A menet nagy rész még csak most ér a Hősök teréhez, ahol már szinte egy gombostűt sem lehet leejteni. Sokan eleve ide jöttek, és nem gyalogoltak végig az Andrássy úton.
Nagy Ervin Transitja vezeti a menetet az Andrássy úton, a kordonszalagok mögött tömeg figyel. Az Operánál fiatal zongorista játszik, fölöttük "Nincs jobb, nincs bal, csak magyar" molinó feszül.
Bekérettük a Külgazdasági és Külügyminisztériumba az osztrák nagykövetet, amiért nem engedték be a ferencvárosi szurkolók különvonatát a szomszédos országba - írta a tárcát vezető Szijjártó Péter a Facebookon.
A menet nagy rész még csak most ér a Hősök teréhez, ahol már szinte egy gombostűt sem lehet leejteni. Sokan eleve ide jöttek, és nem gyalogoltak végig az Andrássy úton.
A fideszes EP-képviselő viszont úgy véli, a politikusok kritizálhatóak, vaskos kritikával is lehet illetni őket. Szerinte a TISZA Párt elnöke minden vaskos kritikát vállalhatatlannak minősít.
A "Nemzeti Menet" rendezvény csúcsmomentumaként Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke hatalmas sokaság előtt mondta el ünnepi beszédét a Hősök terén, ahová pártja szimpatizánsai a Deák tértől az Andrássy úton át vonult. "Amikor kivágták az idegen hatalom jelképét, a történelem is fellélegzett. Az a zászló a lukkal a világ egyik legerősebb szimbólumává
A Hősök tere teljesen megtelt, és a tömeg egy része be sem jutott, ők az Andrássy úton állva hallgatják a Tisza Párt elnökét. Magyar Péter egy kis színpadról beszél, a tömeggel körbevéve.
Nem megyünk háborúba, és nem fogunk meghalni Ukrajnáért, de élni fogunk Magyarországért - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök az 1956-os forradalom és szabadságharc emléknapján tartott állami megemlékezésen csütörtökön a budapesti Kossuth téren. A kormányfő Európa legfontosabb politikai mozgalmának nevezte a térre érkező Békementet.
Magyar Péter szerint Orbán Viktor, aki 1989-ben a kommunista rendszer ellen lázadt, mára maga épített ki egy hatalomkoncentráló rendszert, és a Kreml szövetségesévé vált. A politikus 80 napos országjárásának tapasztalatait is megosztotta, és hangsúlyozta: 1956 nemcsak szabadságharc, hanem szociális forradalom is volt, amelynek örökségét ma is őrizn
A Tisza Párt vezetője a Hősök terén beszélt 1956-ról. Szerinte "a forradalmat ugyan elárulták Orbán Balázs példaképei, de a szabadság lángját nem tudták kioltani."
Teljesen megtelt a Hősök tere, sőt, az Andrássy úton állt a tömeg Magyar Péter ünnepi beszéde alatt. A Tisza Párt elnöke szerinte a magyar nemzet ma megmutatta, hogy méltóak vagyunk 1956 örökségéhez.
Hallgassa meg a legfrissebb híreket, tényleg csak pár perc! A közélet, gazdaság aktuális híreiről, a társadalmat érintő változásokról röviden szól a friss hírek podcastunk.
Konkrét ígéreteket tett Magyar Péter a Hősök terén, hogy milyen intézkedései lennének a Tisza-kormánynak egy választási győzelem után. Magyarország EU- és NATO-tagságának megerősítése és az ügynökakták megnyitása is elhangzott.
A hatalmas tömegről készült felvételt Fekete-Győr András osztotta meg a Facebookon. A Momentum korábbi elnöke Orbán Viktornak is üzent a rövid posztban.
A Békemenet után ünnepi beszédében a miniszterelnök azt mondta: szerinte megtévesztett magyarok, akik kormányváltást akarnak, valójában a háborút támogatják. A fiataloknak azt üzente: lázadjanak Brüsszel ellen.
Táblákkal üzentek a hatalomnak az emberek, akik a szakadó esőben egymás ernyői alá álltak. Volt, aki könyvet tartott a mellette álló feje fölé. Magyar Péter fáklyák fényénél fejezte be a beszédét.
Már nem lehet kijelenteni azt sem, hogy az eddigi utolsó kivétel, a bükki borvidék mentes lenne a betegségtől, amely országszerte jelen van – mondta az InfoRádióban Németh Csaba. A MATE Szőlészeti és Borászati Intézetének kutatási munkatársa szerint elkerülhetetlen, hogy a termőterület csökkenjen, de ez nem jelenti azt, hogy a borászatoknak aggódni
Szétszedik a hozzászólók a miniszterelnököt a Facebookon. Orbán korábban két fotóval próbálta bizonygatni, hogy kétszer annyian voltak a Békemeneten, mint Magyar Péterék Nemzeti Menetén.
Minden idők legnagyobb Békemenetét hozta tető alá az 56-os forradalom ünnepén a Fidesz – ebben mind a miniszterelnök, mind a kormánypárti influenszerek egyetértettek, és a felvételeket látva nincs okunk vitatni ezt a megállapítást. Az idei október 23-a azonban nem a forradalom emlékéről, sokkal inkább az alig öt hónap múlva tartandó 2026-os választ
A Hősök terén kézenfogva hirdették meg a "nemzeti megbékélés" kezdetét, majd a Tisza elnöke határozottan kijelentette: meg fogják nyerni a választást, nem kicsit, hanem nagyon.
Békemenet, Nemzeti Menet - nagyon mozgalmasan telt az október 23-a idén. Elindult a számháború azon, hol voltak többen. Az idei október 23-a azonban nem a forradalom emlékéről, sokkal inkább az alig öt hónap múlva tartandó 2026-os választásról szólt. A seregszemle lélektani fontosságával a Fidesz és a Tisza Párt is tisztában volt.
Magyar az ünnepi beszédében az öreg Kádárhoz hasonlította Orbánt, az 56-os szabadságvággyal állította párhuzamba a jelenlegi helyzetet, és egy derűs, szelíd, mindenkit befogadó Tiszát ajánlott a választóknak, éles kontrasztban Orbán harcosságával és megosztó politikájával.
A Tisza megnyerte a megbékélésversenyt, a párt vezetője pedig a higgadt, magabiztos győztes pozíciójából beszélt október 23-án a Hősök terén. Magyar Péter nem kevesebbet ígér, mint hogy beváltja a rendszerváltás és a fiatal Orbán ígéreteit.
Szabó Andrea szociológus, az ELTE Társadalomtudományi Kutatóintézetének igazgatóhelyettese nyolc egyetemistával végigkövette a Fidesz és a TISZA mai rendezvényét, tudományos alapossággal felmérve a tömegek nagyságát. Orbán már korábban bemondta a saját eredményét, szerinte kétszer annyian voltak a Békemeneten.