Általában az A-vitamint a látás és a szem egészségének támogatásában játszott fontos szerepe miatt dicsérik, de más jelentősége is van a szervezetben. Az A-vitamin például csökkenti a szervezetben lévő gyulladást, egészségesen tartja a bőrsejteket, segít megelőzni a rákos megbetegedéseket, erősíti az immunrendszer működését, védi a csontokat, és el
A címben feltett kérdésre röviden a válasz: az infláció. A legfrissebb adatok szerinti 8,5%-os infláció mellett nem meglepő, hogy a Prémium Magyar Állampapír értékesítése az utóbbi hetekben nagyon felpörgött. Egy negyedév alatt közel annyi pénzt tettek ide a magyarok, amennyivel a szuperállampapírnak nevezett MÁP+ állománya csökkent.
A 2022. augusztus 1-jétől hatályba lépő változások egyike, hogy a cégnyilvánosságról, a bírósági cégeljárásról és a végelszámolásról szóló törvény kiegészül az online alapított cég fogalmával. Ez alapján online alapított cégnek gyakorlatilag az a cég minősül, amelynek törzstőkéje teljes egészében vagyoni hozzájárulásból áll, és kizárólag online, sz
A mezőgazdasági termékek és alapvető élelmiszerek ára az nem fog lemenni a következő hónapokban, abban a pillanatban, amikor az ársapka megszűnik, akkor az élelmiszerárak felugranak arra az árszintre, ahol jelen pillanatban vannak. Erről Raskó György beszélt az ATV Híradójának.
A brit Ian Williams és a Gladstone’s Long Beach csapat nyerte az 57. Congressional Cupot, a címvédő amerikai Taylor Canfieldet és a Stars+Stripest győzve le a döntőben. A párosverseny világbajnokság részét képező regatta utolsó napján mérsékelt, lassan frissülő szélben zajlottak a küzdelmek, ellentétben az előző négy nappal, amikor élénk nyugati sz
Voltak olyan pillanatok, amikor az E.ON nyíregyházi erőműve bitcoint bányászott. A magyar cég, az Enerhash ötlete egyszerű: ha egy erőmű épp felesleget termel, azt átalakítják számítási kapacitássá, amit sok mindenre fel lehet használni: akár bitcoinbányászatra is. Az egyik legforróbb magyar startup is teszteli a Jogg-testvérek elgondolását, Kalifo
Két futam után Mads Ostberg és Patrik Barth vezeti az Országos Rallybajnokságot, meglehetősen furcsa, 74,8 ponttal, aminek természetesen megvan a magyarázata. Miután a Salgó Rallyt és a Boldogkő Rallyt is megnyerte Mads Ostberg és Patrik Barth, nem volt nehéz kitalálni, hogy ők állnak a bajnokság élén is. A Salgó győzelméért 30 pont járt, a Power
A 18 és 25 év közötti korosztályt utoljára öt éve szondáztatták meg, akkor még a felnőttekhez méltó bánásmód volt az első a fontossági listájukon, ez idén épp csak hogy befért az első tízbe.
Az ukrajnai háború kitörése után rövid időre fékezett, majd újra az év elején tapasztalt magas fordulatszámra pörgött fel a nyári utazások iránti kereslet; a magyarországi utazási irodák kétszer annyi tengerparti charterjáratot tudnak megtölteni, mint tavaly - írta meg a Világgazdaság nyomán az MTI.
A lehető „leggyorsabb ütemben” fejlesztik és erősítik az ország nukleáris erőit, amelyeknek „készen kell állniuk”, hogy bármikor „gyakorlatozhassanak” velük.
A vállalatok döntő többségében mintha még nem tudatosult volna, hogy idén már nem kell szja-t fizetniük a 25 év alatti dolgozóknak. Az ebből adódó problémákat nem kezelik, így egyre többen gondolkodnak felmondáson az új szabályozás miatt.
A Hold ma is az álmodozó, érzékeny Halak jegyében jár, de lehet, hogy nyugtalanul ébredsz, mert a kora reggeli órákban együttállásba kerül a Marssal. Ez az, együttállás ingerlékennyé, de szenvedélyessé is tehet. Hajlamos lehetsz gyógyszerallergiára, a lábfejed is sérülékeny. Lehetőleg ne túlhajtott szexszel, haragod elfojtásával, tévézéssel, vagy m
A Magyar Telekom egy részvénye után járó 2021. évi osztalék bruttó összege 15,05 forint – közölte a távközlési társaság. A Magyar Telekom április 12-én megtartott éves rendes közgyűlése döntött arról, hogy a társaság összesen 15 milliárd forint osztalékot fizet a 2021. évi eredménye után. A mostani közlés szerint a társaság
A dél-koreai vállalat hamarosan piacra dobhatja a legújabb kategóriás Samsung Galaxy Z Fold 4 és Z Flip 4 okostelefont, ami a szivárgások szerint jobban fogyhat, mint az előd modellek. A Samsung tavaly augusztusban dobta piacra a Samsung Galaxy Z Flip 4 és Samsung Galaxy Z Fold 3 okostelefont, amik hatalmas népszerűségnek örvendenek világszerte. Eg
Az orosz-ukrán háború legnagyobb vesztesei az orosz részvényalapok voltak, ahol a befektetők majdnem az összes pénzüket elvesztették. Ezzel szemben a legjobban teljesítő hazai árupiaci alapok 40 százalékot meghaladó hozamot értek el az idén. Még a kategória leggyengébb szereplői is 7 százalékos hozamot produkáltak. Az árupiaci alapokban tartott vag
Mark Reuss, a General Motors elnöke bejelentette hogy valamikor a közeljövőben érkezik, egy villamosított és teljesen elektromos Corvette. Reuss szerint már jövőre kínálnak majd egy villamosított Corvette-et, a konkrét nevet és a bemutató időpontját a jövőben hozzák nyilvánosságra. A teljesen elektromos Corvette a GM moduláris Ultium platformjára é
Az X-Faktor mentora közösségi oldalán mérgelődött a napokban történt eset kapcsán. Szerinte a rosszindulatú irigyek miatt címkézte „szexuális felajánlkozásnak” fotóját az Instagram. Azt állítja, hogy a hiba a rosszindulatú emberekben és a közösségi oldalak algoritmusaiban van, amiért azok leginkább az ismert embereket célozzák.
Szükségesnek tartjuk önálló Oktatási Minisztérium létrehozását, mely az oktatás minden területét – az óvodától a felsőoktatásig – összehangoltan tudja képviselni – erről ír hétfő esti, Orbán Viktor miniszterelnöknek címzett nyílt levelében a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete.
Az Etele Plaza nyerte el a legjobb kelet-közép-európai kereskedelmi fejlesztésnek járó elismerést a nemzetközi HOF Awards díjátadón. A győztest a régió ingatlanpiaci vezetőiből álló zsűri, valamint a CIJ nemzetközi szakmai lap olvasóinak szavazatai alapján választják ki. Az Etele Plaza tavaly szeptemberben nyitotta meg kapuit Kelenföldön. A „Best
Az Egyesült Államokban vegyes hangulat, Európában inkább pluszok jellemezték a hét első kereskedési napját a terménypiacokon. Chicagóban a kukorica 1,1 százalékkal, a repce pedig 1,3 százalékkal drágult, miközben a búza 0,2 százalékot, a szójabab pedig 0,8 százalékot vesztett értékéből. Kontinensünkön a malmi búza 0,3 százalékkal, a kukorica 0,7 sz
Több mint 30 százalékkal növekedett tavaly az e-kereskedelem, de ebből a bővülésből a kkv-k nem sokat látnak. Az online ügyintézésnél és vásárlásnál ugyanis két dolog döntő: az idő és az egyszerűség, és ezeket egyelőre kevés kisebb cég tudja biztosítani. Ha a folyamat bonyolult vagy sok időt vesz igénybe, akkor egyetlen kattintással megszakadhat, a
A Bécsi Gazdasági Ügynökség kezdeményezésére május végén újra megrendezik a ViennaUP startup fesztivált, amely egyaránt szól startupokhoz, befektetőkhöz, kreatívokhoz, a technika megszállottjaihoz és vizionáriusokhoz. A fesztivál keretében smart city találkozót is tartanak és újra meghirdetik a gyártói startupok bécsi ösztöndíját. A bécsi startup s
A Twitter vezetősége hétfőn elfogadta Elon Musk mintegy 44 milliárd dolláros vételi ajánlatát, így a világ egyik leggazdagabb emberének kezébe kerül az egyik legbefolyásosabb közösségi média platform.
Az Egészségügyi Világszervezet, a WHO szerint már 12 országban 169 olyan esetet jelentettek, amelyek a titokzatos, ismeretlen eredetű akut hepatitisz esetét mutatják. Többek között Romániában is találtak ilyen esetet.
Több robbanás hallatszott hétfőn az egykori szovjet köztársaság oroszbarát szakadár területének, a "Dnyeszter melléki Köztársaságnak" a központjában. Az orosz cél az lehet, hogy Dél-Ukrajnán át elérjék ezt a régiót, amely az EU szerint orosz megszállás alatt álló moldovai terület.
Romániában mintegy 13 millió (74 év alatti) felnőtt használta már életében az internetet, de több mint tízmillió nem rendelkezik alapvető digitális készségekkel - mutatott rá a digitális kirekesztettségről szóló, hétfőn közzétett elemzésében az economedia.ro gazdasági portál.
Egy fél lábú fiú most először tudott lezuhanyozni a háború kezdete óta. Lift nincs, önkéntesek vitték fel. Mindenki attól tart, csak most jön a neheze.
Hallgassa meg a legfrissebb híreket, tényleg csak pár perc! A közélet, gazdaság aktuális híreiről, a társadalmat érintő változásokról röviden szól a friss hírek podcastunk.