Folytatódnak a Vodafone 5G fejlesztései: a nemrég bejelentett balatonfüredi bővítés után hazánk harmadik legnagyobb városában, Debrecenben bővíti 5G hálózatát a szolgáltató. A Vodafone előzetes felmérések alapján döntött a szigetszerű lefedettségbővítésről, ennek megfelelően a város legnépszerűbb pontjain lesz elérhető a gyors mobilinternet – így a
Megújult 2021-től a Nemzeti Olvasottságkutatás (NOK) módszertana, egy globális médiakutatási termékhez, a Célcsoport Index Kutatáshoz (TGI) csatlakozott, amelynek keretében önkitöltős kérdőív segítségével kaphatunk képet az olvasottsági adatok és trendek alakulásáról évi 20.000-es nagyságú, 15-75 éves lakossági minta alkalmazásával. A kutatást tová
A hatósági ellenőrzés kiterjedt a turisztikai szempontból frekventált helyeken, rendezvényeken, fesztiválokon, vásárokon működő kereskedelmi és vendéglátó létesítményekre. A főszezonban megvizsgált helyek között 376 bírságot szabtak ki az ellenőrök.
A csapból is az folyik, hogy idén novemberben rekordösszegű nyugdíjprémiumot kaphatnak az idősek. De vajon mennyit segít a nyugdíjasokon ez a juttatás? Érdemben képes javítani a helyzetükön, vagy továbbra is nagyon súlyos problémát jelent az időskori elszegényedés? Milyen vészjósló jeleket kelekre kell figyelniük a mai aktívaknak? Ennek jártak után
Egyes kutatások szerint a világ népességének nagyjából a fele nem rendelkezik stabil, megfelelő sebességű internetkapcsolattal, ami több százmillió – döntően vidéki régiókban élő – olyan háztartást feltételez, ahová vagy egyáltalán nem ér el a vezetékes infrastruktúra vagy a meglévő vezetékes hálózat elavult és méretgazdaságossági okokból nem, ille
Romániában 16 százalékkal nőtt a járműgyártás az első nyolc hónapban a tavalyi azonos időszakhoz képest, ugyanakkor a termelés 10 százalékkal maradt el a 2019-es adattól - közölte csütörtökön a romániai autógyártók egyesülete.
Az egyébként is erősödő inflációs környezetet tovább rontotta a nyersanyagárak emelkedése. Tavasszal szinte megállíthatatlannak tűnt a szárnyalás, azonban a nyári hónapokra alábbhagyott a láz, kis megnyugvás jött a legtöbb nyersanyag piacán. Kérdés, hogy elértük-e már a csúcsot, vagy ez csak átmeneti megpihenés. A válasz akár a hosszútávú infláció
Csökkentette éves termelési célját a Toyota Motor japán autógyártó, mivel a globális chiphiány mellett a koronavírus-járvány újabb fellobbanása lassította a termelést a vietnami és malajziai alkatrész-gyártó üzemekben.
Németország legnagyobb jelmezkölcsönző cége, a Theaterkunst már tavaly készült a magyarországi nyitásra, a koronavírus-járvány miatt azonban ez 2021-re csúszott. A Paulay Ede utcai üzletnek köszönhetően mostantól a hazai díszlet- és jelmeztervezők is könnyebben hozzáférnek ahhoz a több mint tízmillió ruhából, cipőből, kiegészítőből álló kollekcióho
Csehországban éves összehasonlításban 12,3 százalékkal 147 659-re nőtt az új személygépkocsik eladása az év első nyolc hónapjában, 2019 azonos időszakához viszonyítva azonban 16 százalékkal csökkent - közölte pénteken a cseh autóipari szövetség.
Az elmúlt időszak kifejezetten érdekes volt a magyar tőzsdén, hiszen történelmi csúcsot döntött az OTP és a BUX is, majd a midcapek szintjén láttunk nagy mozgásokat, elég csak a 4IG több mint 60 százalékos ralijára gondolni, de nagyot ment az AutoWallis, a Masterplast és az Opus is, most pedig ott tartunk, hogy a befektetők a kisebb kapizalizációjú
A hazai közgazdász szakma legnagyobb éves konferenciájának előadásait és panelbeszélgetéseit a pandémiára tekintettel idén is online módon, minden érdeklődő számára ingyenesen teszi elérhetővé a Magyar Közgazdasági Társaság (MKT).
2021. szeptember 12-én, vasárnap hajnali 1:00 és 4:00 között informatikai fejlesztést hajtanak végre az útdíjfizetés rendszerében, így a megszokott értékesítési szolgáltatások (e-matrica, e-útdíj) ebben az időtartamban átmenetileg nem lesznek elérhetők.
Négyszeresére növelhetik a halállományok nagyságát és sokszínűségét, ha az óceánok egy-egy térségét védetté nyilvánítják - állapították meg az angliai Plymouthi Egyetem kutatói.
Magyarországon kéz a kézben jár a gazdaságfejlesztés és a környezetvédelem, ez a kettős felelősség pedig kiegyensúlyozottságot követel a kormánytól - hangsúlyozta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.
Az elmúlt időszak kifejezetten érdekes volt a magyar tőzsdén, hiszen történelmi csúcsot döntött az OTP és a BUX is, majd a midcapek szintjén láttunk nagy mozgásokat, elég csak a 4IG több mint 60 százalékos ralijára gondolni, de nagyot ment az AutoWallis, a Masterplast és az Opus is, most pedig ott tartunk, hogy a befektetők a kisebb kapizalizációjú
Többmilliós bírságot rótt ki a Rádió1-re a Médiatanács a Balázsék című műsor miatt, az RTL Klub szolgáltatója ellen pedig nem indítottak eljárás a Barátok közt júliusi adásában látható leszbikus csókjelenet miatt. Hamarosan közzéteszik azt is, hogyan kell módosítani a korhatár-besorolást. A televíziós és rádiós tartalmak korhatár-besorolásának irá
Egy 300 milliárd forint keretösszegű, két részből álló közbeszerzési eljáráson nyert a Delta Technologies, az egyik részben konzorcium vezetőként, a másik részben pedig konzorciumtagként.
Idén először rendezik meg szeptember 17-én Balatonvilágoson, a Club Aliga területén a Balaton Ünnepét, a szervezők tervei szerint hagyománnyá tennék az eseményt. A rendezvény célja, hogy évente egyszer ünnepi program keretében találkozzanak egymással mindazok, akik sokat tesznek a Balatonért: a vendéglátók, a szolgáltatók, a szervezők, a művészek é
Másfél évnyi home office után a héten ismét megnyitotta újpesti irodaházát a Tungsram. A vállalati főhadiszállás irodai dolgozói hibrid rendszerben térnek vissza, egyelőre önkéntes alapon: keddtől csütörtökig az irodában, hétfőn és pénteken pedig otthonról dolgozhatnak.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) áprilisig értesített mindenkit, akinek gépjárműadót kell fizetnie az idei gépjárműadóval kapcsolatos változásokról és az aktuális összegekről. Az adó második részletét szeptember 15-éig kell befizetni.
Jeremy Clarkson a világ legmenőbb autós műsorának, a Top Gearnek köszönheti hírnevét, azaz azt, hogy mindent el tud vezetni. De hiába ő a világon az egyik legjobb autós műsorvezető, és hiába vezetett már tankot, repülőt vagy kétéltűt, a Lamborghini traktora kifogott rajta.
A hazai közgazdász szakma legnagyobb éves konferenciájának előadásait és panelbeszélgetéseit a pandémiára tekintettel idén is online módon, minden érdeklődő számára ingyenesen teszi elérhetővé a Magyar Közgazdasági Társaság (MKT).
A régió az atrocitásoknak egy sötét korszakát élte át az első Talibán kormány korszaka alatt, különösen a Fergana-völgyben. Komoly az aggodalom Közép-Ázsia fővárosaiban, hogy a Talibán militánsai menekültnek álcázva jutnak be a térségbe és terjeszthetik a radikális ideológiát. Káncz Csaba jegyzete