Orbán Viktor az elmúlt napokban nem pihent, ugyanis ellátogatott Ukrajnába, ahol Volodimir Zelenszkij elnökkel tárgyalt, majd Oroszország felé vette az irányt, ahol Vlagyimir Putyinnal volt megbeszélnivalója. A magyar miniszterelnök aztán Azerbajdzsánba is elment, hogy a Türk Államok Szervezetének csúcstalálkozóján részt vegyen. Nemrég pedig Amerik
Károly Fülöp svéd királyi herceg feleségéért, Sofia Hellqvistért eddig is mindenki odavolt, ám miután egy halvány rózsaszín maxiruhában mutatkozott a minap, még inkább rajong érte a nép.
Mint azt a naphire.hu is megírta, a zseniális Lamine Yamal megszerezte első Eb-gólját, a spanyol válogatott így 2-1-re legyőzte Franciaországot a németországi labdarúgó-Európa-bajnokság müncheni elődöntőjében.
A fenntarthatósági célok eléréséhez nemcsak a CO2-kibocsátást, hanem a felesleges, mértéktelen fogyasztást is csökkentenünk kell. Ez a komoly feladat társadalmi összefogást, edukációt és új eszközöket, módszereket kíván meg. A Sharity csapata, élén dr. Bársony Farkassal és dr. Bujdosó Arnolddal, mindegyik területen lépéseket tesz, hogy mérhető hatá
Nagyon megemeli a kormány augusztus 1-jétől a közlekedési szabálytalanságokért fizetendő bírságok összegét. Például a tilosban parkolás 15,6 ezer forint helyett 31,2 ezer forintban fájhat majd. A lejárt műszaki is kétszeresébe kerül.
Megjelent a fenntarthatósággal kapcsolatos vállalati átvilágításról szóló európai uniós irányelv, azaz a Corporate Sustainability Due Diligence Directive (Csddd), amelyet két éven belül kötelesek átültetni saját nemzeti jogszabályaikba a tagállamok. A vállalatok feladatai közé fog tartozni az emberi jogi és környezetvédelmi káros hatások kezelése,
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) 5 millió forint felügyeleti bírságot szabott ki az OTP Bank Nyrt.-re, mert nem a hivatalos felületeken tette közzé akvizíciós terveit és ezzel megsértette rendkívüli tájékoztatási kötelezettségét.
A 424/2022. kormányrendelet szerinti veszélyhelyzet ideje alatt módosulnak a szociális hozzájárulási adóról szóló 2018. évi LII. törvény 11. §-a szerinti kedvezmény szabályai – írja honlapján a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
A Pénzcentrum szúrta ki, hogy webshopot indított a Lidl. Nem saját felületről van szó: a német kereskedelmi lánc a magyar tulajdonú Avokado Online Bevásárlószolgálattal állt össze.
A Volkswagen bejelentette, hogy bezárhatja az Audi brüsszeli üzemét. Az ok: a csúcskategóriás elektromos autók iránti kereslet jelentős visszaesése - írta a Reuters.
Jogos az a felvetésük az üzemanyag kereskedőknek, hogy ha átlagot képezünk, akkor hónap első péntekén tekintsük a szomszéd országok üzemanyag átlagárát - mondta Nagy Márton szerda reggel az ATV benzinárra vonatkozó kérdésére.
A Media1 megtudta és ezt a Fővárosi Ítélőtáblán hivatalosan is megerősítették érdeklődésünkre, hogy Orbán Viktor nem törődött bele abba, hogy a Fővárosi Törvényszék elsőfokon számára kedvezőtlen ítéletet hozott a kormányfő által, magánszemélyként, magyar médiumok ellen indított sajtóperekben és Orbán a Fővárosi Ítélőtáblánál fellebbezést nyújtott b
Görgényi Ernő polgármester közösségi oldalán azt írta, több lakossági panaszt kaptak arról, hogy a Békéscsaba és Budapest közötti Békés IC-vonatok nyáron rendszeresen klimatizált IC-kocsi nélkül közlekednek. Így éppen a legmelegebb hónapokban nincs klimatizált IC-minőségű kocsi a Budapest–Békéscsaba-vonalon. Úgy fogalmazott, ez önmagában is elfogad
● Az ingatlan.com lakásárindexe - amely lényegében elsőként mutatja meg a piaci változásokat - júniusban minimális csökkenést, lényegében stagnálást mutatott havi összevetésben. ● Az Eurostat is kiadta lakásárváltozások első negyedéves eredményeit. Az előző negyedévhez képest történt 5,1 százalékos hazai áremelkedés a harmadik leggyorsa
Visszatér a képernyőre Reni és Dobler százados, vagyis folytatódik A renitens című sorozat. Az RTL bejelentette, hogy megkezdődött a széria második évadának forgatása. Jöhetnek az újabb nyomozások, Gáspár Kata és Makranczi Zalán ismét belebújnak Reni és Dobler százados bőrébe, folytatódik ugyanis az RTL A renitens című sorozata. A médiavállalat köz
Már havi 6,3 milliót keres Orbán Viktor. Egyik európai miniszterelnök sem kap ilyen sok pénzt országa átlagbéréhez képest. A látható éves jövedelme tehát 75 millió forint, ami 210 ezer dollárt jelent.
Energiahatékonysági, környezetvédelmi és károsanyagkibocsátás-csökkentési intézkedéseket finanszíroz, valamint napelempark és biomassza-erőmű építését tervezi a Vajda-Papír cégcsoport a kormány Gyármentő Programjában elnyert, több mint 10 milliárd forintos támogatásból a következő években - közölte az MTI megkeresésére a Vajda-Papír ügyvezető igazg
10 százalék feletti növekedés is elérhető volt egy év alatt amerikai dollárban a privátbanki ügyfelek egyik új kedvenc befektetési területén, az ausztrál kötvénypiacon - közölte az SPB. Az ausztrál vállalati kötvények között szép számmal találhatunk amerikai dollárban denominált értékpapírokat, mivel az ausztrál cégek jelentős része amerikai dollár
Kaliszky András lesz 2025 januártól az Erste Bank Hungary Zrt informatikai és operációs területért felelős igazgatósági tagja – jelentette be a pénzintézet. A pozíciót Foltányi Tamás 2024 végéig tölti be, az idén 65 éves vezető úgy döntött, ezt követően nyugdíjba vonul.
A Thermal Spa Siklós fürdőkomplexum számos újdonsággal készült a 2024-es nyári szezonra. A siklósi vár közvetlen szomszédságában fekszik a Thermal Spa Siklós, amelynek kültéri medencéi 2024. június 15-től üzemelnek. A kánikula…
A KPMG szakértői megvizsgálta a jövő digitális irányait és azt, hogyan tudnak mindehhez a vállalatok sikeresen kapcsolódni. „A mesterséges intelligencia (MI) többé már nem kopog az ajtónkon – teljes vállszélességgel bedöntötte a kaput. A modern technológiák korai bevezetésével versenyelőnyre tehetünk szert” – emelte ki a technológia adaptálás fonto
Az Orsoya Darchi luxusdivat-márka június 30-án megtartotta negyedik Dinner and Robes divatshow-ját. A kivételes látványvilágú bemutató minden évben egy izgalmas, komplex művészi tematika köré épül. Idei eseményük témájaként a márka signature kollekcióját, az Atmosphere-t választották.