„Azt hiszem, szabad léleknek születni kell, és ha szerencsés vagy, megadatik, hogy kibontakoztathasd, és megérkezhess a benned lévő szabadságba. Az ember mindent csak a saját bőrén tanul meg: csak a saját tapasztalat valódi tudás, az elméleti tudás nem az. Az életet csak élve lehet tanulni, úgy, hogy beleveted magad a sűrűjébe, felelősséget vállalv
A magyar hegymászó oxigénpalack használata és teherhordók segítsége nélkül, egyedül akarta megmászni a Föld legmagasabb pontját, és a csúcs közvetlen közelébe jutott, de már több mint egy napja nincs hír a hollétéről. Serpák indultak a keresésére. Pintér Lászlót, a Mozgásvilág hegymászó szakújságíróját, a Magyar Hegymászószövetség kommunikációs vez
Tizennyolc éve ismeri barátját, Schadl Györgyöt, amiben kellett, önzetlenül segítettek egymásnak, de mások lefizetése sosem volt köztük téma, vallotta R. Róbert a bíróságon.
Az ELTE-Trenkwalder Iskolaszövetkezet adatai alapján az eddig meghirdetett nyári diákmunkákra a mezőgazdaságban átlagosan 1400 forintos órabért kínálnak, gyártási, logisztikai, vendéglátási és kereskedelmi feladatok ellátása során 1600-1750 forint az órabér, üzleti kiszolgáló központokban, call centerekben vagy IT-területen pedig 2000 forint felett
„A bizonyítékok nem teszik lehetővé, hogy minden kétséget kizáróan meghatározzuk, hogyan halt meg, vagy hogy ez mikor és hol történt” – mondta a halottkém.
Kihirdették a harmadik alkalommal kiírt ferencvárosi József Attila Irodalmi Támogatás díjazottjait. A havi 100 ezer forinttal járó féléves ösztöndíjat ezúttal Horváth Florencia, Halász Rita, Kazsimér Soma, Harag Anita és Mécs Anna kapták, akik 2023 júniusa és novembere között részesülnek a támogatásban.
A bíróságok nyári és karácsonyi törvénykezési szünetéhez hasonló, a hivatali, közigazgatási eljárásokra vonatkozó igazgatási szünetet szabályozó törvényt fogadott el az Országgyűlés. A törvény célja, hogy az egyes állami és önkormányzati szervek nyári és karácsonyi szünetet tarthassanak, mégpedig anélkül, hogy ehhez a jövőben törvényi szintű szabál
Tavaly 606 ezer főt tett ki a nettó migráció az Egyesült Királyságban, ami új rekordot jelent – írja a brit statisztikai hivatal friss számaira hivatkozva a Reuters.
Egyedi innováció, reális megvalósíthatóság és a nemzetközi szinteken is értelmezhető piacképesség jelentik azokat a legfőbb szempontokat, amelyek segítségével az MVM Edison startup versenyen jó eredményt lehet elérni derült ki az idén hetedik alkalommal megrendezett megmérettetésen. A legjobb ötleteket díjazó verseny mára rangos branddé vált. Ennek
Több mint tizenegy millió forintnyi partiszettet foglaltak le a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai az M5-ös autópályán egy bolgár rendszámú teherautó ellenőrzésekor – közölte a vámhivatal csütörtökön az MTI-vel.
A családi tulajdonú cégek jókora hátrányban vannak a munkaerő megszerzése és megtartása terén, ez eseténként már a létüket is veszélyezteti. Helyzetük javításáért maguk is tehetnek a szervezeti HR-funkció kiépítésével és professzionalizálásával.
Nem is tudnánk elképzelni jobb napindítót annál, mint amilyen Borbély Alexandra legfrissebb fotója tündéri babáiról. Egyszerűen nem tudunk betelni azokkal az édes pillanatokkal, amivel a színésznő újra és újra megörvendeztet minket. Ezt is biztos, hogy te is imádni fogod!
Konvergencia vagy divergencia - ez a nagy kérdése Magyarország új konvergenciaprogramjának a nyugdíjak kapcsán. A nyugdíjreform már a nyakunkon van, ha a helyreállítási alapban vállaltakból indulunk ki. De mégis hogyan lesz fenntartható és korszerű a magyar nyugdíjrendszer uniós mércével? (1. rész)