Grafikont közölt az MTI arról, hogyan alakult 2015 I. negyedévében az egymillió főre eső első menedékkérők száma tagállamonként az EU-ban. Magyarország messze az első helyen végzett. Az MTI adatsorokat közölt arról is, hogyan alakult a menekültjogért folyamodók száma 2014-ben uniós szinten, valamint miként alakult a Magyarországon menedéket kérők száma 2003 és 2014 között.
A tőkekorlátozások miatt leállították a PayPal számlák feltöltését a görög ügyfeleknél: sem átutalással, sem görög bankkártyákkal nem lehet pénzt átutalni az online fizetési szolgáltató számláira -...
Kétszer annyian vannak a bicskei és a debreceni menekülttáborban, mint ahányan kényelmesen elférnének és minden nap százával érkeznek az újak - mondta az InfoRádiónak adott interjúban a létesítmények igazgatója. Székely Béla szerint ritkán fordulnak elő konfliktusok. "Nem azért jönnek ide, hogy itt bárkit bántsanak" - fogalmazott az igazgató.
Pusztaszemes – Előzetes letartóztatásba kerültek a pusztaszemesi emberölés gyanúsítottjai, az a két férfi, akik a gyanú szerint olyan súlyosan bántalmaztak egy idős férfit, hogy a helyszínen belehalt sérüléseibe.
A kormány döntése után visszavonta a 6 milliárd forint keretösszegű központosított személygépjármű közbeszerzési eljárását a Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatóság (KEF) - közölte a KEF pénteken az MTI-vel.
Rekordszámú pályázónak ítélte meg 2015-ben a Magyar Tudományos Akadémia a 45 évesnél fiatalabb, PhD-fokozattal rendelkező tudósok támogatására szolgáló Bolyai János Kutatói Ösztöndíjat, amelyet az idén kétszázan kaptak meg.
Fej-fej mellett vannak az igen és a nem szavazatok - derül ki a legfrissebb görög közvéleménykutatásból. Az igenek most éppen többen vannak, de egyik tábor sem éri el az 50%-ot. Eközben a görög...
Az Állami Számvevőszék (ÁSZ) befejezte a Nemzeti Kataszteri Program Nonprofit Kft., valamint a Radioaktív Hulladékokat Kezelő Közhasznú Nonprofit Kft. 2010. és 2013. közötti időszakra kiterjedő ellenőrzését és kisebb hiányosságokat állapított meg gazdálkodásukban - közölte az ÁSZ.
A hőség jelentősen megnehezíti a munkavégzést, különösen a szabadban, tűző napon fizikai munkát végzők esetében (például építési, kivitelezési munkák, útépítés, útburkolás, aszfaltozás, mezőgazdaság) kell fokozottan védekezni a nagy meleg káros hatásai ellen.
Az eurózóna mentőalapja, az Európai Pénzügyi Stabilitási Eszköz (EFSF) pénteken úgy döntött, egyelőre nem követeli Görögországtól teljes tartozásának visszafizetését, miután Athén nem törlesztett a Nemzetközi Valutaalap (IMF) felé.
Az eurózóna mentőalapja, az Európai Pénzügyi Stabilitási Eszköz (EFSF) pénteken úgy döntött, egyelőre nem követeli Görögországtól teljes tartozásának visszafizetését, miután Athén nem törlesztett a Nemzetközi Valutaalap (IMF) felé.
Az utóbbi napokban a közhangulat radikális megváltozása volt érzékelhető Görögországban, a politikában amúgy is meglévő feszültség átszüremlett a hétköznapi érintkezésekbe is - mondta Fokasz Nikosz szociológus pénteken az MTI-nek telefonon Athénből.
Elektromos járművekre vált a Budapest Airport Zrt. (BA), öt év alatt mintegy száz elektromos meghajtású autót és speciális kiszolgáló járművet állítanak üzembe a repülőtér területén a tervek szerint...
Ahogy arra számítani lehetett, a Chelsea egy szezonra kölcsönvette a Monacótól a kolumbiai válogatott sztárcsatár Radamel Falcaót - jelentette a francia és az angol klub honlapja is péntek délután.
Görögország gyakorlatilag csődbe ment kedden, miután elmulasztotta visszafizetni az 1,6 milliárd eurós tartozását a Nemzetközi Valutaalapnak. Két választási lehetősége van az országnak ebben a helyzetben: vagy folytatja az ellenállást, és kidobja az IMF, vagy együttműködik és újra fizetőképes lesz. Az utóbbi esetet vizsgáltuk meg.
Hernád — A fájdalmát is legyőzte, s újra versenyezhet Somosi Alexander (15). A gyorsasági motoros világbajnok Talmácsi Gábor (34) által felkarolt ifjú tehetség januárban szörnyű balesetet szenvedett.
„Nem azon dolgozom, hogy így nézzek ki, hanem azon, hogy minél jobb úszó legyek” – mondja Jakabos Zsuzsanna, akinek ugyan jólesnek a szépségét dicsérő szavak, de kicsit furcsának tartja azokat.
Eltűnt egy állandó gyógykezelésre szoruló, krónikus beteg serdülő gyermek a Heim Pál Gyermekkórházból hétfőn - tájékoztatta a budapesti intézmény csütörtökön az MTI-t.
Kulcsár Edina a TV2 aktívjának mesélte el, hogy Sarka Kata avatta be őt a feszes, áttetsző ruhák viseléséhez nélkülözhetetlen alapkellék, a bugyitapasz használatába.
London — Keményen kiosztotta a Forma–1 főnökét a német négyszeres világbajnok pilóta, Sebastian Vettel (28). A szezon elején a Red Bulltól a Ferrarihoz igazoló versenyző már régóta nincs jóban Bernie Ecclestone-nal (84), a „száguldó cirkusz” urával, aki szerint a német túlságosan unalmas figura, nem olyan jól eladható, mint a korábbi legendák.
San Diego – Holtomiglan-holtodiglan! Szó szerint tartotta be házassági esküjét egy idős amerikai házaspár, akik egyetlen napos eltéréssel, de ugyanabban az ágyban szenderültek jobblétre, miközben egymás kezét szorították.
A kormány döntése után visszavonta a 6 milliárd forint keretösszegű központosított személygépjármű közbeszerzési eljárását a Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatóság (KEF) - közölte a KEF pénteken.
Langenfeld — Bár szinte nincs olyan nap, hogy ne vetődne fel valamilyen pletyka Dzsudzsák Balázs (28) átigazolásával kapcsolatban, a válogatott szélső egyelőre a Dinamo Moszkvára koncentrál.
A génmódosított növények (GMO) termesztésének teljes betiltását követeli öt német tartomány a berlini kormánytól, írta tegnap az EurActiv című hírportál