A Media1 információi szerint jelentős mértékben, 30-50 százalékkal megdrágul a TV2 Csoport csatornáinak műsordíja 2024 januárjától. Ez érzékenyen érinti a kábelszolgáltatókat és ezen keresztül minden magyarországi kábeltévé-előfizetőt, köztük azokat is, akiknek nincs is igénye a TV2 csatornáira.
Fónagy János, a Gazdaságfejlesztési Minisztérium (GFM) parlamenti államtitkára a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének kezdeményezésére, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara támogatása mellett önálló képviselői indítványt nyújtott be annak érdekében, hogy az Országgyűlés a vállalkozók és vállalkozások közösségépítő és nemzetgazdaságot er
Az Egyesült Államok szankciókat vet ki a Hamász palesztin terrorszervezet számos tagjára, illetve pénzügyi és vagyonkezelő érdekeltségeire - közölte az amerikai pénzügyminisztérium szerdán.
A Valami Amerika-filmeket összesen majdnem másfél millióan látták moziban, baklövés tízórás streamingsorozatként folytatni. Persze sokat segítene, ha jó lenne, de igazából azt is nehéz megmondani, hogy egyáltalán mi ez az egész.
Témák: – Közel 1,9 millió forintot adott át a vármegye legnagyobb foglalkoztatója a Viharsarki Koraszülöttmentő Alapítvány számára. Ez már nem az első alkalom, hogy a jótékonysági futóversenyen befolyt összeggel a mentőautó fenntartását biztosítják. – Karácsonyi János Szent Gellért püspökről szóló kutatásai képezik az alapját annak a tudásnak, mely
Felgyorsítanák a legális migráció lehetőségeit, többek között tehetséggondozási partnerségek révén, valamint erőfeszítéseket tennének a nemzetközi védelemre jogosult menekültek áttelepítésére.
Október elejétől új lakossági számlacsomag ajánlatokkal bővült az OTP Bank portfóliója. A póló méret jellegű ajánlatok és az új Prémium csomag célja, hogy minden ügyfél személyre szabható, rugalmas szolgáltatást vehessen igénybe, amely minden élethelyzetben megfelelő megoldást kínál.
A Bridgewater Associates hedge fund alapítója, Ray Dalio arra figyelmeztetett, hogy az USA és Kína közötti konfliktus „brutális harmadik világháborúhoz”
Az Egyesült Államok szankciókat vet ki a Hamász palesztin terrorszervezet számos tagjára, illetve pénzügyi és vagyonkezelő érdekeltségeire – közölte az amerikai pénzügyminisztérium szerdán.
Sokan nem értették, miért bólintott rá a néhai Erzsébet nemsokkal halála előtt Kamilla címére, most azonban kiderült, mi zajlott valójában a színfalak mögött.
A büntetőintézkedések a palesztin fegyveres szervezet Gázai övezetben, Szudánban, Törökországban, Algériában és Katarban tevékenykedő összesen tíz tagjára vonatkoznak.
Az Indotek Group megállapodást írt alá az Auchan-áruházlánc kiskereskedelmi tevékenységét irányító, valamint több áruházát és benzinkúthálózatát is birtokló Auchan Magyarország Kft. 47 százalékának, illetve az Auchan-áruházak korzóterületén működő üzlethelyiségek 100 százalékos tulajdonrészét birtokló jogi személyek megvásárlásáról szerdán - jelent
Az Európai Bizottság cselekvési tervet terjesztett elő a Földközi-tenger keleti térségében húzódó migrációs útvonalon érkező illegális bevándorlás visszaszorítása érdekében.
Az őszi hannoveri Haszonjármű Kiállításon több, mint 1400 cég vonult fel 42 országból, sok elektromos járművel, teherbiciklitől teherautókon át autóbuszokig. Az egész a fenntartható mobilitás diadalmenetének tűnhetett, de nagy kérdés, hogy mikor lesz mindebből realitás? Áttekintve Európa általános helyzetét, erős kétségek ébrednek. Az iparág átvés
Megerősítették egy brit tinédzser halálát, akinek az otthonát a Hamász terroristái rohamozták meg Izraelben. A hírek szerint a lány nővérét a terrorszervezet tagjai elrabolták.
Számlázási láncot tárt fel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV); az érintetteknek 57 millió forint adókülönbözetet és több mint 100 millió forint adóbírságot állapítottak meg a revizorok.
A szakértő szerint nem véletlenül egy olyan felvételt tettek közzé az oroszok a magyar miniszterelnök és Putyin találkozójáról, amelyen Orbán "folyamatosan, idegesen izeg-mozog".
A Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központ adatai szerint a lefoglalt vendégéjszakák 65 százaléka hotelekbe szól az október 20–23. közötti hosszú hétvégére.
Hatalmas kamatvágás következik a Bónusz Magyar Állampapír háza táján: a kötvény következő kamata több mint 3 százalékponttal alacsonyabb lesz, mint a mostani kamatperiódusban - olvashatjuk a Bankmonitor elemzésében.
A szakértő szerint nem véletlenül egy olyan felvételt tettek közzé az oroszok a magyar miniszterelnök és Putyin találkozójáról, amelyen Orbán "folyamatosan, idegesen izeg-mozog".
Mostanra Magyarország maradt az utolsó uniós tagállam, ahol még két számjegyű az infláció. Ráadásul a szeptemberi eredménnyel tizenegyedik hónapja éllovasok vagyunk pénzromlásban.
Kimagasló aktivitású, kis dózisban alkalmazható új magyar rákellenes gyógyszermolekula-jelöltet fejlesztettek ki az ELTE kutatói a Szint-Plusz Tématerületi Kiválósági Program keretében - közölte az ELTE az MTI-vel szerdán.
Életkortól függetlenül, mindenki jól szeretné érezni magát a ruháiban. Szerintünk a divat kortalan, a stílus pedig örök. Hisszük, hogy az évek múlása nem jelent egyet az öltözködési szokások gyökeres megváltoztatásával. Madonna is ebben hisz, nemet is mond az öltözködést illető társadalmi konvenciókra!
Tíz évvel ezelőtt alakult meg a Gyulai Települési Értéktári Bizottság, hogy felkutassa, rendszerezze és gondozza a fürdővároshoz köthető értékeket. Azóta harminchét gyulai értéket tudhat magáénak a gyűjtemény, amelyek közül több a vármegyei értéktárba is bekerült és egy hungarikummal is büszkélkedhet Gyula városa.