"Oroszország fő partnere a jelenlegi helyzetben Kína, amelynek részesedése megközelítőleg 45-50 százalékra nőtt, továbbá India" – mondta az energiaügyekért felelős orosz miniszterelnök-helyettes.
A világ cukortermelése az elmúlt évszázad során több tízszeresére emelkedett. A WHO szerint a napi ajánlott cukormennyiség közel négyszeresét fogyasztjuk. Az élelmiszerek hozzáadottcukor-tartalma nagyban hozzájárul a megnövekedett cukorfogyasztásunkhoz, ezért mindenképpen érdemes alaposan elolvasni az egyes termékek címkéit.
Néha rácsodálkozom arra, milyen mereven tartja magát az a régimódi szokás, hogy a kisfiúk kezébe fiús, a kislányok kezébe pedig lányos játékot adnak a felnőttek. Így nevelünk lányainkból áramvonalas, pihe-puha pillangókat, míg fiainkból egyszerű műanyag kockákat.
Ahogy tavaly, idén is különösen szerencsésnek érezhetjük magunkat, amiért ennyi izgalmas szerzőt kérdezhettünk. Voltak interjúk, amik önálló bemutatók, esmények kapcsán készültek, másokra fesztiválok idején került sor, vagy egy-egy nagyobb projekt részeként. Igazán gazdag év az, amelyikben ennyiféle szerzővel tudtunk interjúzni, mint idén. A legjob
A vád szerint a fiatalok 2023 nyarán, este, Mátrafüred azon pontjára mentek, ahol korábban látták a rendőrség által kihelyezett, sebességmérést végző rendőrt ábrázoló, életnagyságú műanyag táblát. A vádlottak szerszámokkal a táblát rögzítő csavarokat kilazították, majd a bábut az egyikük kocsijába tették, és azt közösen egy gyöngyösi garázsba száll
7,59 milliárd dollár értékben kap T-Mobile US-részvényeket a japán befektetési konglomerátum, a SoftBank, plusz költség nélkül - jelentette be a vállalat.
1916-ban hét lezárt hordót találtak, egy-egy lány holttestével, a Kossuth Lajos utca egyik házának melléképületében, Cinkotán. Nagy Gabriella legújabb, Elviszlek Amerikába című regényét olvasva "szemtanúi" leszünk egy szörnyű bűnesetnek, amely dermesztő részleteivel máig borzolja a kedélyeket. 2012-ben a sorozatgyilkos Kiss Béla a Vígszínházban is
Az európai jólétet, vagyis azt, hogy a javakból viszonylag széles társadalmi réteg részesedett, az úgynevezett európai szociális piacgazdasági modell alapozta meg.
A Sauber Technologies és az Am Solutions – 3D post processing technology 2021 óta szorosan együttműködik az additív gyártás területén. A 3D-nyomtatott fém- és műanyag alkatrészek utófeldolgozásához a Sauber az Am Solutions által szállított gépeket használja. Ezeket a rendkívül hatékony utófeldolgozó egységeket kifejezetten a Sauber Technologies műs
A japán atomenergia-felügyelet feloldotta a Tepco (Tokyo Electric Power) tulajdonában lévő, a világ legnagyobb atomerőművének számító Kasivazaki-Kariva erőműre kiszabott működési tilalmat, s ezzel lehetővé tette, hogy az újraindításhoz szükséges helyi engedélyeket megszerezzék.
Megérkeztünk az év utolsó kereskedési hetébe, amit jó hangulatban indítanak a vezető európai tőzsdék. A magyar piacon péntek óta szünetelt a kereskedés a karácsonyi ünnepek miatt, de az amerikai tőzsdék tegnap már kinyitottak, és az irányadó indexek minden idők második legmagasabb zárócsúcsával fejezték be a kereskedést, mindössze fél százaléknyira
Elkezdődött AZ ÉV Hotele közönségszavazás végső hajrája! A verseny hatodik évadának utolsó 2023-as összefoglaló adása után egy hétig szavazhattak a nézők a számukra legszimpatikusabb dél-dunántúli szálláshelyre. A szavazás múlt vasárnap lezárult, így kialakul az eddig is nagyon izgalmas verseny döntős mezőnye! Az öt régióból minden esetben a legtöb
Biztosan te is hallottál már róla, hogy a túlsütött ételek, mint például az odaégett pirítós fogyasztása növelheti a káros egészségügyi betegségek kockázatát. Vannak, akik a rák kockázatának növekedésével is összefüggésbe hozzák, de mit mond erről a tudomány?Az égetett pirítós akrilamidot tartalmaz – mi az?Az akrilamid egy olyan vegyület, amelyet á
A személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény 82. § (2) bekezdése arra kötelezi a Nemzeti Adó- és Vámhivatalt (NAV), hogy havonta tegye közzé a tárgyhónapban a fogyasztási norma szerinti üzemanyagköltség-elszámolással kapcsolatosan alkalmazható üzemanyagárat – írja közleményében a NAV.