2014. május 18. vasárnap

máj. 18
16:00
Tenisz: Babos az elődöntőben búcsúzott, készülhet a Garrosra (She)
Babos Tímea vereséget szenvedett a 100 ezer dollár összdíjazású prágai salakpályás női tenisztorna elődöntőjében.
máj. 18
16:02
MotoGP: Márquez akkor is nyer, ha hibázik (She)
A spanyol vb-éllovas Marc Márquez sorozatban az ötödik futamot is megnyerte a gyorsaságimotoros-világbajnokság királykategóriájában. Pedig Márquez egy hiba következtében visszaesett az elején középmezőnybe, de így is győzni tudott.
máj. 18
16:18
Vb-felkészülés: a vb-résztvevő nem bírt a fehéroroszokkal (She)
A világbajnoki résztvevő iráni labdarúgó-válogatott az ausztriai Kapfenbergben rendezett felkészülési mérkőzésen gól nélküli döntetlenre végzett Fehéroroszországgal.
máj. 18
16:18
Ismét Marquez győzött a MotoGP-ben (Metropol)
Továbbra is százszázalékos mérleggel áll az élen.
máj. 18
16:20
Teljesítménytúrával emlékeztek Erőss Zsoltra (Metropol)
A minden idők legeredményesebb magyar hegymászójának tekintett Erőss Zsolt és társa, Kiss Péter tavaly május 20-án tűnt el a Himalájában.
máj. 18
16:24
VB 2014: Falcao kedden lemondhatja a vb-szereplést (Agroinform)
Habár Radamel Falcao bekerült a kolumbiai válogatott bő keretébe, könnyen lehet, hogy egy percet sem játszik a vb-n.
máj. 18
16:36
Műrepülés: Besenyei pontszerző helyen végzett Malajziában (She)
Az első két versenyt pont nélkül záró Besenyei Péter műrepülő-világbajnok a hetedik helyen végzett a Red Bull Air Race idei szezonjának harmadik viadalán, amelyet a malajziai Putradzsajában rendeztek meg a hétvégén.
máj. 18
16:36
Megvédte címét Serena Williams (Metropol)
A világelső a római salakpályás tenisztorna női versenyében tudott ismét nyerni.
máj. 18
16:38
NB I: Haladás-Ferencváros mérkőzés élőben az NSO-n! (She)
Szombathelyi Haladás–Ferencvárosi TC találkozó percről percre: gólok, helyzetek, érdekességek – kövesse figyelemmel a mérkőzést a Nemzeti Sport Online élő, szöveges tudósítása segítségével, majd olvassa el a meccs összefoglalóját, kommenteljen, mondja el a véleményét a találkozóról!
máj. 18
16:42
A papi cölibátus eltörlését kérte olasz nők egy csoportja (Behaviour)
"A cölibátus nem egyházi dogma és vita tárgyát képezheti."
máj. 18
16:42
Karrier: Újabb ikonokkal szegényedik az Inter (Agroinform)
Az Inter sportigazgatója bejelentette, hogy Esteban Cambiasso és Diego Milito elhagyják a klubot a szezon végén.
máj. 18
16:54
Ismét Marquez győzött a MotoGP-ben (Infostart)
A címvédő Marc Márquez győzött MotoGP-ben vasárnap a gyorsaságimotoros-világbajnokság idei ötödik versenyén, a Francia Nagydíjon, így továbbra is százszázalékos mérleggel áll az élen.
máj. 18
16:54
Belgium: sorozatban 3-adszor lett bajnok az Anderlecht (She)
Az Anderlecht megvédte belga bajnoki címét, miután 3–1-re győzött a Lokeren ellen hazai pályán a belga élvonalbeli labdarúgó-bajnokság bajnoki rájátszásának utolsó fordulójában. A brüsszeliek sorozatban harmadszor lettek aranyérmesek, és a klub történetének 33. bajnoki címét gyűjtötték be.
máj. 18
17:12
Videó: Leno-show - a Bundesliga legnagyobb védései (She)
Erősen lehet vitatkozni a sorrenden, amit a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság hivatalos Youtube-csatornája állított fel a legnagyobb védésekről a 2013–2014-es szezonban. Természetesen Manuel Neuer (Bayern München) és Roman Weidenfeller (Borussia Dortmund) is szerepel a válogatásban, ám nem közülük került ki a győztes. Az első helyen a Leverkusen kapusa, Bernd Leno végzett. Íme, a tíz…
máj. 18
17:12
Szilágyi Áron ötödik Varsóban (Metropol)
Ötödik hellyel fejezte be szezonbeli világkupa-sorozatát az olimpiai bajnok kardozó.
máj. 18
17:30
A Szeged nyerte az EHF kupát (Infostart)
Története első nemzetközi kupadiadalát aratva a Pick Szeged nyerte a férfi kézilabda EHF Kupát, mivel a berlini négyes döntő vasárnapi fináléjában 29-28-ra győzött a Montpellier ellen.
máj. 18
17:30
Öttusa: magyar vb-bronz a budapesti ifi vb-n (She)
A harmadik helyen végzett a magyar fiú csapat az ifjúsági korosztályú öttusázók budapesti világbajnokságán.
máj. 18
17:30
Fucsovics alulmaradt a heilbronni döntőben (Metropol)
A jelenleg a világranglistán 238. magyar a 74. - hazai pályán játszó - Jan_lennard Struff-fal találkozott a fináléban.
máj. 18
17:32
Tenisz: Fucsovicsnak nem sikerült a bravúr a döntőben (She)
Fucsovics Márton két szettben kikapott a vasárnapi döntőben a 35 ezer euró összdíjazású heilbronni salakpályás férfi tenisztornán.
máj. 18
17:34
Atlétika, GyL: Okagbare távolban és 200-on is győzött (She)
Több ranglistavezető eredmény is született vasárnap Sanghajban az atlétikai Gyémánt Liga-sorozat második állomásán, amelyről a nigériai Blessing Okagbare teljesítménye marad a legemlékezetesebb, miután távolugrásban és 200 méteren is nyert, ráadásul kiváló eredményekkel.
máj. 18
17:36
Férfi kézilabda EHF Kupa: Történelmi diadal, a Szeged nyerte az EHF Kupát! (Agroinform)
A Pick Szeged 29-28-ra verte a Montpelliert a férfi kézilabda EHF-kupa berlini négyes döntőjének fináléjában.
máj. 18
17:48
Férfi kézi: 4. magyar klubként a Szegedé az 5. nemzetközi kupasiker (She)
Negyedik magyar klubként az ötödik nemzetközi kupagyőzelmet aratta a Pick Szeged kézilabdacsapata, miután – amint arról élő közvetítésünkben beszámoltunk – az EHF-kupa vasárnapi fináléjában 29–28-ra legyőzte a francia Montpellier-t.
máj. 18
17:50
Férfi kézi EHF-kupa: Mikler a legjobb kapus, Romero az MVP (She)
A férfi kézilabda EHF-kupa berlini négyes döntő legjobb kapusának a szegedi Mikler Rolandot választották meg, az MVP Iker Romero (Füchse Berlin), a gólkirály a 19 találatig jutó Dragan Gajic (Montpellier) lett.
máj. 18
18:06
EHF Kupa: Történelmi diadalt aratott a Pick Szeged (Metropol)
A Szeged a negyedik magyar csapat, amely győzni tudott nemzetközi európai kupasorozatban.
máj. 18
18:24
Jégkorong-vb: Kanada 0-2–ről a túlórában nyert a svédek ellen (She)
A Fehéroroszországban zajló jégkorong–világbajnokságon az A-csoport rangadóján Kanada kétgólos hátrányból fordított, és végül túlórás meccsen nyert Svédország ellen. A B-csoportban az amerikaiak győzelmükkel három ponttal elhúztak a vesztes finnektől.
máj. 18
18:24
Akaraterőből jeles (Metropol)
A Pick Szeged nem volt a legesélyesebb az EHF Kupa megnyerésére - legalábbis előzetesen erről szóltak a hírek.
máj. 18
18:26
Giro d'Italia: holland siker, Evans maradt az élen (She)
A holland Pieter Weening nyerte meg a Giro d'Italia olasz országúti kerékpáros körverseny kilencedik szakaszát, amely után továbbra is az ausztrál Cadel Evans vezet az összetettben.
máj. 18
18:28
Vb 2014: az utolsó bajnokin megsérült, lemarad a tornáról (She)
Nyaksérülést szenvedett a Guingamp elleni bajnokin, így kihagyja a brazíliai világbajnokságot Steve Mandanda, az Olympique Marseille kapusa, akinek a helyét Stéphane Ruffier, a Saint-Étienne játékosa veszi át a francia labdarúgó-válogatott keretében.
máj. 18
18:30
NB I: Sorrendben nyolcadik győzelmét aratta a Ferencváros (Agroinform)
A Ferencváros 1-0-ra nyert a Haladás otthonában a labdarúgó NB I 29. fordulójának vasárnapi meccsén.
máj. 18
18:42
Ausztria: Gulácsiék a bajnoki cím után a kupát is megnyerték (She)
A Red Bull Salzburg Gulácsi Péterrel a kapujában 4–2-re győzött a másodosztályú St. Pölten ellen a labdarúgó Osztrák Kupa fináléjában. A salzburgiak így a bajnoki cím megszerzése után a kupát is elhódították: történetük során másodszor diadalmaskodtak a sorozatban, 2012 után nyertek újra.
máj. 18
18:44
Eredivisie: Adorján Krisztián csapata indulhat az El-ben (She)
A Groningen indulhat a labdarúgó Európa-liga 2014–2015-ös idényében, miután a holland élvonalbeli bajnokság rájátszásában 3–0-ra legyőzte az AZ Alkmaart.
máj. 18
19:00
Videó: mámorító győzelem - így nyert EHF-kupát a Pick Szeged (She)
Fantasztikus, csodálatos, óriási! A Pick Szeged kézilabdacsapata nagyon összeszedett, kiváló játékkal megnyerte az EHF-kupát, miután a döntőben 29–28-ra legyőzte a Montpellier-t a berlini döntőben. Íme, a mérkőzés összefoglalója!
máj. 18
19:00
Sorozatban nyolcadszor nyert a Fradi (Metropol)
A harmadik helyért küzdő Ferencváros egy góllal nyert a Szombathelyi Haladás otthonában a labdarúgó OTP Bank Liga 29. fordulójának vasárnapi első mérkőzésén.
máj. 18
19:02
NB I: A szünet után megmutattuk az igazi arcunkat - Doll (She)
Egygólos (1–0) győzelmet aratott a Ferencváros labdarúgócsapata Szombathelyen a Haladás vendégeként az NB I 29. fordulójában. A Haladást irányító Artner Tamás szerint a házigazdáknak kellett volna nyerniük, míg ferencvárosi kollégája, Thomas Doll csapata szünet utáni teljesítményét emelte ki.
máj. 18
19:04
La Liga: kidőlt a kerítés, a Betis-játékos ölben vitt egy sérültet - videó (She)
Sajnálatos baleset történt az Osasuna–Real Betis bajnoki mérkőzésen a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) utolsó, 38. fordulójában. A 12. percben a hazai gól ünneplése közben a kapu mögötti szektor kerítése kidőlt, több néző megsérült, s a játékosok és a máshol ülő szurkolók is segítettek a mentésben.
máj. 18
19:06
Eurofutball: megnyerte a „bajnoki döntőt”, visszaült a trónra (She)
A luxemburgi élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 2013–2014-es szezonjának záró fordulójában az F91 Dudelange hazai pályán Julien Jahier triplájával 3–0-ra legyőzte a Fola Esch-t, így ellenfelét megelőzve megnyerte a bajnoki címet.
máj. 18
19:08
Férfi kosár Euroliga: bronzzal vigasztalódott a Barca (She)
Bronzéremmel vigasztalódott a spanyol Barcelona a férfi kosárlabda Euroliga milánói négyes döntőjében, miután a harmadik helyért lejátszott találkozón tizenöt ponttal nyert az orosz CSZKA Moszkva ellen.
máj. 18
19:18
Bundesliga: hiába a Stieber-gólpassz, benn maradt a HSV (She)
A Bundesliga 1.-es tagságért rendezett osztályozó visszavágóján a gólpasszt jegyző Stieber Zoltánt végig a soraiban tudó – míg Korcsmár Zsoltot a kispadon tartó – Greuther Fürth hazai pályán 1–1-es döntetlenre végzett a Hamburggal, amely az idegenben szerzett találatnak köszönhetően bennmaradt az élvonalban.
máj. 18
19:18
Djokovic legyőzte Nadalt a római döntőben (Metropol)
Djokovic karrierje 44. végső sikerét aratta ATP-viadalon.
máj. 18
19:24
Római tenisztorna: Serena játszi könnyedséggel védte meg címét (Agroinform)
Az amerikai Serena Williams 6:3, 6:0-ra verte az olasz Sara Erranit a római salakpályás tenisztorna döntőjében.
máj. 18
19:26
Férfi kézilabda EHF Kupa: Ellopta a showt és a trófeát a Pick Szeged - fotók (Agroinform)
máj. 18
19:28
Bundesliga: Megmenekült a Hamburg, az élvonalban maradt (Agroinform)
A Hamburg 1-1-re zárt a Greuther Fürth otthonában a Bundesliga élvonalbeli tagságért rendezett osztályozó visszavágóján.
máj. 18
19:54
Görögország: Matthäus is jelölt a válogatott kispadjára (She)
A német Focus információi szerint Lothar Matthäus is jelölt lehet a görög labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányi posztjára.
máj. 18
19:56
Videó: „Ezt tényleg mesélni kell az unokáknak” - szegedi álom (She)
Óriási a boldogság a Pick Szegednél, miután megnyerték az EHF-kupát Berlinben a Montpellier ellen. Zubai Szabolcs még nem tudja egészen felfogni, mit értek el. Vadkerti Attila szerint ez egy olyan diadal, amit tényleg mesélni kell majd a gyerekeknek és az unokáknak. Az NSO Tv interjúi.
máj. 18
20:12
NB II: Belényesi triplájával nyert a Balmazújváros (She)
A labdarúgó NB II 28. fordulójában a Balmazújváros hazai pályán a triplázó Belényesi Miklós vezérletével 4–0-ra legyőzte a sereghajtó Tatabányát.
máj. 18
20:30
Videó: Devecseri óriási hibája, Diallo lőtte a Fradi győztes gólját (She)
Mint arról már beszámoltunk, a labdarúgó NB I 29., utolsó előtti fordulójában a dobogó harmadik fokáért harcoló Ferencváros Ulysse Diallo góljával elhozta a három pontot a Haladás otthonából. Íme, a találkozó összefoglalója!
máj. 18
20:32
Eurofutball: a Benfica triplázott - 25. kupasikerét aratta (She)
A labdarúgó Portugál Kupa döntőjében a Benfica Nicolás Gaitán 20. percben szerzett találatával 1–0-ra legyőzte a Rio Avét, így története során 25. alkalommal nyerte meg a sorozatot. A találkozó krónikájához tartozik, hogy a Rio Ave Lionn (90.) kiállítása miatt emberhátrányban zárt.
máj. 18
20:34
NB I: a 90. percben egyenlített a Vidi, kiesett a Mezőkövesd (She)
A labdarúgó NB I huszonkilencedik fordulójában a kiesés elől menekülő Mezőkövesd sokáig vezetett odahaza Melczer Vilmos találatával a dobogó harmadik helyéért harcoló Videoton ellen, de a 90. percben egy göröngyön megpattanó Haraszti Zsolt-lövéssel egyenlítettek a vendégek. A döntetlen kevés volt a Kövesdnek, így követik a Kaposvárt az NB II-be.
máj. 18
20:36
La Liga: Marica kiejtette az Osasunát, öngóllal esett ki a Valladolid (She)
Kiesett az Osasuna és a Real Valladolid! A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 38., utolsó fordulójában a Granada idegenben 1–0-ra legyőzte a Valladolidot, míg az Osasuna hiába nyert 2–1-re a már korábban kiesett Real Betis ellen, így is búcsúzik az élvonaltól.
máj. 18
20:36
NB I: Pontot mentett a Videoton, kiesett a Mezőkövesd (Agroinform)
A Mezőkövesd 1-1-re zárt otthon a Videotonnal a labdarúgó NB I 29. fordulójának vasárnapi meccsén.