A kormány egyik fontos célkitűzése, hogy a nők foglalkoztatottságát a lehető leginkább segítse – jelentette ki az Emberi Erőforrások Minisztériumának helyettes államtitkára a Mathias Corvinus Collegium első női közéleti vezetőképző című képzésének diplomaosztóján.
Változékony idő várható a jövő héten: napsütésre, záporokra is készülni kell. A maximumértékek egyre inkább 10 fok felett, helyenként akár 20 fok felett is alakulhatnak - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú...
Rövid ideig tartó betegség után, 81 éves korában elhunyt Koós János énekes, parodista-színész. Barátai szerint a művész egész életét végig kísérte a humor, imádta a focit, a Fradit, és persze a közönség tapsát. Koós János megkapta az Artisjus zenei életműdíját, a Hungarotontól életműlemezt vehetett át, 2014-ben pedig Szenes Iván Életműdíjjal is kit
Időseken, kisgyerekes családokon, nélkülözőkön segített a Hit Gyülekezete szeretetszolgálatának kunhegyesi akciója. A kisvárosban egy 24 tonnás kamionnyi adományt osztottak szét 1500 rászorulónak. További részletek a videóban.
Orbán Zoltán, a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület szóvivője a szerzője, a Cser Kiadó gondozásában jelent meg, kézikönyvként is forgatható a Madárbarátok nagykönyve.
Itthon már itt a tavasz, virágzik a hóvirág az alcsútdobozi arborétumban. Két és fél hektáron, mindent beborítanak az apró fehér virágok. Három hétig tart a különleges természeti jelenség, ez idő alatt ezrek mennek el megnézni minden évben. A hóvirág védett növény, egyetlen szál leszakításáért 10 ezer forint bírságot kell fizetni. További részletek
Feleslegesen jött a Lendvay utcába Ujhelyi István - mondta Deutsch Tamás fideszes EP-képviselő, miután a Fidesz-székházban vasárnap tartott sajtótájékoztatójára nem engedték be a szocialista EP-képviselőt.
Növelnék a szülők által adható igazolások számát az iskolákban, tudta meg az RTL Híradó. A Házi Gyermekorvosok Egyesülete szerint sok esetben csak igazolásért mennek a gyerekek szüleikkel a rendelőkbe úgy, hogy esetleg családi okok vagy egy kis rossz közérzet miatt nem tudtak részt venni a tanórákon.
Minden korábbinál több külképviseleten, 95 országban összesen 134 helyen szavazhatnak azok a magyarországi lakcímmel rendelkező magyar választópolgárok, akik az Európai Parlament (EP) magyar tagjainak választásán nem tartózkodnak Magyarországon.
Több száz éves hagyománnyal köszöntötték a tavaszt a Heves megyei településen, Novajon! Mintha csak egy bolondos lakodalmas menetbe csöppennénk, úgy özönlik el az emberek az utcákat az apró településen.
A jelenlegi 15 helyett 9 százalékos személyi jövedelemadó, további adókedvezmények a családosoknak – ezeket javasolja többek között a Magyar Nemzeti Bank az elnöke, Matolcsy György által nemrégiben bemutatott versenyképességi csomagban.
3 helyett 15 szülő által igazolható napot szeretnének az iskolákban a háziorvosok. A Házi Gyermekorvosok Egyesülete évek óta harcol az új szabályozás bevezetéséért, ezt azonban egyelőre csak két településen alkalmazzák. Az orvosok szerint a változásra ezért lenne szükség, mert sok esetben nem az ellátásért, csak az igazolásért viszik a rendelőbe a
Az Európai Egyesült Államok gondolata egyidős a Nemzetek Európájának eszméjével, és jelenleg az utóbbi áll nyerésre. Ezt a téma egyik szakértője, Kiss J. László mondta az InfoRádiónak. A Corvinus tanárát a föderális Európa eszmetörténeti hátteréről, és megvalósításának, illetve hatékony működésének akadályairól is kérdeztük. Összeállításunk végén a
Komoly kockázatot hordoz magában, ha hat év múlva, azaz pont Matolcsy György ma kezdődő újabb MNB-elnöki periódusának a végére az államadósságot száz százalékban belföldről, kizárólag magyarok finanszíroznák.
Országszerte fokozódik a kora tavasszal virágzó fák, főként az éger és a mogyoró pollenszórása, de már virágoznak a ciprus- és tiszafafélék is! A magyarországi pollentérkép a nyugati régió kis szeletének kivételével sötétbe borult.
Nem mindennapi eset történt Tatabányán, a Köztársaság út és a Jedlik Ányos utca kereszteződésében. A történteket egy szabályosan haladó kocsi fedélzeti kamerája rögzítette.
Kihúzták a Hatoslottó 9. heti nyerőszámait, amelyen 1175 millió forint volt a tét. Ezen a játékhéten sem volt telitalálat, így jövő héten 1300 millióért izgulhatnak a játékosok. A Hatoslottó nyerőszámai emelkedő számsorrendben...
Elfogtak a rendőrök egy marihuánatermesztő párost és felszámolták újbudai ültetvényüket, ahol 216 tő cannabist és több mint 9 millió forintot találtak - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság vasárnap a rendőrség honlapján.
Miskolc – Még most is életveszélyben lehet az a kislány, akit Miskolcon gázoltak el: a gyerek egy busz előtt akart átszaladni, de a buszt kikerülő autós elütötte.
Pécs – Az egyik áldozatukat kilökték a kerekesszékből, a másikat ököllel verték és fojtogatták, de volt, hogy fülbevalót téptek ki egyik áldozatuk füléből.
Teljesen természetes, hogy a magyar munkavállalók önként és örömmel dolgoznak több mint heti 40 órát – mondta Deutsch Tamás az RTL Klubnak. A kormánypárti politikus kapcsolatot vélt felfedezni a közszférában dolgozók érdekképviseletének a 9 órás munkanapra adott válasza, illetve a májusi EP-választás között.