NS: Ben Johnson Magyarországon járt; Németh Krisztián kálváriája; a váci Guinness-rekord - hétfő (She)
Válogatás a Nemzeti Sport hétfői számából:
febr. 27
0:03
Kemény meccsen nyert a Barca (Metropol)
Nagyiramú, helyenként kemény meccset vívott a Barcelona az Atlético Madrid otthonában, a katalán csapat végül 2-1-re győzött.
febr. 27
0:57
Tenisz: Melzer Memphisben először nyert ATP-tornát Európán kívül (She)
Az osztrák Jürgen Melzer nyerte meg az 1.155 millió dollár összdíjazású memphisi ATP-tornát, miután a fináléban két szettben diadalmaskodott a negyedik helyen kiemelt kanadai Milos Raonic ellen.
febr. 27
1:45
Babos Tímeának Mexikóban már sikerült! WTA-tornát nyert! (Agroinform)
A 18 éves teniszezőnő végig stabilan játszva, két szettben győzte le Alexandra Cadantut élete első döntőjében.
febr. 27
1:51
Tenisz: áttörés, Babos Tímea megnyerte a monterreyi WTA-tornát (She)
Babos Tímea nyerte meg a mexikói Monterreyben megrendezett, 220 ezer dollár összdíjazású WTA-tornát, miután a fináléban két játszmában nyert a román Alexandra Cadantu ellen. A fiatal magyar játékos pályafutása első WTA-tornagyőzelmét aratta.
febr. 27
5:27
Megszavazták, amit megkövetelt a kormány (Behaviour)
A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) közgyűlésén a küldöttek elfogadták a szervezet új alapszabályát, megválasztották a tisztségviselőket, az új elnökséget. Mivel már az összehívás is szabálytalan volt, dr. Török Ferenc ügyvéd, korábbi kétszeres olimpiai bajnok öttusázó a múlt héten kilátásba helyezte, hogy bíróságon támadhatja meg a határozatokat.
febr. 27
6:57
Tenisz: Babos Tímea a 68., Arn Gréta a 65. a női világranglistán (She)
A pályafutása első WTA-tornagyőzelmét Monterreyben elérő Babos Tímea 39 helyet javított a női teniszezők világranglistáján – a legfrissebb rangsorban a 68. helyen áll. A legjobb százban Babos ugrott a legnagyobbat előre az előző listához képest. A mexikói tornán elődöntőbe jutó Arn Gréta három helyet javítva a 65. helyen áll. A közvetlen élmezőnyben (az első négy helyen) nem történt változás.
febr. 27
6:57
Reformok kellenek - de így is? (Behaviour)
Azzal, hogy a Magyar Olimpiai Bizottság közgyűlése holnap elfogadja a sporttörvény-módosítás nyomán megalkotott új alapszabályt, a Fidesz-kormány a sportban is véghezviszi az önnön elképzelései szerinti rendszerváltást.
febr. 27
6:59
Gólgazdag rangadók (Behaviour)
Szenzációs rangadók hétvégéje volt a legutóbbi az európai futballporondon: Franciaországban 4-4-es döntetlent játszott a Lyon és a listavezető PSG, a Serie A-ban a Juventus úgy őrizte meg veretlenségét, hogy nem adtak meg a Milannak egy nyilvánvaló gólt, míg a Premier League-ben az Arsenal két vesztes meccs után, 0-2-ről fordítva múlta felül a Tottenhamet!
febr. 27
7:01
Drámai győzelem (Behaviour)
A mérkőzés végét jelző dudaszó pillanatában szerezte meg a győztes gólt a Veszprém az Atlético Madrid elleni hazai mérkőzésén a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában. Az egygólos sikernek köszönhetően a magyar bajnok a második helyen végzett csoportjában. A másik magyar BL-induló, a Szeged tét nélküli mérkőzésen kapott ki a spanyol Ademar Leon vendégeként.
febr. 27
7:03
Nekik már megint nyolc (Behaviour)
Kitettek magukért a magyar férfi vízilabdacsapatok a hétvégén, hisz a Bajnokok Ligájában a C csoportban mindkét továbbjutó helyet megszerezte a Szeged és a Vasas - a címvédő szerb Partizant megelőzve -, míg az Európa Kupa elődöntőjében a Szolnok mindössze egygólos hátrányban várhatja a spanyol Sabadell elleni hazai visszavágót.
febr. 27
7:05
Szász Emese bronzérmes (Behaviour)
A harmadik helyen végzett Szász Emese (képünkön jobbról a második) a budapesti női párbajtőr Grand Prix-n, ezzel javított helyzetén az olimpiai kvótaszerzést illetően.
febr. 27
7:15
Babos Tímea tornát nyert (Infostart)
Babos Tímea óriási bravúrral megnyerte a 220 ezer dollár összdíjazású monterreyi keménypályás női tenisztornát, miután - magyar idő szerint hétfőre virradóra - két játszmában nyert a román Alexandra Cadantu ellen.
febr. 27
7:33
NHL: két siker után kapott ki idegenben a Vancouver, nyert a Florida (She)
A korábban közölt Pittsburgh–Columbus (4–2) és New Jersey–Tampa Bay (3–4) meccs mellett további öt mérkőzést rendeztek az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) legutóbbi játéknapján, és ezen öt találkozó mindegyikén hazai siker született. A Nyugati főcsoportban éllovas Vancouver egymást követő két idegenbeli siker után ezúttal hosszabbításban kikapott Dallasban. A keleti élcsoportból a Florida…
febr. 27
7:51
Argentína: Lionel Messi vb-győzelemmel válna igazi bálvánnyá (She)
Az argentinok csaknem háromnegyede úgy véli, Lionel Messinek, az FC Barcelona futballistájának, aki tegnap győztes gólt szerzett az Atlético Madrid ellen, világbajnokságot kellene nyernie ahhoz, hogy igazi bálvány legyen a hazájában.
febr. 27
7:53
Arsenal: egyelőre nem tárgyalnak Van Persie-vel a hosszabbításról (She)
Csak az idény végén tárgyal szerződése esetleges meghosszabbításáról Robin van Persie, az Arsenal holland labdarúgója.
febr. 27
8:09
Babos Tímea nyerte a monterreyi tenisztornát (Metropol)
Babos Tímea óriási bravúrral megnyerte a 220 ezer dollár összdíjazású monterreyi keménypályás női tenisztornát, miután - magyar idő szerint hétfőre virradóra - két játszmában győzött a román Alexandra Cadantu ellen.
febr. 27
8:21
Az argentinok szerint Messi vb-győzelemmel válna igazi bálvánnyá (Agroinform)
Egy, a közelmúltban elvégzett közvélemény-kutatásban a megkérdezettek 71 százaléka vélekedett így.
febr. 27
8:23
Az Anaheimnek otthon is megy - videó (Agroinform)
Az idegenbeli túráról visszatérve a kaliforniai együttes hazai pályán is győzött a Chicago Blackhawks ellen.
febr. 27
8:39
Talán lesz magyar műugró az olimpián (Agroinform)
Magyar toronyugró aligha, műugró viszont esetleg ott lehet a nyári, londoni ötkarikás játékok indulói között.
febr. 27
8:45
Tenisz: hiába nyert Ferrer Buenos Airesben, Tsonga megelőzte (She)
Továbbra is a szerb Novak Djokovics vezet a férfi teniszezők legfrissebb világranglistáján a spanyol Rafael Nadal és a svájci Roger Federer előtt. A Buenos Aires-i tornát a hétvégén megnyerő David Ferrer egy helyet visszacsúszott, miután a Marseille-ben az elődöntőben búcsúzó Jo-Wilfried Tsonga megelőzte. A legmagasabban rangsorolt magyar, Kellner Ádám továbbra is a 316. helyen áll.
febr. 27
8:57
Babos 39 helyet javított tornagyőzelmével (Agroinform)
A mexikói Monterreyben vasárnap diadalmaskodó Babos Tímea harminckilenc helyet 68. a rangsorban.
febr. 27
8:59
Nyugati siker az All Star-gálán, Durant az MVP - videó (Agroinform)
Rekordot döntött Kobe Bryant: a Lakers sztárja 27 pontot dobott, ezzel 13 All Star-gáláján már 271 pontot szerzett.
febr. 27
9:03
Profi ökölvívás: Huck visszavágót akar, Povetkin önkritikus (She)
A hétvége legvitatottabb és legérdekesebb bokszmeccsét Alekszandr Povetkin és a cirkálósúlyból érkező Marco Huck vívta a WBA nehézsúlyú világbajnoki övéért. A meccset többségi döntéssel a címvédő orosz bokszoló nyerte, de sokak szerint Huck eleget tett ahhoz, hogy legyőzze veretlen riválisát, és csak a bírók miatt kapott ki.
febr. 27
9:03
Kiss László: hazatér az EB-re Hosszú Katinka is (Metropol)
A London előtti legfőbb állomás lesz a májusi Európa-bajnokság. Debrecenbe szinte már hazajár az úszóválogatott.
febr. 27
9:15
Ő lehet Berki Krisztián legnagyobb ellenfele (Agroinform)
Louis Smith még csak 22 éves, de a brit férfi tornászok tőle várják Londonban a nagy eredményt - lólengésben.
febr. 27
9:17
Melzer törött lábujjal nyerte karrierje negyedik ATP-tornáját (Agroinform)
Az osztrák versenyző a memphisi döntőben két szoros szettben legyőzte a kanadai Milos Raonicot.
febr. 27
9:21
Videó: Mázlija is volt a Ljubljanának, nem értem mi történt - Sofron (She)
Mint arról beszámoltunk, a Sapa Fehérvár AV19 kétgólos vereséget szenvedett Ljubljanában az Olimpija vendégeként az osztrák élvonalbeli jégkorongbajnokság (EBEL) negyeddöntőjének negyedik összecsapásán. Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcban a szlovénok kiegyenlítettek (2–2). Folytatás február 28-án, kedden Székesfehérváron. Az NSO Tv-nek a főszereplők értékeltek.
febr. 27
9:23
Úszás: Hosszú Katinka három győzelemmel zárt Washingtonban (She)
Hosszú Katinka három győzelemmel zárta a Pac–12 elnevezésű washingtoni egyetemi versenyt.
febr. 27
9:25
Atlétika: Gebrselassie bajban van, mert csak 4. lett a tokiói maratonin (She)
Nem sikerült jól a tokiói maratoni Haile Gebrselassie-nak.
febr. 27
9:27
Videó: az abszolút pontrekord is veszélyben volt az idei NBA-gálán (She)
Mint arról beszámoltunk, az észak-amerikai profi kosárlabdaligában (NBA) mára virradóra rendezték meg a hagyományos idényfelező ünnepélyt, vagyis az All-Star Gálát. A csillagok harca fantasztikus ütközetet hozott, melyen az abszolút pontrekord is veszélyben volt, úgy, hogy helyenként a szokásosnál komolyabban vették a felek a védekezést. Kevin Durant 36 pontot szórva nyerte el az MVP címet, de a…
febr. 27
9:33
A tornagyőzelem egy új, csodálatos érzés - Babos Tímea (Agroinform)
A 18 éves magyar hölgy óriási bravúrral megszerezte első WTA-tornagyőzelmét és pályafutása legjobb eredményét érte el.
febr. 27
9:39
Kajak-kenu: elutaztak a magyarok a sevillai edzőtáborba (She)
Vasárnap népes magyar kajak-kenu küldöttség utazott el a sevillai edzőtáborba.
febr. 27
9:39
Acapulcói tenisztorna - Négy magyar a mezőnyben (Behaviour)
Négy magyar lép pályára a mexikói Acapulcóban a 220 ezer dollár összdíjazású, salakpályás női tenisztornán.
febr. 27
9:41
Táncsport: magyar győzelem a rangos nemzetközi versenyen (She)
Magyar győzelemmel ért véget a latin verseny a Brixen Grand Prix-n, melynek Bressanone adott otthont.
febr. 27
9:43
Ferencváros: semmi alapja sincs Bodnár László szerződtetésének (She)
A Nemzeti Sport megkeresésére a Ferencváros labdarúgócsapata közölte, semmilyen alapja nincs a Bodnár László szerződtetésével kapcsolatban tegnap megjelent sajtóhíreknek.
febr. 27
9:45
Tenisz: négy magyar játékos lép pályára az acapulcói tornán (She)
febr. 27
9:51
Helyreállt a világ rendje, India újra az olimpián (Agroinform)
Pekingről ugyan lemaradt a sportági nagyhatalomnak számító indiai válogatott, de Londonban ott lesz az olimpián.
febr. 27
9:53
Kubatov cáfolta Bodnár szerződtetését (Agroinform)
Sajtóhírek szerint a 33 éves jobbhátvéd a Ferencvároshoz igazol, de ezt a klub elnöke Facbook-oldalán cáfolta.
febr. 27
9:55
Babos Tímeáé a magyar teniszsport 16. WTA-tornagyőzelme (Agroinform)
A mexikói Monterreyben diadalmaskodó Babos a hetedik magyar női versenyző, aki egyéniben versenyt tudott nyerni.
febr. 27
9:57
Tenisz: Babos Tímeáé a 16. magyar WTA-tornagyőzelem (She)
A vasárnap Monterreyben diadalmaskodó Babos Tímea szerezte meg a magyar teniszsport 16. WTA-tornagyőzelmét.
febr. 27
9:57
A határon állították elő a verekedő szerb drukkert (Behaviour)
A röszkei határátkelőhelyen állította elő a rendőrség azt a szerb drukkert, aki a vasárnapi A-HÍD Szeged Beton VE - Partizan Beograd meccs előtt bántalmazta az egyik szegedi vezérszurkolót - tájékoztatta a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője hétfőn az MTI-t.
febr. 27
10:09
Wozniacki különleges böjti fogadalomra vette rá barátját (Agroinform)
Fogadásból Húsvétig csak egészségesen akar táplálkozni a Woznicaki-McIlroy sztárpáros - aki enged a csábításnak, veszít.
febr. 27
10:11
A határon állították elő a verekedő szerb drukkert (Agroinform)
A gyanú szerint a 26 éves szerbiai állampolgár ütötte meg szóváltást követően a szegedi szurkolót, aki megsérült.
febr. 27
10:13
Hanga Ádámék sikere a Banca Civica ellen (Agroinform)
A Manresát erősítő Hanga Ádám két pontot szerzett a sevillai Banca Civica ellen. Csapata 76-71-re győzött.
febr. 27
10:15
Vízilabda: a határon előállították a verekedő szerb drukkert (She)
A röszkei határátkelőhelyen állította elő a rendőrség azt a szerb drukkert, aki a vasárnapi A-Híd Szeged Beton VE–Partizan Beograd meccs előtt bántalmazta az egyik szegedi vezérszurkolót – tájékoztatta a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője hétfőn az MTI-t.
febr. 27
10:27
A válogatottsági rekord előtt álló Király kemény bolgár csapatra számít (Agroinform)
A kapus 86. alkalommal léphet pályára címeres mezben, amivel a válogatottsági örökranglista harmadik helyére lépne.
febr. 27
10:33
Férfi kosárlabda: Hanga Ádámék sikere a Banca Civica ellen (She)
A Manresát erősítő Hanga Ádám két pontot szerzett a sevillai Banca Civica ellen a spanyol kosárlabda-bajnokság vasárnapi játéknapján.
febr. 27
10:33
Nyugati siker az All Star-gálán (Metropol)
Nyugat csapata nyerte meg 152-149-re az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) vasárnapi, 61. All Star-gáláját Orlandóban.