Győzelmük miatt elégedettek, jelentős szavazatveszteségük miatt azonban csalódtak a hagyományos nagy pártok a Szászországban és Brandenburgban rendezett tartományi választások után.
Az iraki hatóságok hétfőn három hónapra felfüggesztették egy amerikai támogatással működő televíziós csatorna műsorszórási engedélyét, mert szunnita és síita vallási vezetők állítólagos korrupciós ügyeiről számolt be.
A Fidesz-KDNP európai parlamenti képviselője indoklásul közölte, hogy Orbán Viktor miniszterelnök hivatalosan őt jelölte az Európai Bizottság magyar tagjának.
A Bahamákon katasztrofális állapotokat idézett elő: lakónegyedek tüntetett el, az alacsonyabban fekvő szigetek teljesen víz alá kerültek, mintha elsüllyedtek volna a tengerben.
Trócsányi László visszalépett az Európai Parlament (EP) alkotmányügyi bizottsági alelnöki posztra való jelölésétől – ezt az Eurológus írta meg, miután a Fidesz-KDNP EP képviselőcsoportja egy közleményt adott ki erről.
Óva intette Izraelt hétfőn Libanon megtámadásától az Irán-barát Hezbollah libanoni síita szervezet vezetője, Haszan Naszralláh, és kijelentette: szervezete számára nincs több olyan határvonal, amelyet nem szabad átlépnie.
Ha a parlament törvényt hoz arról, hogy megállapodás nélkül nem léphet ki az ország az EU-ból, a kormány parlamenti választást jelent be a BBC szerint.