2012. március 12. hétfő

márc. 12
0:03
Szomszédfutball: hétmeccses bajnoki győzelmi sorozatban a listavezető kijeviek (She)
Az ukrán labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában 3–0-ra győzött a Dinamo Kijev, amely ezzel már hétmeccses bajnoki győzelmi sorozatban van, és tartja hárompontos előnyét a hétvégén szintén nyerő Sahtar Doneckkel szemben. Tekintsék meg a szomszédos bajnokságok vasárnapi eredményeit.
márc. 12
0:07
NBA: a Lakers három ponttal nyert a Boston ellen Los Angelesben (She)
Az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság (NBA) alapszakaszának 74. játéknapján a Boston Celtics három ponttal veszítette el a Los Angeles Lakers elleni idegenbeli rangadót.
márc. 12
0:15
Reális a kétgólos különbség - Benczés Miklós (Agroinform)
A diósgyőriek mestere szerint Paulo Sousa és játékosai megérdemelten vitték haza a három pontot.
márc. 12
0:21
Videó: tanulságos három meccset követően a Volán az ob I döntőjében (She)
Három győzelmét követően söpréssel jutott a jégkorongozó ob I döntőjébe a Sapa Fehérvár AV19, az áldozat a Mol Liga- és Magyar Kupa-győztes DAB.Docler. A harmadik találkozót követően a volános Magosi Bálint az NSO Tv-nek elmondta, hogy tanulságos meccseken vannak túl, látja az újvárosiakon, hogy idén rengeteget fejlődtek az előző szezonhoz képest (amikor még ő is az „acélbikákat” erősítette), a…
márc. 12
0:33
Igazi csapatmunka volt a DVTK elleni győzelem - Tóth Balázs (Agroinform)
A Videoton középpályása mellett Vági András, a DVTK újonnan igazolt játékosa is a Hathárom TV kamerája előtt értékelt.
márc. 12
3:15
A Boston sem jelentett gondot a Pittsburghnek - videó (Agroinform)
A Pingvinek Marc-Andre Fleury pompás védéseinek hála könnyedén nyerték meg sorozatban kilencedik meccsüket.
márc. 12
5:15
Galambos Michelisz (Behaviour)
Tegnap a monzai futammal megkezdődött a 2012-es WTCC világbajnokság. A sorozatban idén két magyar pilóta is megtalálható, Michelisz Norbert és Wéber Gábor a Zengő Motorsport pilótájaként szeretne minél jobb eredményt elérni.
márc. 12
6:45
Botrány, mezítlábas baki és spanyol glória (Behaviour)
Megyeri Balázs ezúttal sem kapott gólt a labdarúgó Európa Ligában, ahol csapata a görög Olympiakosz 1-0-ra verte az ukrán Metalist Harkiv együttesét a sorozat nyolcaddöntőjének csütörtöki első körében. A két manchesteri nagyvadat pedig leterítették az odavágókon: a United 3-2-ra kapott ki az Athletic Bilbaótól, a City ellen 1-0-ra nyert a lisszaboni Sporting. A Shalke megkérdőjelezett bírói döntés…
márc. 12
6:47
Módos Péter ezüstérmet szerzett a belgrádi Eb-n (Behaviour)
Módos Péter ezüstérmet szerzett a belgrádi birkózó Európa-bajnokság kötöttfogásúak 55 kg-os mezőnyében, miután a 24 éves versenyző a fináléban óriási csatában alulmaradt az azeri Roman Amojannal szemben.
márc. 12
6:49
Fantasztikus FTC-fieszta (Behaviour)
Noha simán kikapott a Larvik otthonában, az első helyen jutott az elődöntőbe a Győr női kézilabdacsapata a Bajnokok Ligájában. A Kupagyőztesek Európa Kupájában a negyeddöntő visszavágóján a címvédő FTC idegenben is nyert az orosz Zvezda Zvenyigorod ellen, míg a debreceniek a papírformának megfelelően simán kiestek a sokkal erősebb Viborggal szemben.
márc. 12
6:57
Brazília: a kapitány azt szeretné, ha Neymar Európában játszana (She)
Mano Menezes, a brazil labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya azt szeretné, ha Neymar, a Santos nagy tehetsége még a hazai rendezésű 2014-es világbajnokság előtt európai csapathoz szerződne.
márc. 12
7:15
NBA: otthon kapott ki a Golden State-től a Los Angeles Clippers (She)
A Blake Griffin (27 pont) és Chris Paul (23) vezette Los Angeles Clippers hazai pályán négypontos vereséget (93–97) szenvedett a Golden State Warriorstól az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság legutóbbi játéknapján. A vendégek legeredményesebb játékosa a 21 pontig jutó Monta Ellis volt.
márc. 12
7:33
NHL: Chicagóban nyert a Kings, a Rangersé a New York-i derbi (She)
Marián Gáborík hosszabbításban szerzett góljával a Rangers nyerte meg az észak-amerikai jégkorongbajnokság vasárnapi játéknapjának New York-i derbijét. A New Jersey Devils Ilja Kovalcsuk vezetésével 4–1-re győzte le a Philadelphia Flyerst, míg a Los Angeles Kings szétlövést követően nyert a Chicago Blackhawks vendégeként.
márc. 12
7:51
Tenisz: Federer és Ferrer a kijelölt úton, Kvitová búcsúzott (She)
Sem a harmadik helyen kiemelt Roger Federer, sem az ötödikként rangsorolt David Ferrer számára nem jelentett különösebb gondot első mérkőzésének megnyerése az Indian Wells-i tenisztornán. A kiemeltként az első körben pihenő svájci, spanyol páros egyaránt kétjátszmás győzelemmel masírozott be a harmadik fordulóba.
márc. 12
8:15
Öttusa Világkupa - Marosi Ádám negyedik (Behaviour)
Marosi Ádám szoros versenyben a negyedik helyen végzett az öttusázók Világkupa-sorozatának egyesült államokbeli nyitányán, Charlotte-ban.
márc. 12
8:21
Marosi Ádám negyedik hellyel nyitotta a Vk-sorozatot (Agroinform)
Marosi Ádám szoros versenyben a negyedik helyen végzett az öttusázók Vk-sorozatának egyesült államokbeli nyitányán.
márc. 12
8:27
Corinthians: Adrianónak fogynia kell, ha maradni akar (She)
A brazil élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Corinthians sportigazgatója szerint Adriano június után csak akkor maradhat a klubnál, ha javít erőállapotán.
márc. 12
8:39
A Lakers idénybeli második sikerét aratta a Boston ellen (Agroinform)
Andrew Bynum túl soknak bizonyult a Celtics számára, így eldőlt, hogy a Lakers kisöpörte a Bostont az alapszakaszban.
márc. 12
8:45
NB II: Csertői nem vállalta a Gyirmót irányítását, Csank is képben van (She)
A Nemzeti Sport információi szerint a labdarúgó NB II Nyugati csoportjában szereplő Gyirmót vezetősége felvette a kapcsolatot a közelmúltban a Győri ETO FC-nél dolgozó Csertői Auréllal, és a néhány hónapja Zalaegerszegről távozó Csank Jánossal, vasárnap estig mégsem született végleges döntés a szombaton távozó Soós Imre utódjáról.
márc. 12
8:57
Tiszta román csapatot akar a Steaua tulajdonosa (Agroinform)
Hamarosan megszabadul külföldi játékosaitól, és csak románokból álló kerettel folytatja a Steaua Bucuresti.
márc. 12
8:59
Maradona tárgyalna az olasz hatóságokkal az adóhátralékáról (Agroinform)
Tisztázná magát az olasz adóhatóság előtt Diego Maradona, az argentinok 1986-ban világbajnok futballsztárja.
márc. 12
9:01
A szövetségi kapitány Európába küldené Neymart (Agroinform)
Mano Menezes azt szeretné, ha Neymar még a hazai rendezésű 2014-es világbajnokság előtt európai csapathoz szerződne.
márc. 12
9:21
Vasas: Szégyellem magam a játékosaim helyett is - Urbán (She)
A labdarúgó NB I-ben szereplő Vasas hivatalos honlapjának beszámolója szerint az angyalföldi csapat játékosai közül csak Lubos Ilizi és Takács Zoltán köszönte meg a Szombathelyre utazó szurkolóknak a támogatást a Haladás elleni, 3–0-ra elbukott szombati bajnoki után, és Urbán Flórián vezetőedző kijelentette, ilyen soha többet nem fordulhat elő.
márc. 12
9:23
Hoffenheim: Babel leszólta saját csapatát a 7-1-es kudarc után (She)
Saját klubját szólta le a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Hoffenheimben futballozó Ryan Babel, miután csapata 7–1-es vereséget szenvedett a Bayern Münchentől.
márc. 12
9:33
A nulladik kilométer - meccselemzés, DVTK-Videoton (Agroinform)
Nem a taktika döntötte el a hétvége magyar rangadóját, sőt, a csapatok már a nulladik kilométeren beragadtak.
márc. 12
9:35
Papírforma-győzelmek, Federer, Nadal és del Potro is továbbjutott (Agroinform)
Rafael Nadal, Roger Federer, valamint a női mezőnyben elsőként kiemelt Viktorija Azarenka is könnyedén nyert vasárnap.
márc. 12
9:39
Franciaország: Sidney Govou ebben a szezonban már nem léphet pályára (She)
Achilles-ín-sérülése miatt Sidney Govou, a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Evian játékosa már nem léphet pályára ebben a szezonban.
márc. 12
9:41
Jégkorong: kiesett a Briancon, véget ért Szélig és Szirányi klubidénye (She)
Befejezte szereplését az élvonalbeli francia jégkorongbajnokságban a Briancon, így a klub két magyar légiósa, Szélig Viktor és Szirányi Bence számára véget ért a klubidény, a folytatásban már a válogatottra összpontosíthatnak a védők.
márc. 12
9:45
Sidi Péter második összetettben a wroclawi GP-n (Behaviour)
Sidi Péter második lett a kisöbű szabadpuska 3x40 lövéses összetett számában a lengyelországi Wroclawban rendezett sportlövő Grand Prix-versenyen.
márc. 12
9:51
35 évesen elhunyt Erdei korábbi ellenfele (Agroinform)
Életét vesztette Julio César González, akitől Erdei Zsolt 2004-ben megszerezte a WBO félnehézsúlyú világbajnoki címét.
márc. 12
10:09
Sidi Péter ezüstöt nyert Wroclawban (Agroinform)
Sidi Péter második lett a kisöbű szabadpuska 3x40 lövéses összetett számában a Wroclawban rendezett GP-versenyen.
márc. 12
10:15
Bajnokok Ligája: angol játékvezető fújja a keddi Bayern-Basel meccset (She)
Az Európai Labdarúgó-szövetség nyilvánosságra hozta a labdarúgó Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő keddi visszavágóinak játékvezetőit: az Inter–Marseille összecsapást a portugál Pedro Proenca fújja, míg a Bayern München–Basel meccsen az angol Mark Clattenburg bíráskodik.
márc. 12
10:21
Los Angeles-i siker a Lakers-Celtics rangadón (Metropol)
Bár két perccel a vége előtt még ötpontos hátrányban volt, a 26 pontos Kobe Bryant vezette Los Angeles Lakers legyőzte a vendég Boston Celticset az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) vasárnapi rangadóján.
márc. 12
10:27
Le kell venni a rózsaszín szemüveget - Ecclestone költségsapkáról beszél (Agroinform)
Az F1 teljhatalmú urának számító üzletember szerint szükség lenne egy hatékony költségkorlátozó eszközre a sorozatban.
márc. 12
10:29
Jakabos 200 vegyesen is nagyszerű volt (Agroinform)
Jakabos Zsuzsanna harmadszor is a dobogó tetejére állhatott az egyesült államokbeli Columbusban rendezett GP-viadalon.
márc. 12
10:33
Légióssors: Gróf Dávid lett a hónap legjobb Walsall-játékosa (She)
Az angol harmadosztályban szereplő Walsallnál egy szurkolói szavazáson a magyar légiós, Gróf Dávid lett február hónap legjobb futballistája.
márc. 12
10:51
Fogadási botrány: az egyik gyanúsított játszott a BLSZ I-ben, óvhat az ellenfél (She)
A fogadási botrány egyik gyanúsítottja, Sz. György szombaton pályára lépett a BLSZ I-ben szereplő Nagytétényi SE Unione FC elleni, gól nélküli döntetlennel záruló bajnokiján.
márc. 12
10:53
Úszás: Jakabos a 200 méteres női vegyes úszást is megnyerte (She)
Jakabos Zsuzsanna harmadszor is a dobogó tetejére állhatott az egyesült államokbeli Columbusban rendezett Grand Prix-viadalon: a magyar versenyző a befejező napon a 200 méteres vegyesúszásban diadalmaskodott 2:11.98 perccel, amivel a világranglista negyedik helyére került.
márc. 12
10:57
Ismét Ficcadenti a Cagliari edzője (Metropol)
Ismét a novemberben menesztett Massimo Ficcadenti lett a vezetőedző az olasz labdarúgó-bajnokság élvonalában szereplő Cagliarinál, amely a szezon során immár harmadszor vált trénert.
márc. 12
11:03
Fantasztikus volt a hangulat - a kategóriájában 5. Érdi Mexikóról (Agroinform)
Nagyon örült a célba érésnek a vasárnap zárult Mexikó-ralit követően az ifj. Érdi Tibor, Táborszki Attila kettős.
márc. 12
11:09
Lionel Messinek rossz napja volt - csak két gólt lőtt (Infostart)
A hét közepén lőtt öt gólja után Lionel Messi ezúttal két találattal nyerte meg a bajnoki mérkőzést a Barcelonának. Az áldozat Santanderben a Racing volt. A világ legjobb játékosa, minden sorozatot figyelembe véve 50 gólt szerzett eddig a Barcelona mezében a 2011-2012-es idényben.
márc. 12
11:09
Fogadási botrány: diósgyőri légiósok is gyanúba kerültek (She)
L. Ákos után további diósgyőri labdarúgók kerülhetnek gyanúba a nemzetközi fogadási csalásokkal kapcsolatos nyomozás során.
márc. 12
11:11
Alpesi sí: a szezon végén visszavonul Anja Pärson (She)
A héten sorra kerülő szezonzáró világkupafutamok után befejezi pályafutását Anja Pärson, a svédek olimpiai és hétszeres világbajnok alpesi sízője.
márc. 12
11:21
Újabb diósgyőri játékosok a nyomozók látókörében (Agroinform)
Lippai Ákos után további diósgyőri labdarúgók kerülhetnek gyanúba a fogadási csalásokkal kapcsolatos nyomozás során.
márc. 12
11:23
Egy kis galamb okozott nagy károkat Michelisznek - videó (Agroinform)
A túraautó-vb első hétvégéjének második futamát egy baleset tette tönkre az első helyen haladó Michelisz számára.
márc. 12
11:27
Bodgán a forduló válogatottjában (Infostart)
A Bolton magyar válogatott kapusa, Bogdán Ádám bekerült a forduló válogatottjába a BBC szakértőjénél.
márc. 12
11:27
Mexikó-rali: büszke és boldog a kategóriájában ötödik magyar duó (She)
Nagyon örült a célba érésnek a vasárnap zárult Mexikó-ralit követően az ifj. Érdi Tibor, Táborszki Attila kettős, amely büszke és boldog, hogy kategóriájában 5., összetettben pedig 16. lett a világbajnokság idei szezonjának harmadik futamán.
márc. 12
11:45
Légióssors: Fülöp Márton bárányhimlő miatt hiányzott az MU ellen (She)
Fülöp Márton bárányhimlő miatt hiányzott a West Bromwich Albion labdarúgócsapatából, amely az angol élvonalbeli bajnokság hétvégi, 28. fordulójában a címvédő Manchester Unitedtól kapott ki idegenben 2–0-ra. A magyar kapus a Nemzeti Sport Online-nak elmondta: gyógyulása még pár napot vesz igénybe.
márc. 12
11:47
Ifjúsági alpesi vb: Kékesi Márton sporttörténelmet írt műlesiklásban (She)
A magyar alpesi sízés eddigi legnagyobb sikerét érte el Kékesi Márton, aki múlt pénteken a junior I-es korosztály műlesikló versenyében aranyérmet nyert az olaszországi Roccarasóban rendezett ifjúsági világbajnokságon.