2019. május 11. szombat

máj. 11
12:33
Nadal a negyedik elődöntős (Infostart)
A volt világelső Rafael Nadallal vált teljessé az elődöntős mezőny a madridi salakpályás tenisztorna férfi versenyében.
máj. 11
12:57
Mu: a spanyol bejelentette, távozik az idény végén (She)
Az idény végén távozik a Manchester United labdarúgócsapatától Ander Herrera.
máj. 11
13:06
Borzalom, mi történt Shane Tusuppal, de van, aki képes rajta nevetni (Ripost)
Az úszóedzőből lett golfozó mindent megtesz a sikerért, na és persze a figyelemért.
máj. 11
13:09
F1: Hamilton nagy előnnyel végzett az élen az utolsó edzésen (She)
Lewis Hamilton zárt az élen a Spanyol Nagydíj harmadik szabadedzésén, míg mögötte Charles Leclerc következett bő 5 tizedes lemaradásban. A harmadik helyen a kavicságyba ragadó, de később a pályára még visszatérő Valtteri Bottas érkezett, míg a negyedik Sebastian Vettel lett. A Haas eközben tovább folytatta a remek szereplését: Romain Grosjean ötödi
máj. 11
13:09
Így búcsúzik el a Manchester Unitedtől Ander Herrera (m4sport.hu)
Közel 200 meccs mögötte a United mezében.
máj. 11
13:15
F1: „Minden véget ér egyszer” – Szujó Zoltán búcsúzik a nézőktől (She)
A Formula–1-es versenyek állandó magyarországi kommentátora, az M4 Sportnál dolgozó Szujó Zoltán a hivatalos Instagram-oldalán arra utaló bejegyzést tett közzé, hogy 18 év után kilép az F1 világából. A sportcsatorna az internetes felületein egyelőre nem kommentálta a népszerű sportriporter mondatait.
máj. 11
13:15
Hamilton az élre robbant a két piros zászlót hozó edzésen (m4sport.hu)
Ez történt a Spanyol Nagydíj harmadik szabadedzésén!
máj. 11
13:39
Evezés: Galambos Péter aranyérmes a plovdivi vk-n (She)
Férfi könnyűsúlyú egypárban Galambos Péter aranyérmes lett a plovdivi evezős világkupán.
máj. 11
13:39
Galambos Péter aranyérmes az evezős világkupán (m4sport.hu)
Fölényes győzelmet aratott a döntőben.
máj. 11
13:41
Nem aszkéták, három hétig rózsaszínben látják a világot (She)
Május 11-én Bolognában rajtol az olasz országúti kerékpáros körverseny, a 102. Giro d’Italia mezőnye a 21 szakasz 3566.8 kilométerének megtétele után június 2-én ér célba Veronában. Mivel jövőre ilyenkor Budapesten startol a 103., s további két szakasz útvonala is Magyarországon kanyarog majd, különösen érdekes lehet, milyen is belülről a három Gra
máj. 11
13:45
Megkezdődött a vitorlás szezon a Balatonnál (Infostart)
Az idei év az olimpiai felkészülés jegyében zajlik a magyar vitorlázásban - fogalmazott a Magyar Vitorlás Szövetség elnöke szombaton Balatonfüreden a Balatoni Évadnyitó Belflex Nagydíj megnyitóján.
máj. 11
13:45
Vitorlázás: megkezdődött a szezon a Balatonnál (She)
Az idei év az olimpiai felkészülés jegyében zajlik a magyar vitorlázásban – fogalmazott a Magyar Vitorlásszövetség elnöke szombaton Balatonfüreden a Balatoni Évadnyitó Belflex Nagydíj megnyitóján.
máj. 11
13:51
Vívás: kulcskeresés, kocsikázás, móka a játszótéren – így telik Mohamed Aida napja (She)
A hatszoros világbajnoki és nyolcszoros Európa-bajnoki érmes Mohamed Aida minden délutánja az óvodában kezdődik, majd az iskolában folytatódik, hogy aztán két kislányával a játszótéren játszanak egy nagyot, mielőtt elkezdődne a napi edzés. Lássuk tehát a fantasztikus tőrvívó és anyuka, valamint két kislánya vidám kalandjainak első részét! Cukiságfa
máj. 11
13:57
Vívás – kulcskeresés, kocsikázás, móka a játszótéren – így telik Mohamed Aida napja (She)
.
máj. 11
14:09
Toronymagas esélyes a címvédő Győr (Azenpenzem)
Görbicz Anita és Eduarda Amorim volt részese a Győr eddigi négy BL-győzelmének. A hét végi női kézilabda Bajnokok Ligája Final Four után többen a két kulcsember nyomába eredhetnek.
máj. 11
14:15
Spanyol Nagydíj: a szabadedzések összesített eredménye (m4sport.hu)
Így állunk az időmérő előtt!
máj. 11
14:27
Megbüntetik Russellt a balesete után (m4sport.hu)
Nem úszta meg következmények nélkül szombati balesetét George Russel. Büntetést érő cserét hajtottak végre a Williamsén.
máj. 11
14:39
Bottasé a pole Barcelonában, Hamilton sokkal kapott ki (She)
Nem talált legyőzőre Valtteri Bottas az F1-es Spanyol Nagydíj időmérőjén. A Mercedes pilótája ráadásul nem kevéssel, több mint hat tizedmásodperccel volt gyorsabb csapattársánál, Lewis Hamiltonnál. A harmadik pozícióban Sebastian Vettel zárta a kvalifikációt, mellőle Max Verstappen vághat neki a vasérnapi versenynek Barcelonában.
máj. 11
14:39
Hamilton nyerte az utolsó szabadedzést (ATV)
A címvédő és ötszörös világbajnok Lewis Hamilton volt a leggyorsabb a Forma-1-es Spanyol Nagydíj harmadik, egyben utolsó szabadedzésén, szombaton.
máj. 11
14:41
Nb I: az Ftc és a Pafc is vinné a Haladás légiósát – sajtóhír (She)
Bolgár sajtóértesülések szerint egyáltalán nem biztos, hogy a Haladás kiesése esetén Galin Ivanov nem Magyarországon folytatja pályafutását. A sportal.bg arról ír, hogy az ötszörös bolgár válogatott támadó iránt a Ferencváros és a Puskás Akadémia is érdeklődik.
máj. 11
15:12
Szomorú bejelentés, búcsúzik a magyar tévés (Ripost)
A Forma-1 rajongói egy jól ismert műsorvezetőtől köszönhetnek el.
máj. 11
15:12
18 év után távozik a Forma-1 magyar hangja, Szujó Zoltán (SzMo)
A sportriporter egy Instagram-posztban búcsúzott el a rajongoktól.
máj. 11
15:15
Az Eto egy félidő alatt eldöntötte, jöhet az újabb BL-finálé (She)
A címvédő Győri Audi ETO KC 31–22-re győzött a norvég Vipers Kristiansand ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája elődöntőjében. Az idei budapesti final four első mérkőzésén a Rába-parti csapat már a szünetben tíz góllal vezetett. Az elődöntő másik meccsén a francia Metz és az orosz Rosztov-Don találkozik egymással.
máj. 11
15:27
Bundesliga: Rb Leipzig–Bayern München – élőben az Nso-n! (She)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 33. fordulójában a Gulácsi Pétert és Willi Orbánt is soraiban tudó RB Leipzig a Bayern Münchent fogadja. A vendégcsapat győzelme esetén bebiztosíthatja 29. bajnoki címét. A lipcseiek egy esetleges győzelemmel – ha a Dortmund ezzel párhuzamosan pontot veszít – a második hely megszerzésének matemat
máj. 11
15:33
Nb Iii: „A könnyeinkkel küszködtünk a meccs után" – súlyos gondok Nyírbátorban (She)
A labdarúgó NB III Keleti csoportjának előző, 26. fordulójában tizenöt perces késéssel kezdődött a Nyírbátori FC–Putnok FC találkozó, mivel a szabolcsiak játékosai a feléjük fennálló tartozás miatt fel akarták hívni a figyelmet a kialakult helyzetre. A szon.hu megyei portál szerint a labdarúgók és az edzők hónapok óta nem kapnak költségtérítést, és
máj. 11
15:39
Csupasport: mit tegyen a futó, ha elfáradt? Milyen a jó séta? (She)
Pozitív hozzáállás, előre felkészülés a holtpontra, vagy vicces gondolatok? Összeállításunkban a versenyszervező, az ultrafutó és a pszichológus válaszol.
máj. 11
15:45
Hamilton nyerte a harmadik szabadedzést (Infostart)
máj. 11
15:51
Hoki-vb: Svájc kilencet hintett az olasz válogatottnak (She)
A dán válogatott a franciák csapatát szétlövéssel, Svájc tavaly ezüstérmes együttese Olaszország legjobbjait 9–0-ra győzte le a szlovákiai jégkorong-világbajnokság szombati játéknapjának kora délutáni összecsapásain.
máj. 11
15:57
Chelsea: Hazard vagy óriásit trollkodott, vagy marad… (She)
Péntek este átvehette az idény legjobbjának járó díjat a Chelsea labdarúgócsapatának gáláján Eden Hazard. És persze ez az esemény sem telhetett el anélkül, hogy valaki felhozza a témát, miszerint távozik Londonból a belga klasszis.
máj. 11
16:03
Szabó Lászlót választották a sakkszövetség elnökének (Infostart)
Szabó László kommunikációs szakembert, a Magyar Paralimpiai Bizottság első emberét választották a Magyar Sakk Szövetség elnökének a szervezet szombati tisztújító közgyűlésén.
máj. 11
16:09
Sakk: Szabó László lett a magyar szövetség elnöke (She)
Szabó László kommunikációs szakembert, a Magyar Paralimpiai Bizottság első emberét választották a Magyar Sakkszövetség elnökének a szervezet szombati tisztújító közgyűlésén.
máj. 11
16:15
F1: Bottas szerezte meg a pole pozíciót Spanyolországban (She)
A Mercedes pilótája, Valtteri Bottas szerezte meg a pole pozíciót a barcelonai időmérőn, csapattársáé, Lewis Hamiltoné a második hely, a Ferrari német versenyzője, Sebastian Vettel pedig a harmadik helyről rajtolhat a vasárnapi F1-es Spanyol Nagydíjon. Max Verstappen (Red Bull) megelőzte a másik ferrarist, Charles Leclerc-t.
máj. 11
16:15
Herrera távozik a Manchester Unitedtől (ATV)
A spanyol válogatott középpályás Ander Herrera szombati Twitter-bejegyzésében erősítette meg, az idény hétvégi zárultával távozik a Manchester United labdarúgócsapatától.
máj. 11
16:15
Bottas mindenkit földbe döngölt – zsinórban harmadszor a pole-ban! (m4sport.hu)
Lewis Hamiltonnak sem volt válasza a finn nagyszerű körrekordjára.
máj. 11
16:33
El: alig kapnak jegyet az angol szurkolók a döntőre (She)
Összesen 12 ezer jegyet kapnak a Chelsea és az Arsenal szurkolói a május 29-én megrendezendő Európa-liga-döntőre, Azerbajdzsánba. A baki Olimpiai Stadion 68 700 fő befogadására képes, a fináléban érintett klubok drukkerei pedig csapatonként mindössze 6-6 ezer belépőt tudnak beszerezni.
máj. 11
16:33
Itt nézheti élőben az NB I. 32. fordulójának 17 órakor kezdődő meccseit (m4sport.hu)
A bajnoki arany sorsa már eldőlt, de a dobogóért és a bennmaradásért hatalmas küzdelem várható.
máj. 11
16:35
Spanyol Nagydíj, időmérő: az első hármas nyilatkozata (m4sport.hu)
Így értékeltek a főszereplők!
máj. 11
16:39
Vereséggel zárta az Eb-t a magyar rögbiválogatott (ATV)
A magyar rögbiválogatott 36-27-es svédországi vereséggel zárta az Európai Nemzetek Kupája-sorozat első konferenciájának északi csoportját.
máj. 11
16:45
Rögbi: a magyar válogatott kikapott Svédországban (She)
A magyar rögbiválogatott 36–27-es svédországi vereséggel zárta az Európai Nemzetek Kupája-sorozat első konferenciájának Északi csoportját.
máj. 11
16:47
Létesítmény: sportcentrumot adtak át Tiszalökön (She)
Több mint 78 millió forintból alakítottak ki sport- és szabadidőcentrumot a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Tiszalökön.
máj. 11
16:51
Bottasé az első rajtkocka (Infostart)
A világbajnoki pontversenyben vezető Valtteri Bottas, a Mercedes finn pilótája nyerte a Forma-1-es Spanyol Nagydíj szombati időmérő edzését, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat majd az élről.
máj. 11
16:51
Női kézi Bl: a Győri Eto könnyedén jutott be a döntőbe (She)
Kifejezetten sima találkozón jutott be a döntőbe a Győri Audi ETO KC a női kézilabda Bajnokok Ligája elődöntőjének első mérkőzésén: a címvédő a szünetbeli tízgólos vezetés után 31–22-re győzte le a norvég Vipers Kristiansandot, így egy lépésre került attól, hogy sorozatban harmadszor hódítsa el a legrangosabb európai klubtrófeát.
máj. 11
16:51
Lehengerlő játékkal jutott BL-döntőbe a Győr (m4sport.hu)
Meccselhet az ötödikért a kisalföldi csapat.
máj. 11
16:53
Nb I: Mezőkövesd–Haladás élőben az Nso-n! (She)
Mezőkövesd–Haladás találkozó percről percre: gólok, helyzetek, érdekességek – kísérje figyelemmel a mérkőzést a Nemzeti Sport Online élő, szöveges tudósítása segítségével, majd olvassa el az összefoglalót, kommenteljen, mondja el a véleményét a meccsről!
máj. 11
16:57
Nb I: Budapest Honvéd–Diósgyőr élőben az Nso-n! (She)
Budapest Honvéd–Diósgyőri VTK találkozó percről percre: gólok, helyzetek, érdekességek – kísérje figyelemmel a mérkőzést a Nemzeti Sport Online élő, szöveges tudósítása segítségével, majd olvassa el az összefoglalót, kommenteljen, mondja el a véleményét a meccsről!
máj. 11
16:57
Sima győzelemmel jutott a BL-döntőbe a Győr (BorsOnline)
Az amerikai énekesnő, Anastacia előadásával kezdődött a Győri Audi ETO KC–Vipers
máj. 11
17:03
Kilencgólos győzelemmel masírozott be a Győri Audi ETO KC a BL-döntőbe (Infostart)
A Győri Audi ETO KC 31-22-re megverte a női kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjének első mérkőzésén a norvég Vipers Kristiansandot. A Győr sorozatban a 24. BL-mérkőzésén maradt veretlen.
máj. 11
17:09
Tenisz: Babos csak az első szettet nyerte meg az elődöntőben (She)
Babos Tímea az első szettet megnyerte Stefanie Vögele ellen, de utána csak négy játék lett az övé a harmadikként kiemelt svájci ellen, így kikapott a francia Cagnes-sur-Merben zajló salakpályás női ITF-tenisztorna elődöntőjében.
máj. 11
17:15
Serie A: az Atalanta újabb nagy lépése a Bl felé (She)
Az Atalanta 2–1-re legyőzte otthon a Genoát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 36. fordulójában, ezzel újabb nagy lépést tett afelé, hogy Bajnokok Ligája-indulást jelentő helyen végezzen.
máj. 11
17:15
Fölényes sikerrel döntős a címvédő Győr (Azenpenzem)
A címvédő Győri Audi ETO KC 31-22-re legyőzte a norvég Vipers Kristiansand csapatát a női kézilabda Bajnokok Ligája szombati elődöntőjében, és ezzel döntőbe jutott, ahol a Rosztov Don lesz az ellenfele.