Vitézy Dávid még a Partizán főpolgármester-jelölti vitájában kérdezett rá Czeglédy Gergő szereplésére a Fővárosi Közgyűlés listáján. Hagyó Miklós volt irodavezetője most már előzetesben van, Vitézy pedig feltette a kérdést: vajon meddig tudja Czeglédy az előzetesből felügyelni a BKK törvényes működését?
A gyermekek online szexuális bántalmazásával összefüggésben érkezett a legtöbb bejelentés a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság jogsegélyszolgálatához 2023-ban - közölte Aranyosné Börcs Janka, az NMHH főigazgatója pénteken Budapesten.
A miniszter az ügyészségen elmondta, miért kizárt, hogy otthonában, a felesége jelenlétében tárgyalt volna Schadl György egyik ismerősével. Azt mondta, nem is ismeri Grécs Lászlót.
A magyarok 43 százaléka kevesebb, mint 250 ezer forintból él, összességében 2,5-3 millió ember tekinthető szegénynek. Szomorú kép rajzolódik ki az Egyensúly Intézet legfrissebb kutatásából.
Csütörtök este verekedésbe keveredett Magyar Péter Budapesten. A hírek szerint kivezették egy belvárosi, a fiatalok kötében igen felkapott szórakozóhelyről, méghozzá erőszakkal. A TISZA párt alelnöke állítása szerint azért ment bulizni, hogy kieressze a fáradt gőzt az elmúlt hónapok után, de úgy tűnik nagyon balul sűt el a buli...
Arról volt szó, hogy utolérjük Ausztriát, helyette sorban húztak el mellettünk a volt szocialista országok. Románia már Spanyolország előtt, Magyarország pedig Bulgária mögött az életszínvonalat legjobban mérő uniós rangsorban.
Magyar Péter reagált az éjszaka történtekkel kapcsolatban. Mint a Blikk is megírta, a TISZA Párt alelnöke kínos balhéba keveredett csütörtök este egy budapesti, a fiatalok körében igen felapott szórakozóhelyen. Ezután biztonsági emberek vezették ki őt onnan. A politikus most a közösségi oldalán reagált a történtekre.
Az esetről a Média1 szerint Magyar Péter posztolt is hajnalban, de aztán ezt törölte. Egyelőre nem lehet tudni, pontosan mi történt a belvárosi szórakozóhelyen.
Sajtóhírek szerint biztonsági emberek vezették ki Magyar Pétert az egyik közismert belvárosi éjszakai klubból péntek hajnalban. Az atv.hu megtudta, hogy a rendőrség nyomozást indított. Magyar Péter a Facebookon reagált a történtekre, "Ember vagyok, hibáztam" – írta, de cáfolta, hogy bárkit zaklatott volna.
A politikust addig videózta egy férfi péntek hajnalban egy belvárosi szórakozóhelyen, amíg ki nem kapta a telefont a kezéből. Állítása szerint ezután a férfi lökdösni kezdte.
Szerinte csapdába akarták csalni, valaki közelről filmezte, trágárságokat kiabált felé, mire ő kikapta az illető kezéből telefont. Arról nem ír, hogy egy felvétel szerint végül őt vezették ki a biztonsági őrök az Ötkert nevű szórakozóhelyről.
Ugyan a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) felfüggesztette a 0,25 mg-os Frontin kapszulák egyes gyártási tételeinek forgalmazását, de nem kell aggódni! Szakemberek vizsgálják a minőségi hibát, ami miatt felfüggesztették a gyógyszer készítményt. Ezen felül tájékoztattak arról, hogy továbbra is hozzá lehet jutni a magyarok kör
Befejeződött az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSZ), a Semmelweis Egyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE), valamint a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem konzorciumának együttműködése, a Koronavírus-fertőzéssel szemben természetes védettséget adó faktorok vizsgálata és alkalmazása plazmaterápiában című projektben. A kutatás eredm
A fejedelem élete nyomában Szeifried Zoltán festőművész kiállítása nyílik meg július 1-én 16.00-től a Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtár Kamaretermében. A kiállítást maga az alkotó nyitja meg.
Az ügyészség véletlenül olyan dokumentumot töltött fel a weboldalra, ami adatvédelmi szempontból egyáltalán nem megfelelő. Azóta kicserélték egy kinyomtatott, bescannelt változatra.
A politikust biztonsági őrök lefogva kísérték ki egy belvárosi szórakozóhelyről. Magyar később posztolt az ügyről, a bejegyzése alatt pedig sokan megvédték a Tisza Párt alelnökét - de nem mindenki volt megértő.
Avatatlan szemek elől rejtve, a Természettudományi Múzeum őslénytárának raktárában őrzik az egyik legfontosabb hazai leletet, a borbolyai ősbálna csontvázát. A maradványok megtalálásának körülményei sem voltak mindennapiak. De miért is ilyen hatalmas a jelentősége ennek a Magyarországon tett felfedezésnek?
Szerinte még a fideszes városok is mulatozára, fesztiválokra költik el az adófizetők pénzét. A miniszter felülvizsgálná a helyi iparűzési adók rendszerét.
Péntek hajnalban verekedésbe keveredett Magyar Péter, a TISZA Párt alelnöke egy közismert fővárosi szórakozóhelyen. A budapest szívében található Ötkert hétről hétre megtelik, elsősorban bulizni vágyó fiatalokkal. De úgy tűnik, az idősebb korosztály is kedvére táncol az Ötkert parkettjén, mutatjuk mit lehet tudni a hajnali verekedés helyszínéről.
Sarah elmagyarázta, soha nem gondolta volna, hogy a közösségi médiában akarja bejelenteni a halálát. Aztán mégis úgy döntött, hogy így tesz, mert sok támogatást kapott a neten.
14 éve elkezdett munkáját folytathatja Kónya István a Békés Vármegyei Önkormányzat Közgyűlésében. Alelnökként, majd tanácsnokként a vármegye, azon belül a gyulai, a sarkadi és a szeghalmi járás településeinek területfejlesztési feladatainak segítése, koordinálása a feladata. Kónya István kiemelte, az elkövetkezendő öt évben is az lesz a feladata,
Elhunyt Vadász Zsolt, a Budapesti Operettszínház művésze. A színész, operett- és operaénekes gyors lefolyású betegség következtében pénteken, 51 évesen, tragikus hirtelenséggel halt meg - közölte a Budapesti Operettszínház az MTI-vel.
Hálaadó szentmisével kezdődött pénteken a Gál Ferenc Egyetem gyulai karának tanévzáró és diplomaátadó ünnepsége a Nádi Boldogasszony templomban. Az eseményen Kovács Péter plébános a végzős hallgatók küldetését emelte ki. Dux László rektor kiemelte, a Gál Ferenc Egyetem, mint a Szeged-Csanádi Egyházmegye felsőoktatási intézménye különösen fontos f
Hallgassa meg a legfrissebb híreket, tényleg csak pár perc! A közélet, gazdaság aktuális híreiről, a társadalmat érintő változásokról röviden szól a friss hírek podcastunk.
A szomszédos országokban tavaly és az idei év elején jelentősen több szamárköhögéses esetről számoltak be. Bár az utóbbi hetekben hazánkban is megemelkedett a jelentett esetek száma, még mindig van olyan vármegye, ahonnan nem jelentettek beteget, így országos járványról nem beszélhetünk - írja a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (N
Az év 24. hetében több szamárköhögéses esetet jelentettek, a megelőző heti 6 eset után most 4 újabb encephalitis infectiosa megbetegedést diagnosztizáltak. Egzotikus, importált - feltehetően nyaralás során elkapott - betegségekről is érkezett jelentés - közölte a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ. A héten tömeges, közösségi gastroe
A strasbourgi bíróság múlt héten elutasította Karsai Dániel eutanáziáért indított kérelmét. Indoklásukban azt írták: Magyarországon magas színvonalú palliatív ellátás érhető el a végstádiumos betegeknek. De milyen állapotban van valóban itthon a palliatív ellátás?
Témák: – 59 végzős hallgató vette át diplomáját péntek délelőtt, a Gál Ferenc Egyetem gyulai karának tanévzáró ünnepségén. Az eseményen Görgényi Ernő gyulai polgármester azt mondta, a tudás mellett a hivatás gyakorlásához a szeretet a legfontosabb. – A napokban vette át vármegyei közgyűlési megbízólevelét Kónya István. Tanácsnokként tovább folytatj
Megváltozott a miniszterelnök érdeklődése a választások után, a német kancellárral például nem arról beszélt, hogy a Nyugat miatt mindjárt jön az atomháború. Hanem hogy a német-magyar kapcsolat milyen szipi-szupi.