Szeptember 30-án a Magyar Közlönyben megjelent az Országos Képzési Jegyzék módosításáról szóló kormányrendelet a 2020. szeptember 1-jétől oktatható szakképesítések listájával. A választható szakmák száma jelentősen lecsökkent, de nem ez az egyetlen változás, amire oda kell figyelniük a tanulni vágyóknak.
A technológia fejlődése gyökeres változásokat indított el az irodai környezetben, amit a hatékonyságnövelés érdekében egyre több hazai vállalat igyekszik kiaknázni. Azonban csak azok a cégek szerezhetnek ezzel előnyt, amelyek az új technológiákat sikeresen be tudják építeni az üzletmenetükbe. Hogyan lehetséges ez? Erről is szó lesz a november 20-ai
Bill Gates, a világ jelenleg második leggazdagabb embere 107 milliárd dollárral azt állítja, az sem zavarja, ha dupla annyi adót kell fizetnie a jövőben, mint eddig, de azért sok vagyonosabb ember jogosan aggódhat Elizabeth Warren elnökjelölt gazdagokat sújtó magasabb adója miatt – számol be a hírről a MarketWatch.
A Magyar Lízingszövetség úgy látja, az új állami kkv-stratégia eredményeként fokozott tempóban fejlődhetnek a vállalkozások, ez pedig a finanszírozási oldalon a magyar lízingpiacnak is lehetőséget nyújt a növekedésre.
A szolnoki pólósok a Bajnokok Ligája csoportkörében érdekeltek - a késő délutáni mérkőzésen kívül a kosárlabda NB I-ben is érdekelt a városi csapat, ott Oroszlánnyal játszanak. Ezen kívül csupa foci lesz a tévében.
Horváth Gyula, a C3S Elektronikai Fejlesztő Kft. alapítója és ügyvezetője kapta a fődíjat az EY Az Év Üzletembere program gáláján, így ő képviseli Magyarországot a verseny globális döntőjében. A díj másik két nyertese Sebő Gyula, a K9-Sport Kft. vezetője és Simon Tamás, a Qualysoft alapítója a független bírálóbizottság értékelése szerint.A zsűri kü
A készülő új Nemzeti alaptantervben elyet kapott a nulladik évfolyamokról szóló rész, amiről már a nyár végén megjelent tervezetben is olvasni lehetett. A téma egy szakkonferencián is előkerült. A Népszava információi szerint...
Szeptemberben a szezonálisan és munkanaptényezővel kiigazított ipari kibocsátás az előző hónaphoz viszonyítva 3,1%-kal nőtt - jelentette a KSH. A nyári bizonytalankodás után a szektor erősen indította a szeptembert, így enyhülhetnek azok az aggodalmak, amelyek szerint az európai gyengélkedés most már a hazai ipart is gyorsan eléri.
A járműipar húzta meg az ipari termelést, a háttérben az új Audi modell indulása állhat, melynek első darabjai a nyár végén gördültek le a győri futószalagról.
Ankara etnikai tisztogatást hajt végre Szíriában - figyelmeztetett William Roebuck, az Iszlám Állam terrorszervezet ellen küzdő nemzetközi koalícióban tevékenykedő amerikai diplomata a washingtoni külügyminisztérium számára készített jelentésben.
A keskenysávú IoT nem csak technológiai robbanást hozhat, hanem kiváló üzleti lehetőségeket is rejt magában – legyen szó akár mezőgazdaságról, akár egészségügyről vagy okos infrastruktúráról.
Az ENSZ kétnapos budapesti konferenciája megnyitóján bejelentették: a világszervezet a magyar fővárosban nyitja meg a terrorizmus elleni regionális irodáját.
Edo Denova a jogi tanulmányai mellett 2011-ben kezdett el zenélni, majd pár hónapra rá már meg is nyerte az első tehetségkutató versenyét, amely ismertséget hozott számára. A felkérések száma azóta is folyamatosan növekszik: a zenésznek ma már országszerte heti 2-3 fellépése van, de lehetőség szerint minél többet vállal – az is előfordult, hogy 14
Tényleg nyakunkon a klímakatasztrófa, avagy kommunikációs trükkökkel állunk csak szemben? Mi köze van Rothschildéknak Paks Ii-höz, illetve Scrutonnak a szélerőművekhez? Milyen kockázatot jelenthet az Ukrajnán keresztül érkező gáz? Orbán Balázs és Ungár Péter csapott össze a Prokon vitaestjén. Tudósításunk.
Az elmúlt napokban Magyarországon tárgyalt az orosz elnök, a német külügyminiszter és legutóbb a török elnök. Mondhatni, diplomáciai nagyüzem volt Budapesten. Erről is beszélt a Kossuth Rádióban Orbán Viktor.
A termőföld ára a hetvenszeresére nőtt, óriási kereslet van rá, hiszen csak korlátozott számban áll rendelkezésre, és mindezek ellenére elég mostohán kezeljük – mondta Sáhó Ákos, az Agrotax ügyvezetője a Világgazdaság Beruházási kényszer az agráriumban című konferenciájának egyik panelbeszélgetésén. Kiemelte, hogy rengeteg olyan szabályozás van, am
A járműipar húzta meg az ipari termelést, a háttérben az új Audi modell indulása állhat, melynek első darabjai a nyár végén gördültek le a győri futószalagról.
A Magyar Lízingszövetség úgy látja, az új állami kkv-stratégia eredményeként fokozott tempóban fejlődhetnek a vállalkozások, ez pedig a finanszírozási oldalon a magyar lízingpiacnak is lehetőséget nyújt a növekedésre.