belőle.
Megtépázta a koronavírus-járvány a Lufthansát is, a német légitársaság, amely állami mentőcsomaggal menekült meg a csődtől, története legnagyobb veszteségét könyvelte el a második negyedévben. A menedzsment szerint 2024 előtt nem is fog visszaállni a légiközlekedés a válság előtti szintre.
Leépíti a tanácsadócégekkel való kapcsolati hálóját a Wells Fargo, miután élesen kritizálni kezdték azért, hogy évi 1-1,5 milliárd dollárt költenek el olyan vállalatok szolgáltatásaira, mint a McKinsey, a PwC vagy az Oliver Wyman – írja a Financial Times.
Szakértők szerint több mint egy hónapja nem volt olyan ígéretes a járványhelyzet Szerbiában, mint most, a napi új fertőzöttek száma 300 alá csökkent. Ana Brnabic miniszterelnök szerint az ország felkészülten várja az őszt, a koronavírus-járvány második hullámát és az influenzaszezont.
Kaptunk egy új lehetőséget, hogy tiszta lappal kezdjük a gazdaság újraindítását, de most egy megváltozott világban kell alkalmazni és befogadni mindazt, aminek eddig csak a felszínét kapargattuk. Kétség kívül nehéz időszak következik, így a legveszélyesebb hiba most az lehet, hogy eldobjuk magunktól azt a biztos kapaszkodót és mankót, amit a fennta
Nyertesként jöhet ki az Airbus a koronavírus után és hosszú évekre letaszíthatja a trónról a Boeing-ot. Bár a hangulat most a temetőket idézi, s kevesen gondolhatják, hogy akár aranyévek is állhatnak a repülőgépgyártók előtt. A környezetvédelmi törekvések azonban pozitív lökést adhatnak a szektor szereplőinek, felgyorsíthatják azt a folyamatot, mel
Újabb 2,12 milliárd forintot kap a rendezvényszervezői szektor. Spanyolországot zöldről sárgára változtatja a kormány. A sportrendezvényeknél nem lesz 500 fős létszámkorlát. A Kormányinfó összes bejelentése egy helyen.
A héten nem voltak igazán fajsúlyos gazdasági kérdések a kormány asztalán, azonban a járvány elleni védekezésről és a lehetséges kilátásokról is szó volt a mai Kormányinfón.
Az áprilisi és májusi hónapokban átlagosan 8,6 százalékkal emelkedett a bruttó átlagkereset hazánkban, vagyis továbbra is jelentős növekedést mutat historikus és nemzetközi összevetésben egyaránt. A részmunkaidős foglalkoztatás emelkedésének ideiglenes torzításait kiszűrve a régió leggyorsabb bérnövekedését regisztrálhattuk Magyarországon, ami érde
A koronavírus-helyzet Európában romlik, egyes helyeken drámai. Erről Gulyás Gergely kancelláriaminiszter beszélt a csütörtöki kormányinfón. Ezért az országos tisztifőorvos javaslatát támogatva Spanyolországot a zöldből sárga besorolásba helyezték át. Más országok esetében kivárnak.
Jobbnál jobb magyar vonatkozású hírek záporoznak – a sajnálatos módon zárt kapuk mögött megrendezésre kerülő, hétvégi International GT Open hungaroringi futamával kapcsolatban. Amint azt már megírtuk, a gyári támogatású Aston Martinnal induló ifjú titán Hefler Róbert mellett hazánk hosszútávú versenyzésben legnagyobb tapasztalattal rendelkező és tö