Országos toborzókampányt indít a honvédség, hogy minél többen megismerhessék a honvédség által kínált szolgálati formákat és életpálya-lehetőségeket - közölte a Honvédelmi Minisztérium pénteken az MTI-vel.
Az ukrán-magyar határszakaszon 4677-en léptek be Magyarországra csütörtökön, a román-magyar határszakaszon belépők közül pedig 4719-en nyilatkoztak úgy, hogy Ukrajnából érkeztek - tájékoztatta az Országos Rendőr-főkapitányság az MTI-t.
A légúti figyelőszolgálat legfrissebb jelentése szerint az elmúlt héten tovább emelkedett a fertőzések száma, az akut légúti fertőzések száma 15 százalékkal, az influenzaszerű megbetegedések száma pedig 26 százalékkal emelkedett az elmúlt héten – tájékoztatta az InfoRádiót a Nemzeti Népegészségügyi Központ járványügyi osztályvezetője.
A Hallják meg az égiek jókívánságainkat! elnevezésű programot a Leukémiás Gyermekekért Alapítvány kilencedik alkalommal rendezte meg a betegek világnapja alkalmából.
Két áruházlánc is bejelentette a héten, hogy csökkenti a vaj árát. Híradónk számításai szerint ezek a boltok nagyjából 25 százalékos mérséklést hajtottak végre. Ennek ellenére még mindig kifejezetten drágának számít a magyar vaj. Horvátországban jóval olcsóbb ez a termék, stábunk nagyjából fele annyiért vett vajat a határ túloldalán, mint itthon.
Hallgassa meg a legfrissebb híreket, tényleg csak pár perc! A közélet, gazdaság aktuális híreiről, a társadalmat érintő változásokról röviden szól a friss hírek podcastunk.
Újabb lehallgatott beszélgetéseket szivárogtattak ki a Völner-Schadl-ügyben. A per jövő héten kezdődik, előkészítő üléssel. A kormány bízik Varga Juditban, a DK viszont továbbra is igazságügyi miniszter felelősségét firtatja. A párt szerint a közvélemény bizalma már rég megingott a miniszterben.
A nagyobb bankok jelentős része kínál ügyfeleinek meglepően olcsó, sőt esetenként teljesen ingyenes bankszámlákat. Persze a bankok sem csupán jószolgálatból teszik ezt. Céljuk az új ügyfelek tartós megragadása, a a kedvezményes kondíciók elnyerésének pedig általában komoly feltételrednszere és gyakran előre megszabott időkerete is van. A Pénzcentru
Egyre nagyobb az Európára nehezedő migrációs nyomás, azonnal cselekedni kell, Brüsszelnek támogatnia kell a tagállamokat a határvédelemben – mondta el Orbán Viktor miniszterelnök a pénteken véget ért EU-csúcs után.
Utolsó útjára kísérték pénteken az Óbudai temetőben Mécs Imrét. Az 1956-os halálraítéltet, a Szabad Demokraták Szövetségének egykori alapító tagját, volt országgyűlési képviselőt Beer Miklós nyugalmazott váci megyés püspök búcsúztatta.
„D. Nagy Lajosnak elment az esze” – így reagált Nagy Feró, amikor elolvasta az interjút, amelyben a Bikini frontembere azt állította, a Bikini együttes talán legnagyobb slágereit, többek között a Mielőtt elmegyek címűt – Nagy Feró korábbi állításával ellentétben –, nem a Beatrice alapítójának köszönhetik a rajongók, Feró és Trunkos András csak segí
A várakozások szerint a következő hónaptól csökken az infláció, és az év végére egyszámjegyű lesz - mondta a gazdaságfejlesztési miniszter a kormány Facebook-oldalán.
Nagyjából 3 másodpercig tudott az EP-be látogató Zelenszkij közelébe férkőzni Gyöngyösi Márton, de át tudta adni az ajándékát, amit az utolsó pillanatban, az irodájából választott neki. A Jobbik elnöke a Blikknek mesélt találkozásuk részleteiről.
Rengetegen ápolják felnőtt családtagjukat 24 órában, mégis csupán 45 ezer forintos ápolási díjat kapnak, és négy órában ismerik el a munkájukat. Ápolót nem találnak, az idősotthonok telítettek, a probléma egyáltalán nem csak a nyugdíjasokat érinti.
Csak a Práter utcai iskola falánál üveggolyózó, bronzba öntött Pál utcai fiúk nem vacogtak február második hetében a tantermekben. Nemecsek Ernő és társai szobrára tréfából sálat kötött egy diák, jelezve, ha a kis Nemecsek ma járna ebbe az iskolába, a Füvészkert medencéjébe mártózás nélkül is megfázhatna a tüdeje, olyan hideg van az iskolában.
Az országos akció célja, hogy minél többen megismerhessék a honvédség által kínált szolgálati formákat és életpálya-lehetőségeket. A nyitórendezvény hétfőn lesz Budapesten, a Bálnában.
"Leteszem a lantot. Mélységes fájdalommal, de úgy kellett döntenem, hogy nem folytatom tovább polgármesteri pályafutásomat" - közölte a Facebookon Balogh Csaba. A DK-nak is odaszúrt.
Utolsó útjára kísérték pénteken az Óbudai temetőben Mécs Imrét. Az 1956-os halálraítéltet, a Szabad Demokraták Szövetségének egykori alapító tagját, volt országgyűlési képviselőt Beer Miklós nyugalmazott váci megyés püspök búcsúztatta.
Folyamatosan épül ki az úgynevezett orientációs évfolyamok intézményi háttere – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a Kulturális és Innovációs Minisztérium szakképzésért felelős helyettes államtitkára. Pölöskei Gáborné kiemelte: ezek az osztályok az általános iskolát elvégzett, de a pályaválasztásban bizonytalan tanulóknak jelentenek alternatí