A tőzsdék lefelé tartanak, a kínai részvények 13 napos emelkedő sorozata is megszakadt, a BUX is beállt a sorba. Az euró/forint csak átmenetileg tért vissza 400 alá, hogy azután a 401-et is átlépje. Ki hitte volna, hogy a közművekre kell fogadni az idén? Hogyan néz ki a semmittevés, mint fontos befektetési stratégia?
Biomasszát és építési, bontási törmeléket újrahasznosító telepet hoztak létre Simontornyán a Belügyminisztérium 258 millió forintos támogatásával - közölte a város önkormányzata az MTI-vel.
A válság utáni lágy landolással (soft landing) az a probléma, hogy még mindig leszállásnál tartunk. Amikor egy gazdaság földet ér, az infláció és a növekedés párhuzamosan mérséklődik; ennek eredményeképpen pedig nő a munkanélküliség, és lassan tér vissza a kereslet. Az eurózóna most a lágy landolás klasszikus tüneteit tapasztalja, ami csak akkor jó
Az International Travel Awards történetében először fordult elő, hogy egy fejlesztés 3 díjat is elnyert: a Liget Budapest Projekt két kategóriában is első helyet szerzett: a világ legjobb turisztikai fejlesztése és Európa legjobb családbarát fejlesztése lett, a Magyar Zene Háza pedig az Európa legvonzóbb turisztikai attrakciója elismerést kapta meg
Augusztusban a lakáshitelek mellett a személy hitelek kihelyezésének lendülete is megtört derül ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) friss adataiból. A nyár utolsó hónapjában 73,09 milliárd forint volt az újonnan kötött személyihitel-szerződések összege, ami 8,7%-os csökkenést jelent júliushoz viszonyítva. Ugyanakkor a most kihelyezett összeg még mindig
A mezőgazdaságban dolgozó emberek tisztában vannak azzal, hogy a termés mennyiségének és minőségének védelmében hozott döntések milyen hatással bírnak az egész ágazat, valamint a környezet jövőjére is.
A Process Solutions (PS), Magyarország vezető számviteli és bérszámfejtő szolgáltatója, részletes elemzést tett közzé a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) által végzett ellenőrzésekkel kapcsolatos tapasztalatokról. Az elemzés a 2023-as és 2024-es adóév adataira támaszkodik, és világos trendeket mutat az adóhatóság tevékenységeiről, különös tekintette
Az Európai Bizottság 2024 októberében kötelezettségszegési eljárást indított Magyarország ellen a kiskereskedelmi különadó miatt – közölte csütörtökön az uniós végrehajtótestület. Korábban a Spar Magyarország is bíróságra vitte a magyar jogszabályt.
A fogyasztóvédelmi és a reklámtörvény módosítását kezdeményezte a Párbeszéd. Az apropót az egyik húsipari cég, a Master Good cég nagy felháborodást kiváltó reklámplakátjai adják.
A Rossmann Magyarország második alkalommal nyerte el a Kincentric által végzett munkavállalói elégedettségi felmérés alapján a Legjobb Munkahely címet. Az elismerést a dolgozók 95 százalékának aktív részvételén alapuló 82 százalékos elkötelezettségi szint hozta meg, amely jelentősen meghaladja a magyarországi átlagot, és a legjobban teljesítők sorá
Egy európai együttműködés keretében az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Komplex Rendszerek Fizikája Tanszék kutatói átfogó tanulmányban mutatták be a szennyvízben előforduló fertőző betegségek monitorozására fejlesztett új módszert, amely segíthet azonosítani, hogy a betegségeket okozó baktériumok, vírusok és az antimikrobiális rezisztencia emb
A Solana blokklánca hihetetlen sebessége és alacsony tranzakciós költsége miatt jelentős térnyerésen ment keresztül az utóbbi években. Bár technológiailag ígéretes a projekt, decentralizációs problémái – különösen a validátorok koncentrációja és a magas belépési küszöb – hosszú távú fenntarthatóság szempontjából komoly aggodalomra adnak okot. Ezt e
Magyarországon először csapott le aktívan tevékenykedő "nigériai csalókra" a rendőrség - jelentette be Álmos Gergő, az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) Kiberstartégiai Osztályának vezetője Budapesten. Elmondta, a sértettek között volt olyan, akitől 70 millió forintot csaltak ki.
A romló demográfiai helyzet mind itthon, mind külföldön foglalkoztatja a közbeszédet. A nyugdíjrendszer jelenlegi működési elve (felosztó-kirovó rendszer, azaz a foglalkoztatottak tartják el a nyugdíjasokat) a mostani formában nehezen fenntartható és kérdéses a működésének jövője is, mivel az átlagnyugdíj egyre jobban távolodik az átlagkeresettől.
A Gkid megállapodást kötött a PwC-vel, melynek értelmében a PricewaterhouseCoopers Magyarország Kft. 100%-os tulajdonrészt szerzett a Gkid Research & Consulting Kft-ben. Ezzel a PwC tanácsadási üzletága digitális kereskedelmi, csomaglogisztikai, médiapiaci valamint adatszolgáltatási és piackutatási kompetenciával is bővül.
A főváros bár továbbra is első helyen áll az eladott lakások számában, a piaci súlya egyre csökken. Az új építésű ingatlanok esetében Budapest piaci részesedése továbbra is 50 százalék felett van. Mi történt? Budapest piaci súlya csökkenőben van a hazai ingatlanpiacon – derül ki az OTP Ingatlanpont elemzéséből, amely a KSH adásvételi adatait vizsgá
Negatív lett a Hamburgban Marburg-vírus gyanújával kórházba szállított két személy egészségügyi vizsgálati eredménye, nem ez a vírus fertőzte meg őket - közölték a német hatóságok csütörtökön.
A szokottnál később, 14:30-kor kezdődik a Kormányinfó Gulyás Gergely miniszterelnökséget vezető miniszterrel és Vitályos Eszter kormányszóvivővel, akik a geszti Tisza-kastélyban tartják az eseményt.
A kriptoszerencsejáték fejlődése kétségtelenül az egyik legfontosabb átalakulás az online szerencse-játék iparban. Mivel a globális szerencsejáték-piac az előrejelzések szerint 2024 végére elérheti a 97 milliárd, 2029-re pedig a 133 milliárd dollárt, az iparág virágzása egyértelmű. A legfrissebb statisztikák szerint naponta 3 millió dollárnál is tö
A Marquard Group Hungary Kft büszkén mutatja be az InStyle első digitális lapszámát, amely nem csupán vizuális megújulást hoz, hanem kereskedelmi és interaktív lehetőségeket is kínál olvasóinak. Az innovatív kiadvány a digitális és print világ legjobb elemeit ötvözi, és új szintre emeli a felhasználói élményt, ahogy a divatkedvelők közelebb kerülh
Belépett a magyar piacra az Allegro, a legnagyobb európai hátterű online piactér az Allegro.hu elindításával. A platform több mint 150 millió ajánlatot kínál a hazai fogyasztóknak, emellett lehetőséget nyújt az e-kereskedőknek is, hogy bővítsék online jelenlétüket. Az Allegro.hu katalógusa az elektronikai cikkektől kezdve a lakberendezési tárgyakon
Óriási beruházási kedv látszik a mezőgazdaságban és az élelmiszeriparban, és az így megvalósuló fejlesztések eredményeként évente akár 160 milliárd forint többletjövedelem is keletkezhet az ágazatban – hangzott el az MBH Bank sajtóbeszélgetésén.
A különböző ágazatokat és szakpolitikai területeket érintő kötelezettségszegési eljárások célja, hogy a tagállamok a polgárok és a vállalkozások érdekében teljes mértékben és megfelelően alkalmazzák az uniós jogszabályokat. Az Európai Bizottság elsősorban párbeszéd útján próbálja meg rendezni a problémákat az érintett tagállamokkal. Amennyiben a he
225 ezer főre emelkedett az amerikai munkanélküli segélykérelmek száma. Viszont a Challenger felmérése szerint szeptemberben kevesebb embert bocsátottak el. Összességében a bejövő adatok továbbra is konzisztensek az egyensúlyban lévő munkaerőpiac narratívájával és egyelőre nem kell aggódni a gyors romlás miatt.
A 2022-ben összeomlott FTX kriptotőzsde bejelentette, hogy 6 milliárd dollárt tervez kiosztani az érintett felhasználóknak. A tőzsde szerint a kezdeményezés célja, hogy segítséget nyújtson azoknak, akik veszteségeket szenvedtek el a cég összeomlása során. A hitelezők támogatása különösen nagy volt, például az egyik hitelezői csoportból a szavazók 9
Nemcsak több ezer ember személyes adatai szivárogtak ki egy magyar fejvadászcégtől, hanem olyan megjegyzések is, amelyeknek soha nem kellett volna nyilvánosságra kerülniük.
A szokottnál később, 14:30-kor kezdődött a Kormányinfó Gulyás Gergely miniszterelnökséget vezető miniszterrel és Vitályos Eszter kormányszóvivővel, akik a geszti Tisza-kastélyban tartják az eseményt.
A tuják őszi gondozása kulcsfontosságú ahhoz, hogy a növények egészségesen átvészeljék a hideg hónapokat. Az őszi öntözés, a megfelelő mulcsozás, a visszafogott metszés és a tápanyagpótlás mind hozzájárulnak a tuják télállóságához.
A legfontosabb része az elmúlt három napnak az európai és magyar gazdaság helyzetének felmérései, kilátásainak megvitatása - mondta el Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a mai Kormányinfó keretében. A világjárvány óta kialakult gazdasági helyzetre új válaszokat kell találni - mondta. Magyarország számára egy kereskedelmi hideghábor
A Process Solutions (PS), Magyarország vezető számviteli és bérszámfejtő szolgáltatója, részletes elemzést tett közzé a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) által végzett ellenőrzésekkel kapcsolatos tapasztalatokról. Az elemzés a 2023-as és 2024-es adóév adataira támaszkodik, és világos trendeket mutat az adóhatóság tevékenységeiről, különös tekintette
A Barclays elemzői szerint az európai autógyártók részvényei elérhették a mélypontot a sorozatos profit warningok után - írta a MarketWatch. Hasonló témákkal is foglalkozunk a november 6-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Jelentkezés és regisztráció itt.
A generatív mesterséges intelligencia bevezetése fordulóponthoz érkezett: a cégek kétharmada invesztál többet a technológiába. A megnövekedett befektetések és lelkesedés ellenére az adatok és a kockázatok továbbra is a skálázást akadályozó fő kihívások, a FOMO hatás kezd elmúlni és egyre többen támasztják alá konkrét mérésekkel a technológia által
Magyar Márton az egykori főnökét, a Simicska-féle HírTV egykori vezérigazgató-helyettesét, a Gattyán György-féle Frisshirek.hu nemrég távozó főszerkesztőjét, Tarr Pétert kérte fel a Kontroll Média néven induló új médiaszolgáltatás főszerkesztői feladataira. Kiderült az is, hogy Gulyás Balázs is műsort készít majd az új portálnak.
Németország budapesti nagykövete hazánk szuverenitását sértő módon, súlyosan beavatkozott Magyarország belügyeibe. A hazánkban szolgáló nagykövetektől minden esetben elvárjuk a tiszteletet, ezért a nagykövet beszéde teljességgel elfogadhatatlan. A nagykövetet bekérettük a Külgazdasági és Külügyminisztériumba – írta Facebook oldalán Szijjártó Péter
Megkezdődött a településfásítási program őszi ültetési időszaka, amelyben 317 településre újabb 6000 fát szállítanak, ezzel 56 ezerre növelve a kezdeményezés során elültetett fák számát - jelentette be az agrárminiszter.
A Process Solutions (PS), Magyarország vezető számviteli és bérszámfejtő szolgáltatója, részletes elemzést tett közzé a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) által végzett ellenőrzésekkel kapcsolatos tapasztalatokról. Az elemzés a 2023-as és 2024-es adóév adataira támaszkodik, és világos trendeket mutat az adóhatóság tevékenységeiről, különös tekintette