Mindössze 29 évesen befejezi pályafutását Rob Gronkowski, a tengerentúli profi amerikaifutball-ligában (NFL) címvédő New England Patriots egyik legjobbja.
Megkönnyezte a 100. válogatottságát ünneplő Dzsudzsák Balázs a vb-döntős horvátok legyőzését. Szerinte csak úgy érheti el a csapat a célját, ha minden meccsbe belehal.
Lina Cserjazova az oroszországi Novoszibirszkben halt meg, ahol az elmúlt két évtizedben élt, de részleteket nem közöltek arról, milyen betegségben szenvedett.
Nico Schulz (25) góljának köszönheti Joachim Löw (59), a német labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya, hogy nem rúgták ki. A Hoffenheim futballistája a 90. percben szerzett győztes találatot az Európa-bajnoki selejtezők C csoportjának rangadóján, így a németek nyertek 3-2-re Hollandiában.
Emlékezetessé tette Dzsudzsák Balázs (32) 100. válogatott mérkőzését a nemzeti csapat. Önmagában sem mindennapos, ha valaki eléri ezt a mérföldkövet a karrierjében, ám a magyar csapatkapitány a társaival együtt a pályán is sokat tett azért, hogy a gárda – óriási bravúrt elérve – Eb-selejtezőn 2-1-re legyőzze a vébé-ezüstérmes Horvátországot.
Nicosia ― Nemcsak Dzsudzsák Balázs (32) ünnepelhette 100. válogatottságát vasárnap este, ugyanis Belgium klasszisa, Eden Hazard (28) is jubilált a Cipruson 2-0-ra megnyert Eb-selejtezőn. Az angol Chelsea ásza stílszerűen gólt is szerzett.
A világbajnoki aranyérmes francia válogatott 4-0-ra győzött a vendég izlandi csapat ellen a labdarúgó Európa-bajnokság selejtezősorozatának hétfői játéknapján, míg a címvédő portugálok másodszor is döntetlent játszottak.
Mindent egy lapra tesz fel a szerdán rajtoló úszó országos bajnokságon az olimpiai ezüstérmes, világbajnok Cseh László, aki ha nem harcolja ki a vb-indulást 200 méter pillangón, akkor visszavonul. – Keményen edzek, jó formában érzem magam, ám ha ez is kevés a kvalifikációhoz, akkor megkérdőjeleződik bennem: minek járok edzésre?! Miért kelek hajn
Második mérkőzésén is döntetlent játszott az Európa-bajnoki selejtezősorozatban a portugál labdarúgó-válogatott, amely Ukrajna után Szerbiával sem bírt otthon.