A híreszteléssel ellentétben nem csökken, hanem nő a léalma felvásárlási ára októbertől - közölte Budai Gyula, a Vidékfejlesztési Minisztérium államtitkára Vásárosnaményban az MTI-vel szombaton, miután egyeztetett a legnagyobb feldolgozó, az Agrana-Juice Magyarország Kft. ügyvezető igazgatójával.
A magyar mezőgazdaságot és perspektíváit, valamint a magyar agrárkutatást- és szakoktatást bemutató napot tartottak a párizsi magyar nagykövetség és az Agropolis International elnevezésű agrárkutatással foglalkozó francia alapítvány szervezésében a dél-franciaországi Montpellier-ben
A Fidesz szerint nem az a meglepő, hogy a Demokratikus Koalíció (DK) és az MSZP "összeborul", hanem hogy ezt a demokrácia védelmében teszik - reagált a szocialista Mesterházy Attila szombati közleményére Selmeczi Gabriella, a kormánypárt szóvivője.
Tőkés László - aki az EMNP védnöki tisztségét is ellátja - elmondta, kezdettől az erdélyi magyar pártok közös választási részvételét szorgalmazták, de ez a törekvés meghiúsulni látszik.
A kockázatvállalási kedv visszatérésével (amiben nagy szerepe volt az amerikai jegybank csütörtöki döntésének) jelentős mértékben erősödött a forint árfolyama a dollárral szemben, ami igen kedvezően hathat szerdától a hazai kutakon. A benzin esetében ugyanis akár 6-7 forintos, a gázolajnál pedig 2-3 forintos literenkénti árcsökkenés is elképzelhető - írja a Portfolio.hu.
Már első óráiban rengeteg látogatót vonz a fővárosi Hősök terére az ötödik évfordulóját ünneplő, már hagyományosnak számító lovasrendezvény, a Nemzeti Vágta.
Az olasz BVM Target Racing színeiben versenyző magyar Kiss Pál Tamás szombaton sikeresen teljesítette első versenyét a World Series by Renault 3,5 literes csúcskategóriájában.
A hétvégén elkezdődik a NASCAR Sprint Kupa Széria úgynevezett chase szakasza, amelynek végén kiderül, hogy ki lesz a 2012-es szezon bajnoka. Vasárnap a GEICO 400-as futamot rendezik meg.
Budapest — Váncsa István ül be Hernádi Judit (56, képünkön) helyére az újra induló Heti hetes októberi első adásában. Mint ismeretes, a színésznő 13 év után kiszállt a produkcióból.
A Fidesz szerint nem az a meglepő, hogy a Demokratikus Koalíció (DK) és az MSZP "összeborul", hanem hogy ezt a demokrácia védelmében teszik - reagált a szocialista Mesterházy Attila szombati közleményére Selmeczi Gabriella, a kormánypárt szóvivője.
A Manchester United lassan helyi ikonná váló védője, Rio Ferdinand egy angol lapban beszélt arról, hogy a Manchester Uniteden kívül hol máshol tudná még elképzelni karrierjét.
Ezzel utalt az MSZP-s politikus arra a Fideszes javaslatra, amely 200 millióval növelné a Miniszterelnökség dolgozóinak bértömegét. Ezzel az indítvánnyal az a probléma, hogy „égbekiáltó igazságtalanság”, mondta Józsa István az ATV Egyenes Beszéd című műsorában, utalva arra a Fideszes javaslatra, amely 200 millióval növelné a Miniszterelnökség dolgozóinak bértömegét. Az előterjesztő Babák Mihály,…
A radikális iszlamista al-Kaida terrorszervezet az amerikai külképviseletek elleni újabb támadásokra buzdítja a világ muzulmánjait, azt is tudatták ugyanakkor, hogy az amerikai nagykövet halálával járó bengázi támadással a szervezet második számú vezetőjének megölését bosszulták meg.
Svájcot fedezte fel idén nyáron Várkonyi András. A Barátok Közt Vili bácsijáról köztudott, hogy utazásai során nem pihen: számára sokkal többet ér, ha egy-egy nyaralás alkalmával minél jobban megismerheti az adott országot.
Mitt Romney, az amerikai republikánusok elnökjelöltje a kisebbségek és a diplomáciai képviseletek védelmétől tette függővé az Egyiptomnak nyújtott washingtoni segélyek folytatását pénteken New Yorkban.
Továbbra is alacsony, sőt a hidegfronttal csütörtökön megérkezett esőnek köszönhetően tovább csökkent a pollenterhelés az országban - közölte az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) a Facebook-oldalán.
A japánok hatvanöt százaléka támogatná az alkotmány módosítását, ötvenhat százalékuk pedig átírná az alaptörvény háborút tiltó kilencedik cikkét a Mainichi Shimbun napilap szombaton közzétett közvélemény-kutatása szerint.
Budapest – Világbajnok és aranylabdás focisták társaságához csatlakozott Wesley Sonck (34). A belga válogatottban 55 alkalommal szereplő csatár nem igazolt Újpestre, így róla is elmondható: beharangozták Magyarországra szerződését, de sosem érkezett meg. Elődei akadtak bőven...
Költők, performerek, dalköltők, slamköltők és zenészek verselnek szeptember 29-én a budapesti Petőfi Irodalmi Múzeumban (PIM) a 100 ezer költő a változásért című rendezvényen.
A magyar férfi röplabda-válogatott 3-0-ra kikapott a francia csapattól az Európa-bajnoki selejtezősorozat Rigában zajló tornájának szombati második fordulójában, így továbbra is pont nélkül áll.
Pécs – Kiverte a biztosítékot az érintetteknél, hogy paralimpikonjaink londoni teljesítményét másképp kívánják díjazni, mint az épekét. Néhány napja Gömöri Zsolt (47), a Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke arról beszélt a Blikkben, hogy ők a négy évvel ezelőtti pekingi jutalmazási listát lövik be, s cserébe azt kérik az ország sportvezetőitől, a következő ciklusban jobbak legyenek a…
Már második ralis tesztjét teljesíti a hétvégén Robert Kubica, a lengyel ezúttal is egy Subarut hajt meg, ám már ez nem elég számára. A pilóta ugyanis úgy érzi, kész arra, hogy zárt pályán egy pályaautóval száguldozzon.
Szijjártó Péter államtitkár a Parlamentben adott interjút stábunknak, ahol szóba került a magyar futball jelenlegi helyzete, a fejlődés és néhány parlamenti fricska is.
A kaukázusi térség "védelmét és biztonságát" szolgáló közös hadgyakorlat kezdődött szombaton az örményországi Bagramján marsall támaszponton a Kollektív Biztonsági Szerződés Szervezetének (ODKB) keretében.
Alkotmányos kötelességnek nevezte Surján László a felelősségvállalást a határon túli magyarok sorsáért. Az Európai Parlament néppárti alelnöke szerint ez nemcsak az állam, hanem minden magyar ember feladata.
Alkotmányos kötelességnek nevezte Surján László a felelősségvállalást a határon túli magyarok sorsáért. Az Európai Parlament néppárti alelnöke szerint ez nemcsak az állam, hanem minden magyar ember feladata.
A japánok hatvanöt százaléka támogatná az alkotmány módosítását, ötvenhat százalékuk pedig átírná az alaptörvény háborút tiltó kilencedik cikkét a Mainichi Shimbun napilap szombaton közzétett közvélemény-kutatása szerint.