Magas formaldehid kioldódást mért kínai, bambuszrostot tartalmazó, melamin anyagú kávésbögréből a lengyel hatóság. A termékből Magyarországra is szállítottak. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) azt kéri, hogy aki vásárolt a bögréből, ne használja.
Vízen sikló taxikat tesztelnek Párizsban. A szárnyashajó-elven működő új járművek célja, hogy csökkentsék a francia fővárosban rendszerint kialakuló dugókat.
A gyártó cég szerint nem állt fenn annak kockázata, hogy a két szerelvény összeütközik, „mert a jármű a biztonsági intézkedéseknek megfelelően megállt”.
Az USA legnépesebb tagállamának eddig joga volt az önálló döntésre, de a Trump-kormányzat szerint itt nem tagállami, hanem szövetségi hatáskörre van szükség.
Az államtitkár találkozott dán újságírókkal is egy háttérbeszélgetés keretében, illetve eszmecserét folytatott a dán miniszterelnöki hivatal kommunikációs vezetőjével is.