2012. február 15. szerda

febr. 15
0:03
Videó: Legyünk elégedettek a Volán harmadik helyével! - Énekes (She)
Énekes Lajos, a Sapa Fehérvár AV19 másodedzője a Medvescak Zagreb elleni EBEL-siker után az NSO Tv-nek elmondta, elégedettek az osztrák liga középszakaszában elért harmadik hellyel, és azzal, hogy a Ljubljana lesz a Volán ellenfele a kieséses szakaszban.
febr. 15
0:15
Drogbáék jövőre új esélyt kapnak (Agroinform)
Didier Drogba 2013-ban ismét nekifuthat az Afrika Kupa megnyerésének - talán ezúttal nem hibáz büntetőt a fináléban.
febr. 15
0:21
BL: Kétszázas pulzuson dolgoztunk a labdákért - Robin Dutt (She)
A Bayer Leverkusen labdarúgócsapatának edzője, Robin Dutt a 3–1-es vereség ellenére elismerőleg beszélt játékosairól a Barcelona elleni Bajnokok Ligája-negyeddöntő után. A szakember szerint labdarúgói kicsit félénken kezdték a mérkőzést, ám elszántságukat nem érheti kritika.
febr. 15
0:33
Michael Ballack majdnem a Barcelona játékosa lett (Agroinform)
Az egykori német válogatott játékos nyolc éve kis híján a katalánokhoz szerződött - Uli Hoeness viszont közbeszólt.
febr. 15
1:09
Tűz ütött ki az Olimpiai Parkban - nem történt személyi sérülés (Agroinform)
Hétfőn éjjel tűz ütött ki a londoni Olimpiai Parkban - így a tűzoltók is élesben gyakorolhattak a játékok előtt.
febr. 15
1:13
Nem indul Isztambulban a kenyai világbajnok (Agroinform)
A tegui világbajnokságon két aranyérmet is szerző Vivian Cheruiyot nem indul a fedettpályás vb-n.
febr. 15
1:15
Championship: Futácsék kikaptak, a West Ham ikszelt a rangadón (She)
Kedden este teljes fordulót rendeztek az angol másodosztályú labdarúgó-bajnokságban. A Portsmouth Futács Márkóval a soraiban (a csatár végigjátszotta a mérkőzést) szenvedett vereséget hazai pályán az Ipswichtől. A sérüléssel bajlódó Gulácsi Pétert a Hull City nem nevezte a Birmingham elleni, 0–0-s döntetlennel záruló találkozóra. A listavezető West Ham hazai pályán, Matthew Taylor 18. percben…
febr. 15
1:33
NS: Nyilasi és a kardlapozás; megszólalt Borgulya, a fogadási ügy tanúja - szerda (She)
febr. 15
2:09
Jégkorong: botrány az EBEL-ben - a Ljubljana kikapott, hogy a Volánnal játszhasson? (She)
A Salzburg honlapja botrányt emleget a Ljubljana elleni tegnapi EBEL-meccset követően. Mint ismeretes, az osztrákok szétlövésben győztek 7–6-ra a szlovén csapat ellen, ám a Salzburg honlapjának beszámolója szerint a vendégek nyilvánvalóan nem akarták megnyerni a szétlövést, hogy a Fehérvárral játszhassanak a negyeddöntőben.
febr. 15
6:57
Új-Zéland: a 2014-es vb-ig hosszabbított a szövetségi kapitány (She)
Ricki Herbert, az új-zélandi labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya a 2014-es brazíliai világbajnokságig meghosszabbította szerződését.
febr. 15
7:00
Megfagyhat a Barcelona (Behaviour)
A címvédő Barcelona szereplésével veszi kezdetét a labdarúgó Bajnokok Ligája egyenes kieséses szakasza. A katalánok a nyolcaddöntő első felvonása alkalmából a Bayer Leverkusennél vizitálnak, s noha papíron vendégként is favoritok, a hétvége megmutatta, fagyos körülmények közepette (meg úgy általában mostanság) nemigen találják a ritmust. Márpedig a BayArénában mínuszok várják őket... A nap másik…
febr. 15
7:02
MLSZ: új szabályok a tiszta játékért (Behaviour)
A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) szabálymódosításokat vezet be a játék tisztaságáért, melyek szerint a bundabotrányban gyanúba került sportemberek jogerős ítéletig nem térhetnek vissza.
febr. 15
7:04
Egervári-Sousa: kéz kezet fog...vagy nem (Behaviour)
Nem fogadta Egervári Sándor kézfogását Paulo Sousa, amikor a múlt héten találkoztak egymással a repülőtéren. Az esetnek messze nem volt akkora nemzetközi visszhangja, mint Patrice Evra és Luis Suarez elmaradt kézfogásának, de itthon érthető módon nem lehet szó nélkül hagyni, ha a bajnoki címvédő Videoton portugál trénere nem fog kezet a labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányával.
febr. 15
7:06
Hiszek a játékosaimban (Behaviour)
Tavaly november 23. óta a győri női kézilabdacsapat szakmai munkáját is Karl Erik Böhn, a magyar válogatott szövetségi kapitánya irányítja. A szakember a Népszavának elmondta, minden percét élvezi a munkának, de május 22. után, amikor lejár a győri szerződése, kizárólag a nemzeti csapara koncentrál.
febr. 15
7:18
Megyerivel és nélküle is nyert az Olympiakosz (Behaviour)
A Megyeri Balázst is a 74. percig soraiban tudó görög Olympiakosz 1-0-ra nyert az orosz Rubin Kazany vendégeként a mínusz 13 fokos Moszkvai hidegben a labdarúgó Európa-liga egyenes kieséses szakaszának nyitányában.
febr. 15
7:33
NBA: a Knicks nagyszerű hajrával folytatta kiváló sorozatát (She)
A New York Knicks 90–87-re győzött a Raptors ellen Torontóban az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) alapszakaszának 52. játéknapján. A sorozatban hatodszor nyerő vendégek vezére Jeremy Lin volt, aki 27 pontot szerzett és 11 asszisztot adott, valamint kevesebb mint egy másodperccel a meccs vége előtt szerzett hárompontosával eldöntötte a találkozót.
febr. 15
7:51
NHL: a Detroit nagyszerű rekorddal örvendeztette meg szurkolóit (She)
A Detroit Red Wings 3–1-re győzött a Dallas Stars ellen hazai pályán az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) alapszakaszának 122. játéknapján, és ezzel sorozatban a 21. mérkőzését nyerte meg otthon. A detroitiak ezzel megdöntötték a Boston Bruins által az 1929–30-as idényben elért, és a Philadelphia Flyers által 1976-ban beállított 20 meccses rekordot.
febr. 15
8:09
febr. 15
8:21
Berlinben lép fel a Dallas Mavericks októberben (Agroinform)
A tervek szerint az ALBA Berlin vendége lesz az NBA tavalyi bajnoka, a Dallas Mavericks.
febr. 15
8:27
Libertadores-kupa: a Boca Juniors gól nélküli döntetlennel kezdett (She)
A labdarúgó Libertadores-kupa csoportkörében gól nélküli döntetlennel mutatkozott be az argentin Boca Juniors, amely a venezuelai Zamora FC otthonában szerzett egy pontot.
febr. 15
8:39
Jeremy Lin ismét hősnek bizonyult (Agroinform)
A New York fiatal csillaga ezúttal fél másodperccel a vége előtt szerzett győztes triplát a Tortonto ellen.
febr. 15
8:45
Gyász: pénteken vesznek végső búcsút a Csepel SC korábbi elnökétől (She)
Február 17-én, pénteken, 12.15-kor a csepeli temetőben kísérik utolsó útjára Losonczi Flóriánt, a Csepel SC korábbi elnökét.
febr. 15
8:47
Profi ökölvívás: Mosley motiváltsága nagy bajt hozhat Álvarezre (She)
Május 5-én a WBC nagyváltósúlyú világelső Saúl Álvarez ellen indul harcba a veterán profi ökölvívó Shane Mosley. A legutóbbi három találkozóján – melyből kettő a világ két legjobb ökölvívója ellen volt – meglehetősen halványan muzsikáló Mosley megérti az őt illető kritikákat, ugyanakkor bizonyítani akar.
febr. 15
8:57
Félbeszakadt Babosék párosmeccse (Agroinform)
Eső miatt félbeszakadt Babos Tímea és partnere, Valerija Szavinih mérkőzése a bogotai teniszversenyen.
febr. 15
8:59
A Rangers is nullázta a Bostont (Agroinform)
A címvédő egy héten belül másodszor maradt gól nélkül, a Detroit pedig rekordot döntött hazai pályán.
febr. 15
9:03
NBA: Berlinben lép fel a Dallas Mavericks októberben (She)
A tervek szerint az ALBA Berlin vendége lesz októberben az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokságot (NBA) tavaly megnyerő Dallas Mavericks.
febr. 15
9:05
Labdarúgás: Milánóban az Arsenal, Husztiék a Benficát fogadják, pótol a Juve - program (She)
Szerdán folytatódik a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntős küzdelme: ma a slágerpárosítás résztvevőit szólítja pályára a kötelesség, az angol Arsenal az olasz AC Milan vendégszeretetét élvezheti. Az orosz Zenit (mint tegnap beszámoltunk róla, Huszti Szabolcs a sok sérült miatt a kezdőbe is bekerülhet a szentpéterváriaknál) 18 órától fogadja a portugál Benficát.
febr. 15
9:07
Zalaegerszeg: a Haladás szívesen látná Balázs Zsoltot (She)
A labdarúgó NB I-ben szereplő Haladás szívesen szerződtetné Balázs Zsoltot, a nehéz helyzetben lévő Zalaegerszeg csatárát.
febr. 15
9:15
Kétgólos előnyt szerzett a Barcelona Leverkusenben - videó (Agroinform)
A Bajnokok Ligája nyolcaddöntőben a címvédő Barcelona 3-1-re legyőzte idegenben a Bayer Leverkusen csapatát.
febr. 15
9:17
Már az első körben búcsúzott a visszavonuló olimpiai ezüstérmes (Agroinform)
A márciusban visszavonuló Fernando Gonzalez két sima szettben kikapott asalakpályás Sao Pauló-i férfi tenisztornán.
febr. 15
9:39
BL: a Lyon a mutatott játékában, az APOEL a minimális hátrányában bízik (She)
Egygólos (1–0) győzelmet aratott hazai pályán a francia Lyon a ciprusi APOEL felett a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntő első felvonásán. A visszavágó előtt, a továbbjutást illetően a Lyonnál a mutatott játékban, az APOEL-nél a minimális hátrányban bíznak
febr. 15
9:51
Játszottunk már jobban is, de a lényeg a győzelem - Josep Guardiola (Agroinform)
A katalánok trénere szerint akadtak problémáik a Bayer ellen, de az idegenben lőtt három gól elégedettséggel tölti el.
febr. 15
9:53
Direkt kapott ki az Olimpija, így a Ferhérvárral találkozik a negyeddöntőben (Agroinform)
Minden jel arra utal, hogy szándékosan kapott ki a szlovén csapat, amely így a Fehérvárral játszik a negyeddöntőben.
febr. 15
10:00
Zágrábban nyert a Fehérvár (Metropol)
A Sapa Fehérvár AV19 egygólos győzelmet aratott kedden a horvát Medvescak Zagreb otthonában az osztrák jégkorongliga (EBEL) középszakaszának utolsó fordulójában.
febr. 15
10:02
Szándékos vereség a hokiligában (Metropol)
A jelek szerint szándékosan kapott ki a szlovén Olimpija Ljubljana a büntetőpárharcban Salzburgban, hogy a Fehérvárral találkozhasson az osztrák jégkorongliga (EBEL) negyeddöntőjében.
febr. 15
10:15
FTC: a klub 600 millió forintot kapott az utánpótlás fejlesztésére (She)
A Ferencváros szakosztályai együttesen hozzávetőlegesen 600 millió forintot kaptak az utánpótlás fejlesztésére a társasági adókedvezmény segítségével igénybe vehető sporttámogatáson keresztül – számolt be Kubatov Gábor, a zöld-fehér klub elnöke.
febr. 15
10:27
Ben Wallace az idény végén visszavonul (Agroinform)
Az idény végén visszavonul a Detroit Pistons védekezőspecialistája, Ben Wallace.
febr. 15
10:29
A 2014-es labdarúgó vb-ig hosszabbított az új-zélandi kapitány (Agroinform)
Ricki Herbert a 2014-es brazíliai világbajnokságig meghosszabbította szerződését.
febr. 15
10:33
QPR: Stabilizálódni akarunk, nem pedig hullámvölgyeket - Buzsáky (She)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő QPR magyar középpályása, Buzsáky Ákos a tribalfootball.com-nak elmondta: az a londoni csapat célja, hogy stabilizálódjon a Premier League-ben, s elkerülje a hullámvölgyeket. Mint ismert, a fővárosi együttes a 16. a tabellán, ám mindössze két ponttal előzi meg a sereghajtó Wigant.
febr. 15
10:35
ZTE: Kocsárdi, Kamber és mások kevesebb fizetéssel is maradnának (She)
A Nemzeti Sport információi szerint a labdarúgó NB I-ben szereplő, nagyon nehéz anyagi helyzetben lévő Zalaegerszeg több labdarúgója fizetése csökkentése mellett is maradna a zalai klubnál a tavaszra.
febr. 15
10:45
Újabb meglepetés a Welsh Openen - Hendry legyőzte Robertsont (Agroinform)
A régi önmagát idéző Stephen Hendry hatalmas bravúrral múlta felül az idei BGC Masters győztesét.
febr. 15
10:47
A Besiktas portugáljai elintézték a Bragát - videó (Agroinform)
Manuel Fernandes két gólpasszt is adott a mérkőzésen, a Besiktas portugáljai villogtak a találkozón.
febr. 15
10:51
QPR: Szeretnénk stabil csapattá válni, elkerülni a hullámvölgyeket - Buzsáky (She)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő QPR magyar középpályása, Buzsáky Ákos a tribalfootball.com-nak elmondta: az a londoni csapat célja, hogy stabillá váljon a Premier League-ben, s elkerülje a hullámvölgyeket. Mint ismert, a fővárosi együttes a 16. a tabellán, ám mindössze két ponttal előzi meg a sereghajtó Wigant.
febr. 15
10:53
WBA: Fülöp büntetőt fogott a tartalékbajnokin, de nem volt szerencséje (She)
Fülöp Márton büntetőt fogott az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő West Bromwich Albion tartalékcsapatának keddi bajnokiján, ám a kipattanót értékesítette a sereghajtó Norwich csatára. A mérkőzést végül a magyar kapussal felálló együttes nyerte 3–1-re.
febr. 15
10:54
Visszavonul az NBA-sztár (Metropol)
Az idény végén visszavonul Ben Wallace, az észak-amerikai profi kosárlabdaligában (NBA) érdekelt Detroit Pistons kiváló védekező játékosa.
febr. 15
10:55
Vasas: Rubus és Szabó kölcsönbe érkezik az Újpesttől, Takács is jöhet (She)
A labdarúgó NB I-ben szereplő Vasas megbízott edzője, Urbán Flórián elmondta, Rubus Tamást és Szabó Bencét kölcsönveszik az Újpesttől, és Takács Zoltán is Angyalföldre kerülhet a téli átigazolási időszakban.
febr. 15
11:03
Szerződést bontottak az EL-ben is szereplő kapussal (Agroinform)
A Debrecen csapatának hivatalos honlapja szerint a klub felbontotta szerződését a litván portással.
febr. 15
11:09
Videó: Kevin Durant zsákolásától Jeremy Lin elképesztő hármasáig (She)
Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) legutóbbi játéknapjának legjobb jeleneteit Kevin Durant igen meggyőző zsákolása nyitja. Bár korántsem volt ilyen erőteljes Jeremy Lin hárompontosa, a Knicks kínai származású sztárjának meccset eldöntő akciója végzett az első helyen.
febr. 15
11:11
Portsmouth: Semmit sem tudunk a fizetésünkről, csak játszunk - Futács (She)
Az angol másodosztályú labdarúgó-bajnokságban szereplő Portsmouth magyar csatára, Futács Márkó az egyik helyi hírportálnak elmondta: semmit sem tudnak a fizetésükről, csak futballoznak és várnak. A klub csődeljárást kért maga ellen, mely pénteken valósulhat meg, s a vezetők remélik, ezáltal hozzáférnek a befagyasztott bankszámlájukhoz.
febr. 15
11:13
FIFA: a mieink továbbra is a 37.-ek, a németek a hollandok előtt a ranglistán (She)
A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) legfrissebb világranglistáján a magyar válogatott továbbra is a 37. helyet foglalja el. A listát még mindig a világ- és Európa-bajnok spanyolok vezetik, de a németek feljöttek a második helyre Hollandia megelőzésével.