2020. december 6. vasárnap

dec. 6
0:06
Wolff: Azt mondtam Russellnek, ha a top 4 meglesz, az szuper (F1világ)
Toto Wolff, a Mercedes csapatfőnöke elárulta, azzal is elégedettek lettek volna, ha a top 4-ben végez George Russell az F1-es Szahíri Nagydíj időmérőjén, eredménye azonban felülmúlta a várakozásaikat.
dec. 6
0:10
Leclerc: Gasly köréből tanultam a legtöbbet (F1világ)
Pierre Gasly fedélzeti kamerás felvételét elemezte Charles Leclerc, aki elmondása szerint ennek köszönheti, hogy ilyen remekül teljesített a Forma-1-es Szahíri Nagydíj szombati kvalifikációján.
dec. 6
0:14
Verstappen: Nem vártam, hogy a pole-ért harcolhatok (F1világ)
Max Verstappen, a Red Bull versenyzője mindössze 56 ezredmásodperccel maradt el Valtteri Bottas pole-t érő idejétől az F1-es Szahíri Nagydíj időmérő edzésén, ám a versennyel kapcsolatban egyelőre nem akart jóslatokba bocsátkozni.
dec. 6
0:18
Bottas: Nem ez volt a legjobb időmérőm (F1világ)
Annak ellenére, hogy az idei szezonban már az ötödik pole-pozícióját szerezte Valtteri Bottas, elmondás szerint volt már jobb időmérője is Forma-1-es pályafutása során.
dec. 6
0:22
Vettel: Meglepődtem, hogy ez nem volt elég a Q3-hoz (F1világ)
Sebastian Vettel a 13. rajthelyről kezdheti meg a vasárnapi F1-es Szahíri Nagydíjat: a németnek nem volt könnyű napja, miután az időmérőt követően motort kellett cserélni a Ferrariban.
dec. 6
6:06
A Mercedes hajlandó lenne búcsútesztet szervezni Grosjeannak (F1világ)
A Mercedes Forma-1-es csapata hajlandó lenne tesztlehetőséget adni Romain Grosjeannak abban az esetben, ha a francia versenyző nem tudna méltó módon búcsút inteni a száguldó cirkusznak a jövő hétvégi Abu Dhabi Nagydíjon.
dec. 6
6:12
Ha igazi városi szabadidő-autóra vágysz! – Mazda CX-3 Revolution (Autónavigátor)
Hiába keresel új részleteket a Mazda CX3-karosszériáján, most nem egy modelfrissítés miatt kaptuk a kezeink közé az tesztautó parkjából a
dec. 6
7:06
Ferrari: Észszerű lenne, ha Sainz velünk tesztelhetne (F1világ)
A Ferrari sportigazgatója, Laurent Mekies szerint logikus döntés lenne, ha az FIA a fiatal versenyzők helyett akár jelenlegi Forma-1-es versenyzőknek is lehetőséget biztosítana a szezonzárót követő tesztnapon.
dec. 6
8:06
Albon: A 12. helyről is lehet még jó versenyem! (F1világ)
Miközben Max Verstappen a 3. rajtkockát szerezte meg a Forma-1-es Szahíri Nagydíj időmérő edzésén, a Red Bull másik versenyzője, Alex Albon ezúttal sem tudott jó eredményt elérni. A thai pilóta reméli, vasárnap javítani tud.
dec. 6
8:54
Binotto: Leclerc eredménye lenyűgöző tehetségének köszönhető (F1világ)
Mattia Binotto, a Ferrari csapatfőnöke Charles Leclerc-t méltatta, miután a monacói pilóta a Szahíri Nagydíj időmérőjén egy remek köridővel a 4. rajthelyet szerezte meg.
dec. 6
9:30
Russell: Még mindig összekeverem a gombokat a kormányon (F1világ)
A Mercedes újdonsült versenyzője, George Russell a Forma-1-es Szahíri Nagydíj szombati időmérőjét követően elismerte, hogy többször is véletlenül rossz gombot nyomott meg a kormányon, amivel üresjáratba kapcsolta az autót.
dec. 6
10:18
Verstappen: Meglehetett volna a pole (F1világ)
Mindössze fél századmásodperccel maradt el Valtteri Bottas legjobb gyorskörétől Max Verstappen, de így is csak a harmadik helyen végzett a szombati időmérőn. A holland szerint meg tudta volna szerezni a rajtelsőséget.
dec. 6
11:00
Perez „kárpótlást” vár (F1világ)
A megszerzett ötödik rajtkocka ellenére is óvatosságra int Sergio Perez, mivel a múlt heti Forma-1-es Bahreini Nagydíj hajrájában felrobbant motorját csak egy régebbi specifikációjú erőforrásra tudta a Racing Point cserélni.
dec. 6
11:42
Wolff: Szabad lesz a verseny a pilótáink között (F1világ)
Elégedetten nyilatkozott az elvégzett munkáról Toto Wolff, a Mercedes csapatfőnöke a szombat esti Forma-1-es időmérő edzést követően.
dec. 6
12:00
Az F1-es Szahíri Nagydíj rajtrácsa (F1világ)
Forma-1-es pályafutása 16. rajtelsőségét szerezte a Szahíri Nagydíj szombati időmérő edzésén Valtteri Bottas. Az időmérő igencsak szoros eredményt hozott, a Lewis Hamilton helyére beugró George Russell mindössze 26 ezreddel maradt el a finntől.
dec. 6
12:12
Schumacher ma F2-es bajnok lesz, ha… (F1világ)
A 2020-as Forma-2-es idény utolsó versenyét rendezik ma, Bahreinben. A szahíri sprintfutamon dől el a bajnoki cím sorsa is, melyre ketten esélyesek: Mick Schumacher és Callum Ilott.
dec. 6
12:12
Elkészült a 400 ezredik Mercedes-Benz G-osztály (Autónavigátor)
Nem könnyű eldönteni a G-osztály esetében, hogy a 41 évnyi gyártással elért 400 ezer példány sok vagy kevés, de Mercedes
dec. 6
12:24
Eldőlt: Grosjean Abu Dhabiban sem versenyezhet! (F1világ)
Nem állhat rajthoz a Forma-1 jövő hétvégi szezonzáró futamán, az Abu Dhabi Nagydíjon sem Romain Grosjean – jelentette be a Haas csapata vasárnap.
dec. 6
13:24
Sainz: Russell példája mutatja, az F1-ből hiányzik valami (F1világ)
George Russell pazar teljesítménye a Mercedes autójával jól mutatja, mit veszít a Forma-1 azzal, hogy nincs kiegyenlített mezőny már jó ideje – mondja Carlos Sainz, a McLaren versenyzője.
dec. 6
13:42
Ekkor rajtol a Forma-1-es Szahíri Nagydíj! (F1világ)
A 2020. évi Forma-1-es világbajnoki sorozat utolsó előtt versenyét, a Szahíri Nagydíjat rendezik vasárnap. A pole-ban a Mercedes versenyzője, Valtteri Bottas.
dec. 6
14:12
Schumacher nyerte a Forma-2-es bajnokságot! (F1világ)
Habár nem szerzett pontot a szezonzáró bahreini versenyen, Mick Schumacher nyerte a 2020. évi Forma-2-es bajnokságot! Az év utolsó futamán Jehan Daruvala győzedelmeskedett.
dec. 6
15:12
Az elektromos Dacia Springből is autómegosztós flottajármű lesz (Autónavigátor)
Jó látni, hogy egyre több helyen, egyre több típusú járművel érhetők el a különböző közösségi autózási lehetőségek. Nálunk is elterjedőben