Németh Zsolt kriminológus szerint volt elég rendőr a péntek-szombati G20-csúcs helyszínén; a 20 ezer rendőr jelenléte Hamburgban "nem akármilyen összevonás", és később külső segítséget is hívtak
A történelem legnagyobb gazdasági öngyilkosságának nevezte az Egyesült Királyság európai uniós kilépését kedden Michael O'Leary, a Ryanair ír diszkont légitársaság vezérigazgatója az Európai Parlament (EP) közlekedési bizottságának...
Németországban és Ausztriában jobb az áruminőség, mint Csehországban, Magyarországon és Szlovákiában - derült ki abból a nemzetközi összehasonlító felmérésből, amelyet a cseh mezőgazdasági tárca megbízásából készítettek a szakértők. A vizsgálat egy gyártó kiválasztott termékének mind az öt országban azonos logó alatt árusított termékeire irányult.
Építészek és dizájnerek hadát toborozta maga köré London polgármestere, hogy segítségükkel társadalmilag befogadó, környezetileg fenntartható közösségeket építsenek a néhány éven belül 10 millió lakóra növekvő brit fővárosban.
Az amerikai szenátus hírszerzési bizottsága meghallgatásra készül behívni Donald Trump elnök legidősebb fiát, akitől dokumentumok bemutatását is várja - közölte kedden a szenátus egyik, magát megnevezni nem akaró tisztségviselője a Reuters hírügynökséggel
A 19 éves francia balhátvéd, Theo Hernandez bemutatkozott a Santiago Bernabéu gyepszőnyegén. A 15-ös mezszámot megkapó, 24 millió euróért érkező fiatal tehetség Zinedine Zidane kérésére érkezett - mi vár rá?
Úgy tűnik újabb 30 milliárd forinttal emelkedik a vizes vb költségvetése. Azt, hogy valószínűleg nem 130, hanem nagyjából bruttó 170 milliárd lesz az összköltsége a sporteseménynek, az index írta meg. Seszták Miklós ennek ellenére még most is azt állítja, hogy a vb költsége 46,4 milliárd ft. Gyárfás Tamás pedig úgy véli, ha például felépül egy uszo
Somogy megyét, Tab és Siófok térségét különösen súlyosan érintette a hétfő esti vihar, több száz ingatlanban keletkezett kár, felszámolásukon még dolgoznak a tűzoltók és önkéntesek - mondta el a megyei katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője az MTI-nek kedd este.
Újabb iskolás esett áldozatul az iskolai erőszaknak. A 13 éves londoni kisfiút társai rendszeresen zaklatták. Utolsó csínytevésük végzetes volt a számára.
Doppingvétség miatt kapott kétéves eltiltást Sincki Ádám uszunyosúszó, ezért nem versenyezhet a jövő csütörtökön rajtoló lengyelországi Világjátékokon.
Háborús övezet, baloldali terror, utcai harc - ilyen és ehhez hasonló szalagcímek születtek pár nap leforgása alatt a német sajtóban a G20-as csúccsal kapcsolatos erőszakos cselekmények kapcsán
Németh Zsolt kriminológus szerint volt elég rendőr a péntek-szombati G20-csúcs helyszínén; a 20 ezer rendőr jelenléte Hamburgban "nem akármilyen összevonás", és később külső segítséget is hívtak
Franciaország az idén ismét rekordszámú turistára számít a terrorfenyegetettség miatti tavalyi visszaesés után, de a kormány továbbra is a hosszú távú erőfeszítésekre koncentrál, azaz, hogy 2020-ban évi 100 millió külföldit fogadjon az ország.
Számos kérdésben nem ért egyet az Európai Unió Oroszországgal, viszont az rendkívül fontos, hogy folyamatos a párbeszéd a felek között - jelentette ki Federica Mogherini uniós kül- és biztonságpolitikai főképviselő, miután megbeszélést folytatott Szergej Lavrov orosz külügyminiszterrel kedden Brüsszelben
Már a Demokratikus Koalíció is hadat üzent a Soros-ellenes kormányzati plakátoknak. Országos akció keretében átfestik a transzparenseket: Soros György nevét a miniszterelnök nevével helyettesítik. Az Együtt is folytatja a nagytakarításnak nevezett akcióját. Ők teljesen eltüntetik a plakátokat. közleményben tiltakozott Soros György szóvivője is. Sze
Még mindig sok elképzelés lengi körül a patológia tudományát, és tudat alatt halottakkal foglalkozó orvosnak gondolják a patológust. Pedig ez koránt sincs így, hiszen már a betegút legelején, a diagnózis felállításánál nagy szerepet kapnak a patológiai vizsgálatok. Ha egy betegség lefolyását nézzük egy patológus szemszögéből, tulajdonképpen minden
Fákat döntött házakra és utakra a viharos szél Nagykanizsa térségében kedd este - tájékoztatta a megyei katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője az MTI-t.
A keddi kánikula végére pontot tett az a vihar, ami rendkívül erős szél és kiadós mennyiségű csapadék formájában a kora esti órákban elérte Nagykanizsát.
Nem erősítette meg az Iszlám Állam terrorszervezet elleni koalíció katonai erőit vezető Stephen Townsend amerikai altábornagy, hogy valóban meghalt Abu Bakr al-Bagdadi, az Iszlám Állam vezetője, mint azt kedden egy szíriai emigráns szervezet állította
Nyelvtanulással a boldogulásért címmel hirdet 3,3 milliárd forint keretösszegű, a középiskolások tanórán kívüli nyelvtanulását segítő pályázatot az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) - közölte Novák Katalin család-, ifjúság- és nemzetközi ügyekért felelős államtitkár kedden sajtótájékoztatón, Budapesten.