A tavasz beköszöntével a lótartók számára is új időszak kezdődik: megnyílnak a legelők, előtérbe kerül a szabadtéri tartás, és ismét napirendre kerülnek az állattartás alapvető kérdései. Ilyenkor nem csupán a gazdasági szempontok számítanak, hanem az állatjóléti előírások betartása is kiemelt figyelmet kap.
Kedd hajnalban 4,2-es magnitúdójú földrengés rázta meg a horvát-szerb határ térségét, amelyet Magyarország délnyugati részén is több helyen érzékeltek. A rengés a szerbiai Zombor közelében keletkezett, nem sokkal fél 3 után.
A MNB elnökének utasítására a jegybank belső vizsgálatot folytatott a jegybank korábbi vezetéséhez és az Erste Bankhoz kapcsolódóan nyilvánosságra került információk ügyében. A vizsgálat megállapításait értékelve a jegybank új vezetése feljelentést tett hatáskör túllépésével elkövetett hivatali visszaélés bűntett gyanúja miatt ismeretlen tettes ell
Sokan a diétákra, kalóriákra és tiltólistákra koncentrálnak, ha szóba kerül a fogyás, pedig a kép ennél árnyaltabb. Egy friss kutatás szerint nemcsak az ételek minősége, hanem az étkezések időzítése is komoly szerepet játszhat abban, hogyan alakul a testsúlyunk hosszú távon.
A vers szerzője vagy a versbeli lírai én beszélni akar az apjáról. És nem megy. Általánosítva: nem tudunk beszélni az apánkról. Apja mindenkinek van. Vagy volt. De beszélni róla: képtelenség. – Három kérdésünkre a hét írója, Petőcz András válaszol. Ha belépsz a Litera Klubba, tőle olvashatsz a hétvégén.
Az Európai Unió teljes mértékben elkötelezett egy kiszámítható, kölcsönösen előnyös transzatlanti kapcsolat mellett, de amennyiben az Egyesült Államok a kereskedelmi megállapodás részleteit tartalmazó közös nyilatkozattal ellentétes intézkedéseket hoz, egyebek mellett a gépjárművekre vonatkozó vámtarifával kapcsolatban, az EU készen áll minden lehe
A Raiffeisen Bank International 2026 első negyedévében 470 millió eurós konszolidált nyereséget ért el. Ez 33 százalékos visszaesést jelent az előző év azonos időszakához képest. A csökkenés hátterében elsősorban az oroszországi működési bevételek jelentős mérséklődése, a magasabb bankadók és az emelkedő kockázati költségek állnak. Ugyanakkor az or
A műgyűjtés sokáig egy szűk, zárt elit kiváltsága volt, mára azonban a helyzet gyökeresen megváltozott. Egyre több fiatal fedezi fel magának ezt a világot, amelyre nemcsak stílusos önkifejezési módként, hanem okos befektetésként is tekintenek. A BÁV ART Aukciósház és Galéria tapasztalatai szerint a Z generáció és a fiatal Y-ok minden korábbinál mag
Elsőfokú figyelmeztetést adtak ki egy megyére Magyarországon széllökések veszélye miatt. Az elsődleges veszélyforrást az jelenti, hogy a várt legerősebb széllökések meghaladhatják a 70 km/h-t.
Óriási botrány volt a 2000-es évek elején az érettségiből, amikor a vizsgák előtt kikerültek az internetre a magyar-, a történelem- és a matekérettségi feladatsorai. A 2005-ben történt események után komoly változások, szigorítások következtek az érettségi tételek előkészítésében és védelmében. Ám a további botrányokat így sem mindig lehetett elker
Az új kormány előtt álló kihívás a csökkenő népesség és foglalkoztatottság a GKI Gazdaságkutató Zrt. elemzése szerint, mivel a régiós trendekkel összhangban Magyarországon sem várható fordulat a demográfiai folyamatokban.
Az Európai Bizottság szerdán mutatja be első szegénységellenes stratégiáját, melyben arra kéri a tagállamokat, hogy hatékonyabban használják fel a szegénység felszámolására már rendelkezésre álló uniós forrásokat. Új pénzügyi keretet azonban nem biztosítanak, tehát új készpénzes programok nélkül érjék el a változást. A kritikusok szerint célzott fi
2026 első negyedévében a konszern szinte összes márkája visszaesést produkált, erre reagálva pedig újabb sötét felhők gyűltek a cégcsoport jövője felett.
Zsinórban harmadszor kell a Mol Nyrt.-nek kistafíroznia a leányvállalatát, a hulladékkoncessziós jogot birtokló Mohu Mol Hulladékgazdálkodási Zrt.-t. Mi történt? A 24.hu keddi cikke szerint a Mohu alaptőkéjében minimális változás látszik, hiszen 20 millióról mindössze 21 millióra nőtt. A cégbíróságra leadott dokumentumokból azonban kiderül, hogy va
Az államnak felajánlott négy vállalat 2017 előtt nem fizetett érdemi osztalékot, azóta összesen 92,5 milliárd forint nyereséget vettek ki belőlük a tulajdonosok. Nagyrészt maga Balásy Gyula.
Urbán Zsolt reklámszakember, a Magyar Reklámszövetség egykori elnöke is reagált Balásy Gyula interjújára, amelyben a kormányzati kommunikációs megbízásokból meggazdagodó reklámvállalkozó azt közölte: az államnak ajándékozná a cégeit. Urbán azt írta: „Mi nem sírtunk”, és elmondhatatlanul örül, hogy ennek vége.
Bár a május eleji hosszú hétvége már mögöttünk van, a tavasz végi zsongás és a nyár eleji készülődés gyakran több stresszt hoz, mint amennyit bevallunk magunknak. A természet ilyenkor ezerrel pörög, és mi is hajlamosak vagyunk átvenni ezt a felfokozott tempót. Itt az ideje, hogy tudatosan behúzzuk a kéziféket: a jakuzzimeleg vize nemcsak az izmokat
A Honvéd Vezérkar megerősítette, hogy Orbán Gáspárnak nem kell megtérítenie a sandhursti képzés költségét. Indoklásuk szerint a miniszterelnök fia letöltötte a számára előírt, öt évre emelt kötelező szolgálati időt.
Tegnap este ismét a Met Gála vörös szőnyege felé fordult a világ szeme, ahol a sztárok nem ismernek határokat, ha extravaganciáról van szó. A meghökkentő kreációk minden évbengarantáltak – idézzük fel az elmúlt évek legvadabb szettjeit!
Nagy a sofőrhiány a szlovák fővárosban. A pozsonyi közlekedési vállalat (DPB) toborzási kampányt indított és nem akármilyen feltételekkel csábítja a dolgozókat.
Új irányítási és működési modellre áll át az IndaNext Hungary Kft., amely tavaly októberben került az Indamedia Csoport tulajdonába. A fél éve zajló integrációs folyamat most új szakaszába lép.
Kritikus szintre, alig 70 centiméterre süllyedt a Velencei-tó vízállása, ami az elmaradó csapadék miatt őszre kiszáradással fenyeget. A leendő Tisza-kormány azonnali vízügyi cselekvési tervet kért, miközben a szakemberek a Duna vizének átvezetésében látják az egyetlen, hosszabb távra szóló megoldást a tó megmentésére.
Az új kormány előtt álló kihívás a csökkenő népesség és foglalkoztatottság a GKI Gazdaságkutató Zrt. elemzése szerint, mivel a régiós trendekkel összhangban Magyarországon sem várható fordulat a demográfiai folyamatokban.