2012. május 20. vasárnap

máj. 20
16:02
A mi lányunk előre megmondta (Agroinform)
Szerkesztőségünk egyetlen hölgytagja kivételes érzékkel jósolta meg előzetesen a BL-döntő végkimenetelét.
máj. 20
16:06
Triatlon: Csomor Erika második a St. Pölten-i versenyen (She)
Csomor Erika másodikként zárta vasárnap az ausztriai St. Pöltenben rendezett féltávú ironman triatlonversenyt. Győzött a német Julia Gajer 4:23:15-tel.
máj. 20
16:08
Sportlövészet: Bokor 44. skeetben a koronglövő Eb-n (She)
Bokor Bálint a 44. helyen végzett a férfi skeetesek versenyében a ciprusi koronglövő Európa-bajnokság második napján, vasárnap.
máj. 20
16:18
Az idősebb Schleck sérülés miatt feladta, és a Tourra koncentrál (Agroinform)
Sérülés miatt a vasárnapi 15. szakaszon feladta a Girót a RadioShack csapat luxemburgi kerekese.
máj. 20
16:20
Michelisz és Wéber is javított a második futamon (Agroinform)
Michelisz Norbert az ötödik, Wéber Gábor a 12. helyen ért célba a túraautó-vb ausztriai állomásának második futamán.
máj. 20
16:24
NB I: Bp. Honvéd-DVSC-Teva mérkőzés élőben az NSO-n! (She)
A labdarúgó NB I 29. fordulójában a nemzetközi kupaindulásért hajtó Budapest Honvéd a bajnok DVSC-Tevát fogadja. A találkozó alakulását nyomon követhetik élő, szöveges tudósításunk segítségével!
máj. 20
16:26
Fehéroroszország: a Naftan tizenegyesekkel nyert a kupadöntőben (She)
A Naftan Novopolock labdarúgócsapata nyerte meg a Fehérorosz Kupát, 2–2 után tizenegyesekkel 4–3-ra legyőzte az FK Minszket. A mérkőzés hőse a Naftan kapusa, Nyikolaj Romanjuk volt, aki két tizenegyest is hárított a párbaj során. A Naftan 2009 után másodszor hódította el a kupát, győzelmével kvalifikálta magát a 2012–2013-as Európa-liga 2. selejtezőkörébe.
máj. 20
16:36
Di Matteónak "van esélye" a végleges kinevezésre a Chelsea-nél (Agroinform)
A megbízott menedzser és a lejáró szerződésű Drogba is adott magának esélyt arra, hogy komolyan tárgyaljanak velük.
máj. 20
16:38
Lorenzo jubilált Le Mans-ban és átvette a vezetést (Agroinform)
Pályafutása negyvenedik futamgyőzelmét aratta Jorge Lorenzo. Moto2-ben Thomas Lüthi, Moto3-ban Louis Rossi nyert.
máj. 20
16:42
Euro 2012: kisebb sérülése miatt kérdéses Rosicky játéka (She)
Kisebb sérüléssel bajlódik Tomás Rosicky, az Arsenal és a cseh labdarúgó-válogatott középpályása, amely miatt lemaradhat a nyári Európa-bajnokságról. A 31 esztendős középpályás izomproblémával küzd.
máj. 20
16:44
Kajak-kenu: Douchev-Janics nyerte 200 m-en a válogatót (She)
A szám többszörös világbajnoka, a tavalyi szülése után most visszatérő, szűk két év után újra versenyző Douchev-Janics Natasa nyerte a női K-1 200 méter vasárnapi döntőjét a kajakosok és kenusok első ötkarikás válogatóján, Szegeden.
máj. 20
16:54
Douchev-Janics Natasa nyert 200 méteren (Infostart)
A szám többszörös világbajnoka, a tavalyi szülése után most visszatérő, szűk két év után újra versenyző Douchev-Janics Natasa nyerte a női K-1 200 m vasárnapi döntőjét a kajakosok és kenusok első ötkarikás válogatóján, Szegeden.
máj. 20
16:54
Csomor Erika remekelt, második lett az ausztriai versenyen (Agroinform)
Csomor Erika másodikként zárta vasárnap az ausztriai St. Pöltenben rendezett féltávú Ironman triatlonversenyt.
máj. 20
16:56
Ismét Lorenzo nyert Le Mans-ban (Infostart)
Pályafutása negyvenedik világbajnoki futamgyőzelmét aratta Jorge Lorenzo a gyorsaságimotoros vb-sorozat vasárnapi versenyén, Le Mans-ban.
máj. 20
17:00
Vívás: Mohamed Aida a 11. helyen végzett a szöuli versenyen (She)
Mohamed Aida a 11. helyen végzett vasárnap a női tőrözők szöuli Grand Prix-viadalán.
máj. 20
17:00
Janics Natasa nyert 200 méteren (Metropol)
máj. 20
17:12
A hajrában nyert a Haladás és egyenlített a Paks, idegenben győzött a Kaposvár (Agroinform)
A Kaposvár 1-0-ra verte idegenben a Vasast, a Haladás 2-1-re nyert otthon a Diósgyőr ellen, a Paks ikszelt a Zetével.
máj. 20
17:14
Douchev-Janics nyert 200 m-en (Agroinform)
A szám többszörös világbajnoka, a tavalyi szülése után most visszatérő Janics nyerte a női K-1 200 m vasárnapi döntőjét.
máj. 20
17:16
Filkorék jó hajrával verték Vassékat, a Torino három év után feljutott (Agroinform)
A Torino feljutott a Serie A-ba vasárnap, miután a másodosztály utolsó előtti fordulójában legyőzte a Modena együttesét.
máj. 20
17:18
NB I: a Haladás a 88. percben nyerte meg a DVTK elleni mérkőzést (She)
A Haladás hazai pályán 2–1-re legyőzte a Diósgyőrt a labdarúgó NB I 29. fordulójában. A győztes gólt Halmosi Péter szerezte a 88. percben.
máj. 20
17:18
73 évesen a Csomolungma tetején (Metropol)
Feljutott a világ legmagasabb hegycsúcsára egy 73 éves japán nő, ezzel saját rekordját megdöntve továbbra is ő a legidősebb nő, aki valaha meghódította a Mount Everestet.
máj. 20
17:20
Manchester United: a Stoke Citybe vezethet Owen útja? (She)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Stoke City érdeklődik a Manchester Unitedtől távozó Michael Owen iránt – erősítette meg előbbi klub elnöke, Peter Coates. A 32 esztendős csatár nyáron lejáró szerződését nem hosszabbítják meg a „vörös ördögök", így szabadon/ingyen távozhat.
máj. 20
17:22
NB I: Bebeto tizenegyesével a Kaposvár legyőzte a Vasast (She)
A labdarúgó NB I 29. fordulójában a Vasas hazai pályán 1–0-s vereséget szenvedett a Kaposvártól. A felejthető első félidőt követően sokáig a másodikban is inkább a küzdelem jellemezte a játékot, aztán előbb az angyalföldi együttes, majd a Kaposvár jutott büntetőhöz a hajrában. Farkas Balázzsal ellentétben Bebeto pontosan célzott, így a Kaposvár megszerezte első idegenbeli győzelmét a szezonban.
máj. 20
17:24
NB I: csak döntetlenre futotta Zalaegerszegen a paksiaknak (She)
A labdarúgó NB I 29. fordulójában az utolsó Zalaegerszeg az Európa-liga-indulásért küzdő MVM Paksot fogadta. A hazai pályán ebben a bajnokságban nyeretlen zalaiak a 18. percben Kocsárdi Gergely góljával szerezték meg a vezetést, a vendégek a mérkőzés hajrájában, Szatmári Lóránd találatával egyenlítettek.
máj. 20
17:30
Eső miatt csúszik a Nadal-Djokovics csúcsderbi (Agroinform)
A római férfi tenisztorna döntője Rafael Nadal és Novak Djokovics között a szakadó eső miatt nem kezdődött el.
máj. 20
17:36
Serie B: Filkorék Feczesinék legyőzésével menekülnek (She)
A Filkor Attilával felálló Livorno 3–1-re legyőzte a Bresciát idegenben az olasz másodosztályú labdarúgó-bajnokság utolsó előtti (41.) fordulójában, így karnyújtásnyira került a bennmaradás kivívásától.
máj. 20
17:38
Videó: 16 méterről lőtt kapásgólt a vietnami középpályás (She)
A vietnami élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 18. fordulójában a Than Hoa hazai pályán aratott 2–0-s győzelmet a Hoang Anh Gia Lai ellen. A mérkőzés leglátványosabb gólját Quoc Phuong Le szerezte, miután a 32. percben, jobb oldali beadást követően a tizenhatos sarkáról ballal, kapásból a kapu bal oldalába bombázott.
máj. 20
17:48
Elmaradt a finn érem (Agroinform)
A bronzmérkőzésen is kikaptak a házigazda finnek, így egy évvel a vb-cím után érem nélkül maradtak.
máj. 20
17:54
Grúzia: a Zesztafoni kiélezett bajnoki hajrában védte meg címét (She)
A Zesztafoni nyerte meg a grúz labdarúgó-bajnokság 2011–2012-es idényét, megvédve tavalyi címét. A története második elsőségét begyűjtő klub a szintén 55 ponttal zárt Metalurgi Rusztavit előzte meg (a záró fordulóban mindkét együttes győzni tudott), köszönhetően az egymás elleni jobb mérlegének.
máj. 20
17:54
A hajrában szerzett góllal nyert a Haladás (Metropol)
A Haladás hazai pályán a hajrában szerzett góllal legyőzte a nemzetközi szereplést jelentő negyedik helyért harcoló Diósgyőrt a labdarúgó OTP Bank Liga 29. fordulójának vasárnapi játéknapján.
máj. 20
17:56
A Kaposvár első idegenbeli sikere (Metropol)
A Kaposvári Rákóczi 1-0-ra győzött a Vasas otthonában a labdarúgó OTP Bank Liga 29. fordulójának vasárnapi játéknapján.
máj. 20
17:58
A hajrában egyenlített Zalaegerszegen a Paks (Metropol)
A hatodik Paks a 82. percben szerzett góllal mentett pontot a már kiesett Zalaegerszeg vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 29. fordulójában vasárnap.
máj. 20
18:06
A bajnok kevés helyzettel is nyert Kispesten, nem dőlt el az EL-indulás (Agroinform)
Hiába küzdött becsülettel a Honvéd, nem tudta a Debrecen elleni mérkőzésen bebiztosítani negyedik helyét a bajnokságban.
máj. 20
18:12
Giro d'Italia: nagy visszalépők, hazaérő olasz szökevény (She)
Az olasz kerékpáros körverseny (Giro d'Italia) 15. szakaszán hazaért a szökésből Matteo Rabottini, így megnyerte az etapot. Mögötte a második Joaquím Rodríguez, a harmadik Alberto Losada lett – így a dobogó alsóbb fokait a Katyusa szerezte meg.
máj. 20
18:12
hat döntetlen után megszületett az első győzelem (Metropol)
A moszkvai sakkvilágbajnoki döntőben: a hetedik partit az izraeli Borisz Gelfand nyerte a címvédő indiai Viswanathan Anand ellen.
máj. 20
18:14
NB I: A DVSC három góllal nyert a Honvéd otthonában (She)
A labdarúgó NB I 29. fordulójában a DVSC-Teva idegenben 3–0-ra legyőzte a Budapest Honvédot, így egy fordulóval a vége előtt továbbra is veretlen.
máj. 20
18:16
Jégkorong-vb: cseh bronz, érem nélküli házigazdák (She)
A cseh válogatott 3–2-re legyőzte a társrendező finneket a jégkorong-világbajnokság harmadik helyéért kiírt mérkőzésen. Ez azt jelenti, hogy mindkét házigazda érem nélkül zárta a tornát, a svédek ugyanis hatodikként végeztek.
máj. 20
18:18
NB I: Videoton-Lombard Pápa mérkőzés élőben az NSO-n (She)
A labdarúgó NB I 29. fordulójában a Videoton, a Lombard Pápa csapatát fogadja. Kövesse a találkozót élő szöveges közvetítésünk segítségével!
máj. 20
18:20
Sakk: Borisz Gelfandé az első győzelem a vb-döntőben (She)
Hat döntetlen után megszületett az első győzelem a moszkvai sakkvilágbajnoki döntőben: a hetedik partit az izraeli Borisz Gelfand nyerte a címvédő indiai Viswanathan Anand ellen.
máj. 20
18:30
Ausztria: a bajnokság után a kupában is a Salzburg az úr (She)
A Salzburg nyerte a labdarúgó Osztrák Kupát, miután a fináléban könnyedén, 3–0-ra legyőzte a címvédő Riedet. A bajnoki címet is megszerző Salzburg először hódította el a trófeát története során.
máj. 20
18:32
Kajak-kenu: Tóthék a négyesre fókuszálnak, Dombiék mehetnek Londonba (She)
Nem utazik a második válogatónak számító duisburgi világkupára a K-2 1000 méteren második helyet szerző Tóth Dávid, Kulifai Tamás összetételű duó. Így elég volt megnyernie a mai versenyt Dombi Rudolfnak és Kökény Rolandnak ahhoz, hogy ebben a számban rajthoz állhassanak Londonban.
máj. 20
18:34
Úszó Eb: hétfő fél 10-kor rajt, 12-kor nyitó sajtótájékoztató (She)
Vége a február közepe óta tartó visszaszámlálásnak, hétfőn elkezdődik Debrecenben a 31. úszó Európa-bajnokság egyhetes versenysorozata. Vasárnap délután 4 óráig a 44 benevezett ország úszói szinte kivétel nélkül túlestek az akkreditáláson, csak a macedón, a San Marinó-i és a ciprusi küldöttség jelezte későbbre érkezését.
máj. 20
18:42
Előttünk egy nagy lehetőség, ki kell használnunk - Supka Attila (Agroinform)
Kondás Elemére elégedett volt a 3-0-ra nyerő Debrecennel, amely szerinte nyugodtan és taktikusan játszva nyert.
máj. 20
18:44
Mohamed Aida tizenegyedik lett Szöulban (Agroinform)
máj. 20
18:46
A hetedik parti hozta az első győzelmet, Gelfand vezet (Agroinform)
Megszületett az első győzelem a sakkvilágbajnoki döntőben: a hetedik partit a Gelfand nyerte a címvédő Anand ellen.
máj. 20
18:48
Videó: Rezes és Bouadla is hatalmas gólt lőtt a Honvéd ellen (She)
Ahogy arról már beszámoltunk, a Budapest Honvéd hazai pályán 3–0-s vereséget szenvedett a bajnoki címet már megszerző, továbbra is veretlen DVSC-Tevától a labdarúgó NB I 29. fordulójában. A vendégek mindhárom találata elismerést érdemel: Rezes László fantasztikus gólt lőtt az első félidőben, Selim Bouadla ismét védhetetlenül végezte el szabadrúgását, majd kitűnő labdaszerzését követően remek…
máj. 20
18:48
A Honvéd sem tudta megállítani a Debrecent (Metropol)
A már bajnok és veretlen Debrecen háromgólos győzelmet aratott a Budapest Honvéd vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 29. fordulójának vasárnap délutáni mérkőzésén.
máj. 20
18:50
Litvánia: a kupaspecialista 11-esekkel gyűrte le a bajnokot (She)
A VFMD Zalgiris nyerte a labdarúgó Litván Kupát, miután a fináléban tizenegyesekkel legyőzte az FK Ekranast. A rendes játékidő gól nélküli döntetlennel zárult, majd a kétszer tizenöt perces hosszabbításban sem rezdültek a hálók, így jöhettek a tizenegyesek, amelyekben a Zalgiris bizonyult jobbnak.
máj. 20
18:52
NB I: Át kell értékelni egy-két játékos teljesítményét - Supka (She)
A labdarúgó NB I 29. fordulójában a bajnok DVSC-Teva 3–0-ra legyőzte a Budapest Honvédot. A találkozót követően Supka Attila, a Honvéd szakvezetője érthetetlenül állt csapata hibái előtt, míg Kondás Elemér, a Debrecen szakvezetője azt mondta, teher nélkül tudtak futballozni.
máj. 20
18:54
Női vízilabda ob I: a BVSC ismét egyenlített a döntőben (She)
A BVSC egy góllal nyert hazai medencében az Eger ellen a női vízilabda ob I döntőjének negyedik, vasárnapi mérkőzésén, ezzel 2–2-re egyenlített az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban.