Eddig csak annyi volt biztos, hogy négy ország nem szavazta meg az Európai Unió Tanácsában múlt héten a magyar RePowerEU-tervet, de Varga Mihály pénzügyminiszter most közölte: Svédország, Dánia és Finnország sem támogatta a Magyarországnak 4,6 milliárd eurónyi forrás jóváhagyását, amelyből 0,9 milliárd eurót előlegként megkaphat a kormány. Intő jel
Nagyon úgy tűnik, hogy Joe Manganiello nem szomorkodott sokáig Sofia Vergarával való válása után, hiszen a színészre máris rátalált a szerelem egy 33 éves színésznő személyében.
Az ukrán belpolitikai villongások, a kényszersorozásokról szóló képsorok, illetve a háború finanszírozása körüli kérdések elvonták a figyelmet a frontról, ami több helyen megmozdult. Nem is kicsit!
A száz legeredményesebb cég nettó árbevétele 2022-ben együttesen meghaladta az 1882,712 milliárd forintot, ez 18,7 százalékkal több, mint az évben - olvasható a TOP 100 Vas vármegye című, hétfőn Szombathelyen bemutatott kiadványban.
Novemberben az éves infláció 7,3 százalékra mérséklődött az októberi 8,5 százalékról Csehországban - közölte hétfőn a Cseh Statisztikai Hivatal Prágában.
Az éghajlatváltozással járó felmelegedés negatív hatással lehet a születések számára a 21. században Európában – állapítja meg egy magyar tanulmány, amely szerint hónapokkal az extrém meleg – főleg, a párás meleg – napok után csökken a születési ráta. A kutatás nemcsak azért fontos, mert Európa kétszer gyorsabban melegszik, mint a világ többi része
Elindult az Első Yard, a Pénzcenturm podcast sorozatának negyedik évada. Az első epizódban a TÁRKI-alapító és Líra-tulaj Kolosi Tamás karrierútja került a fókuszba. Az adásban szó volt Kolosi tudományos karrierjéről, a TÁRKI alapításának körülményeiről, a Líra csoportról, a Libri MCC által felvásárlásáról, de arról is, hogy miért nem lett politikus
Vezető nyugati hatalmak magas rangú tisztségviselői arról tárgyalnak, hogy "leváltanák" posztjáról Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt - állította hétfői jelentésében az orosz Külső Hírszerző Szolgálat (SZVR) sajtószolgálata.
Harry herceg már hosszú ideje szeretné elérni, hogy magánemberként is megkaphassa azt a testőrséget, amit a királyi család hivatalos tagjaként már megszokott. Bár az ügy végére még nem került pont, az most kiderült, Erzsébet királynő mit gondolt ezzel a kérdéssel kapcsolatban.
Ukrajna elvégezte házi feladatát az európai uniós csatlakozási tárgyalások megkezdéséhez, "minden ellentétes állítás téves" – jelentette ki Dmitro Kuleba ukrán külügyminiszter Brüsszelben hétfőn.
Szenzációs, 4-2-es győzelmet aratott a Girona vasárnap este az FC Barcelona ellen idegenben, s ezzel visszavette a vezetést a La Liga táblázatán. Az idény meglepetéscsapata, amelynek egyébként ügyvezető elnöke Pep Guardiola testvére, a korábbi sikeres játékosügynök, Pere Guardiola, a legerősebb négy európai bajnokságot tekintve a legtöbbször győzöt
Eddig csak annyi volt biztos, hogy négy ország nem szavazta meg az Európai Unió Tanácsában múlt héten a magyar RePowerEU-tervet, de Varga Mihály pénzügyminiszter most közölte: Svédország, Dánia és Finnország sem támogatta Magyarország esetében további 4,6 milliárd eurónyi forrás jóváhagyását, amelyből 0,9 milliárd eurót előlegként megkaphat a kormá
December 10-től érvényes a MÁV–Volán-csoport új 2023/2024-es menetrendje, amely számos vonalon érinti a vasúti és a helyközi autóbuszos közlekedést, továbbá a HÉV-eket – közölte közlekedési társaság az MTI-vel.
"Ukrajna elvégezte házi feladatát az európai uniós csatlakozási tárgyalások megkezdéséhez, minden ellentétes állítás téves" – mondta az ukrán külügyminiszter.
"Amennyiben nem kerül sor intézkedésekre, várhatóan drasztikusan megnő annak a valószínűsége, hogy a műholdak ütközés következtében súlyos károkat szenvednek vagy megsemmisülnek" – olvasható az Európai Tanács közleményében.
A kereskedési idő felénél minimális emelkedésben van a BUX, a blue chipek azonban vegyesen teljesítenek: emelkedik az OTP és a Mol, mínuszban van a Richter és a Magyar Telekom.
Exkluzív élményben lehet részünk, és még a munkájába is besegíthetünk.Az Airbnb jóvoltából egy szerencsés családnak lehetősége nyílik idén karácsonykor, hogy a Mikulásnak kunyhójában szálljon meg a finnországi Rovaniemiben. Az észak-finnországi Lappföld fővárosa büszkén hirdeti magát a Mikulás hivatalos szülővárosaként, bár Rovaniemi nem az egyetl
A száz legeredményesebb Vas vármegyei vállalkozás nettó árbevétele 2022-ben együttesen meghaladta az 1882,712 milliárd forintot, ez 18,7 százalékkal több, mint az évben - olvasható a TOP 100 Vas vármegye című, hétfőn Szombathelyen bemutatott kiadványban.
A kormány átalakítja jövőre a látvány-csapatsportok támogatásokat, amelyeket a társaságiadó-felajánlásokból kaphatnak az egyesületek. Több új megkötés is a rendszerbe kerül, az építési beruházásokra kevesebbet fordíthatnak a sportszervezetek, míg a működési célú támogatásoknál emelik a limitet.
Sok pár ódzkodik attól, hogy egy családtámogatás vagy kedvező hitel miatt leszerződjenek a gyerekvállalásra. Nem arról van szó, hogy ne akarnának gyereket, ám nem szeretnének előre elköteleződni. Mások pedig nem házasságpártiak, sokszor azért, mert nem tartják szükségesnek a papírt, pénzügyi kényszerből pedig nem lépnének frigyre. Szakértők megvizs