A vagyonvisszaszerzési eljárásban a győri ETO Parkot és a stadiont is lefoglalta a nyomozó hatóság - mondta a fővárosi főügyész az M1 aktuális csatornának hétfő este.
Halálra köveztek egy férfit és egy nőt az iraki Moszulban az Iszlám Állam (IÁ) terrorszervezet fegyveresei, mert házasságon kívül szexuális viszonyt létesítettek egymással - írta a Daily Mail brit hírportál hétfőn.
Jelenlegi és egykori diákok, oktatók, szimpatizánsok fáklyás menettel tiltakoztak a Szegedi Tudományegyetem Ságvári Endre Gyakorló Gimnáziumának átnevezése ellen hétfő este a csongrádi megyeszékhelyen.
Újabb érdekes momentum a Quaestor-ügyben. Rogán Antal egy fél mondatából kiderült, hogy Tarsoly Csaba Orbán Viktornak írt levelére válaszolt is a miniszterelnök. Hétfőn szinte kizárólag a brókerbotrány volt a téma a parlamentben. A szocialisták nyilatkozatot osztottak ki, hogy mindenki képviselő valljon színt, volt-e anyagi érdekeltsége a Quaestorban.
Jövő májusban a budapesti Hungexpón rendezik meg a rangos Bocuse d`Or gasztronómiai verseny európai elődöntőjét - mondta az InfoRádióban Ganczer Gábort, a Hungexpo vezérigazgatója.
Irán kizárta, hogy urániumkészleteit külföldre küldje, hogy ott ellenőrzött körülmények között a polgári felhasználáshoz szükséges mértékűre dúsítsák. Ezzel gyakorlatilag fenntartja magának a jogot a dúsításhoz, ami a megállapodás egyik legnagyobb akadálya. A tárgyalások végkifejletével kapcsolatosan csak az EU optimista, Oroszország és Izrael meglehetősen szkeptikus.
A szokásos forgalom fele sem valósult meg a mozival rendelkező bevásárlóközpontokban azon a vasárnapon, amikor a zárva tartást elrendelő törvény miatt először nem nyitottak ki az üzletek - írja a Napi Gazdaság keddi számában.
Több ellenzéki párt is vizsgálóbizottságot hozna létre a Quaestor-ügy kivizsgálására. A DK úgy módosítaná a Rogán Antal törvényjavaslatát, hogy ne csak a brókerek és a könyvvizsgálók feleljenek a teljes vagyonukkal, hanem a miniszterelnök és a jegybankelnök is. A PM pedig feloszlatná az Országgyűlést.
Barack Obama amerikai elnök eleget tesz korábbi ígéretének, miszerint még mandátumának lejárta előtt ellátogat Kenyába és júliusban fel fogja keresni apja szülőföldjét - közölte hétfőn a Fehér Ház.
Az Országgyűlés ma elfogadhatja a kormánypártok azon hétfőn tárgyalt javaslatát, amely az érintett vezetők vagyonának zárolásával nyújt segítséget a brókerbotrányok károsultjainak.
Demonstrációra készülnek a Quaestor-károsultak Budapesten. A tervek szerint április 11-én, az ellenzéki pártok demonstrációja előtt tüntetnek ők is. A helyszín még nem dőlt el.
Orbán Viktor azt mondta, hogy a 25-ei kormányülésen mondta azt, hogy minden minisztérium vegye ki a pénzt a brókercégektől, aztán a külügyminisztérium csak március 9-én kérte ki a pénzt a Quaestortól, 4 milliárd forintot, ezt készpénzben kapták meg, vagyis a kisbefektetők pénzét vették el – erről Lukács Zoltán beszélt az ATV Egyenes Beszéd című műsorában.
Futószalagon gyártja a tiltó határozatokat a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a Magyarországon illegálisnak számító online szerencsejátékok ellen - írja a Világgazdaság keddi számában.
Megkerülné a devizahiteles törvényeket és nem fizetné vissza a tisztességtelenül elvont összegeket jó néhány adósának a főként autóhitelezéssel foglalkozó Lombard Lízing Zrt. - írja a Magyar Nemzet. A Népszabadság arról közöl cikket, hogy nagyszabású, egész estés animációs film készül a Piszkos Fred közbelép című regényből az Emmy-díjas animációs rendező, Varsányi Ferenc produkciójában.
Ahogy az várható volt, Tarsoly Csaba előzetesbe kerülésével nem jutott nyugvópontra a Quaestor-ügy. Hétfőn Szijjártó Péter elismerte, hogy ő adott diplomata-útlevelet Tarsoly Csabának; kiderült, hogy az ETO-park és a győri focicsapat közvetve Orgován Béla irányítása alá került, viszont a létesítményeket estére le is foglalta az ügyészség. A nyomozással Polt Péter és a fővárosi főügyész is…
Különösen az utóbbi évtized óta, merev katonai szervezettel bíró nép áll velünk szemben, de a katonailag kiképzett emberek száma aránylag sokkal kisebb, mint a nyugati államokban. Száz éve írtuk a Nagy Háborúból
Átalakítaná a patikai ügyeleteket a Magyar Gyógyszerészi Kamara. A szervezet elnöke szerint már húsz éve problémás a rendszer. A patikáknak évi 2 milliárd forintjába kerül a rendes munkaidőn túli nyitva tartás biztosítása, miközben több helyen nincs elérhető ügyelet.
Az Országgyűlés ma elfogadhatja a kormánypártok azon hétfőn tárgyalt javaslatát, amely az érintett vezetők vagyonának zárolásával nyújt segítséget a brókerbotrányok károsultjainak.
Botrányos a Quaestor-ügy, ki kell mondani az igazságot, ebben az országban bűnözők alakítottak kormányt, ők vezetik a népet – ezt Barabás Richárd mondta az ATV Egyenes Beszéd című műsorában.
Szerdán lépnek életbe a reintegrációs őrizet szabályai, ennek lényege, hogy ha a bíró arra lehetőséget ad, akkor azok az első bűntényesek, akiket kisebb súlyú cselekmények miatt ítéltek el, a szabadulásuk előtti utolsó hónapokat akár a saját otthonukban is tölthetik.