A volt államtitkár szerint most választóvonalhoz érkezett a magyar közélet. Át kell gondolni, mit lehet bemutatni egy kiállításon, mi a különbség a cenzúra és a korhatár-besorolás között.
Amerikában inkább enyhe vevői fölényt lehetett látni a terménypiacokon, miközben Európában kiegyenlítettebb volt az összkép. Chicagóban a búza ára 1,2 százalékkal csökkent, de a kukorica 0,3 százalékkal, a szójabab 0,6 százalékkal, a repce pedig 2,1 százalékkal drágult. Európában a malmi búza és a kukorica olcsóbb lett, miközben a repce és a takarm
A magyar vállalkozók többsége a bevételek csökkenésétől tart a leginkább és nagy kihívásának tekinti, hogy előteremtse a működési költségeket. Komoly problémát jelent a magas stressz, valamint a munka és a magánélet egyensúlyának eltolódása - derül ki a Számlázz.hu és az Opinio közös, reprezentatív online felméréséből.
Felhívta a figyelmet: arról is tanácskozni kell, hogy mennyire fenntartható az a stratégia, amely arra épült, hogy Ukrajna katonai győzelmet arat, Moszkva katonai vereséget szenved.
Akár a páciens egészségi állapotára vagy a jövőben kialakuló betegségeire is következtetni lehet az anyagcsere-folyamatokból a jövőben egy új módszernek köszönhetően, amelyet a Magyar Molekuláris Medicina Kiválósági Központ (HCEMM) kutatói fejlesztettek ki.
November 14-én éjjel nyújtotta be Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes az egyes agrártárgyú törvények módosításáról szóló, T/6075. számú törvényjavaslatot.
Az Erste Bank idei első kilenc havi eredményeiről a bank vezetői számoltak be a pénzintézet sajtótájékoztatóján, melyről élőben közvetített a Pénzcentrum.
Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes az éjszaka törvénymódosítási javaslatot nyújtott be, ami a munkahelyi kötelező orvosi vizsgálat megszűnését is tartalmazza.
Sok éves mélypontra estek az üzleti várakozások a hazai német cégek körében, hangzott el a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara (DUIHK) mai budapesti sajtótájékoztatóján.
Elértünk oda, amikor a digitális jegybankpénzek kiválthatják a készpénzt, és javíthatják a pénzügyi integrációt - írja a CNBC az IMF-vezérre hivatkozva.
Rendhagyó időpontok egy formabontó versenyen – szerdán nagy megnyitóünnepséggel rajtol az F1-es Las Vegas-i Nagydíj hétvégéje. De azért verseny is lesz. Mutatjuk a programot!
Az Év Magyar Autó 2023 díjas Suzuki S-Cross vezet, a kompakt autó mögött második a szintén esztergomi, immár full hibrid hajtáslánccal is kapható Vitara, harmadik a győri Audi Q3. Az idén forgalomba helyezett 12 tonnánál nehezebb 551 busz közel felevolt magyar gyártmány (120 Kravtex Credo Econell 12, 48 BYD 9UD, 47 Kravtex Credobus Econell 18 Next,
A 2018 és 2022 közötti időszakban 327 556 használt személygépkocsit vontak ki a forgalomból Romániában a kormány által finanszírozott roncsautó programoknak köszönhetően – közölte szerdán a Környezetvédelmi Alap (AFM).
Lezárult két, háromszázhuszonhárommillió forintból megvalósult beruházás a Békés vármegyei Bélmegyeren, a forrást a vidékfejlesztési program keretében meghirdetett pályázatokon nyerték el - közölte az önkormányzat.
A világ egyik vezető mesterséges intelligencia alapú, globális felhőszolgáltatója, a Genesys új kutatás-fejlesztési (K+F) központot nyitott Budapesten, az Eiffel téren, 3000 négyzetméter területen - jelentették be sajtótájékoztatón.
Egyszeri hatásoknak is köszönhetően 90 milliárd forint nyereséget ért el az év első három negyedévében a magyar Erste Bank. A hitelállomány növekedése 6%-ra lassult az új kihelyezések 45%-os visszaesése mellett – közölték a társaság mai sajtótájékoztatóján. A bankok közül elsőként közölték becslésüket a CSOK Pluszra vonatkozóan: 150-200 milliárd fo
A török belügyminisztérium bevándorlásügyi hivatalának vezetősége által nyilvánosságra hozott adatok szerint a helyi hatóságok idén már több mint 200 ezer illegális bevándorlót fogtak el.
A bolgár ultrák közösségi oldalra felrakott bejegyzése szerint a szurkolók tünetést szerveznek a magyarok elleni Európa-bajnoki selejtező idejére a mérkőzés helyszíne, a szófiai Vaszil Levszki Nemzeti Stadion elé.
Februártól 30 állami egyetem mellett összesen 12 nem állami alkalmazott tudományok egyeteme, valamint egy állami és 22 nem állami főiskola lesz Magyarországon.