Továbbra is a 360-as lélektani szint határozza meg a forint árfolyamát, egyelőre felette jár az euró jegyzése. Az utóbbi napok azt bizonyították, hogy nincs elég erő a magyar devizában ennek a falnak az áttöréséhez. Várhatóan a hírek függvényében ma is maradhat a lassú oldalazás először, külföldről most elsősorban az uniós költségvetési vitával kap
Kedvező eredményeket mutat a szingapúri tudósok által fejlesztett koronavírus-vakcina, ami a várakozások szerint 2021 elején lehet elérhető – írja a CNBC. A vakcinát az amerikai biotechnológiai cég, az Arcturus Therapeutics fejleszti a szingapúri Duke-NUS orvosi egyetem tudósaival közösen.
Csehországban csütörtökön 4048 új igazolt koronavírus-fertőzöttet regisztráltak, ami mintegy 2400-zal kevesebb, mint egy hete. Tovább csökkent a kórházban kezelt betegek és a súlyos esetek száma is - derült ki az egészségügyi minisztérium honlapján pénteken reggel nyilvánosságra hozott kimutatásokból.
Lassan itt a magyarországi síszezon, a pályáinknál pedig ugyanazok a korlátozások várhatók, mint amiket a nyugati szomszédaink alkalmaztak a sajátjaikon.
Georgiába utazik Donald Trump elnök, hogy támogassa az állam republikánus szenátorjelöltjeinek kampányát a január 5-én esedékes választás előtt – számol be a CNN.
A The Prom december 11-én debütál a Netflixen, olyan sztárok főszereplésével, mint a háromszoros Oscar-díjas Meryl Streep, a szintén Oscar-nyertes Nicole Kidman, a Tony-díjas James Corden vagy az eddig ismeretlen Jo Ellen Pellman.
A Facebook akár már januárban elindíthatja digitális „szuperpénzét”, a Librát, igaz, sokkal limitáltabb formában, mint amit eredetileg terveztek – értesült a Financial Times.
Októberben a foglalkoztatottak havi létszáma 4 millió 451 ezer fő volt, 31 ezerrel kevesebb, mint az előző hónapban, derült ki a KSH adataiból. Két hónap alatt, júliushoz képest több mint 60 ezer fős a visszaesés. A koronavírus-járvány második hullámában a foglalkoztatás újra csökkenésnek indult, azonban ősszel szezonális hatások miatt is esik a do
Bár a család kifejezetten kérte, hogy a temetésen csak a hozzátartozók és a közeli barátok jelenjenek meg, néhány újságíró drónt reptetett a temető fölé, így próbáltak meg minél több fotót készíteni Maradona búcsúztatásáról.
A biztató tavaszi időszak után ismét visszaesett az önkéntes- és magánnyugdíjpénztárak teljesítménye az MNB friss adatai szerint. A harmadik negyedévben mindkét pénztártípus veszteséget könyvelt el befektetésein, különösen a magánkasszáknak lesz mit ledolgozniuk. Mindeközben folytatódik a tagok lemorzsolódása, idén kevesebb új taggal bővültek a pén
A Lidl Magyarország nap mint nap tesz a fenntartható fejlődésért, a fenntarthatóság növeléséért és ezirányú elkötelezettségét jól jelzi, hogy – a diszkontláncok közül elsőként – kiadta magyarországi Fenntarthatósági Jelentését. Az áruházlánc az átfogó dokumentumban összefoglalta az elmúlt két gazdasági év kitűzött fenntarthatósági céljait, intézked
Lassan itt a magyarországi síszezon, a pályáinknál pedig ugyanazok a korlátozások várhatók, mint amiket a nyugati szomszédaink alkalmaztak a sajátjaikon.
Októberben a foglalkoztatottak havi létszáma 4 millió 451 ezer fő volt, 31 ezerrel kevesebb, mint az előző hónapban, derült ki a KSH adataiból. Két hónap alatt több mint 60 ezer fős a visszaesés. A koronavírus-járvány második hullámában a foglalkoztatás újra csökkenésnek indult, azonban ősszel szezonális hatások miatt is esik a dolgozók száma.
A brit miniszterelnök szerint az eddig meghozott angliai intézkedések lassították, egyes helyeken visszafordították az új fertőződések számának növekedését.
Kifejezetten erős volt a harmadik negyedév a Duna House-nál, a bevétel 11, a tisztított core EBITDA 14 százalékkal emelkedett, az adózott eredmény pedig duplájára nőtt, derült ki a ma reggel közzétett gyorsjelentésből.
6393 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 198 440 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 135 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 4 364 főre emelkedett. A gyógyultak száma 52 126 főre emelkedett, az aktív fertőzöttek száma 141 950 fő. Az aktív fertőzöttek 2
Az Aldi Magyarország Élelmiszer Bt. együttműködést írt alá az online bevásárlási szolgáltatást nyújtó magyar startuppal, a Roksh-sal. A megállapodás értelmében a jövőben az Aldi kínálatából közel 3000 termék lesz online rendelhető a roksh.com weboldalon. A szolgáltatás Budapest területén vehető igénybe.
Az Aldi Magyarország Élelmiszer Bt. együttműködést írt alá az online bevásárlási szolgáltatást nyújtó magyar startuppal, a Roksh-sal. A megállapodás értelmében a jövőben az Aldi kínálatából közel 3000 termék lesz online rendelhető a roksh.com weboldalon. A szolgáltatás Budapest területén vehető igénybe.
Tegnap a tengerentúli tőzsdék zárva tartottak a Hálaadás ünnepe miatt, és ma is csak rövidített ideig lesz kereskedés Amerikában, ottani idő szerint 13 órakor zárnak a tőzsdék. Ázsiában alapvetően emelkedtek a tőzsdék pénteken, azonban az AstraZeneca készítményének tényleges hatékonyságával kapcsolatos aggodolamnak rontották a hangulatot. Európában
6393 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 198 440 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 135 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 4 364 főre emelkedett.
6393 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 198 440 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 135 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 4 364 főre emelkedett. A gyógyultak száma 52 126 főre emelkedett, az aktív fertőzöttek száma 141 950 fő. Az aktív fertőzöttek 2
Vegyesen alakult a forint árfolyama péntek reggel a főbb devizákkal szemben. Az euró jegyzése kissé emelkedett forintban, a dolláré és a svájci franké pedig csökkent.
Újra kell tesztelni az AstraZeneca vakcináját, mert a 90 százalékos hatékonyságú dózist nem szándékosan vizsgálták, egyszerűen egy gyártási hiba miatt nem kapta meg mindenki a teljes adagot. Bár hatékonynak tűnik az oxfordi
Megtörni látszik a koronavírus-járvány lassulását mutató járványgörbe: egymás után a második napon a regisztráltak 6000 feletti új esetet Magyarországon. Az adatok értelmezését egyre nehezebbé teszi, hogy az egyes mutatók inkonzisztensen alakulnak, hektikusan változnak. Az azonban szomorú tény, hogy az elhunytak száma továbbra is emelkedő pályán va
Tegnap a tengerentúli tőzsdék zárva tartottak a Hálaadás ünnepe miatt, és ma is csak rövidített ideig lesz kereskedés Amerikában, ottani idő szerint 13 órakor zárnak a tőzsdék. Ázsiában alapvetően emelkedtek a tőzsdék pénteken, azonban az AstraZeneca készítményének tényleges hatékonyságával kapcsolatos aggodolamnak rontották a hangulatot. Európában
Az augusztus-októberi háromhónapos időszakban a foglalkoztatottak átlagos létszáma 4 millió 482 ezer volt, 38 ezerrel, 0,8 százalékkal kevesebb, mint egy évvel korábban - közölte pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Megérkezett az év talán legkellemetlenebb időszaka: nyirkos hideg, hosszú esték, ráadásul a járványhelyzet miatt a szokásosnál is többet vagyunk a négy fal között, nem ritkán azon aggódva, hogy mit hoz a jövő. Ebben a helyzetben még inkább oda kell figyelnünk a testi-lelki egészségünkre. Bakk Brigitta, az Upfield dietetikusa most megosztott néhány
Jeremy Grantham, a GMO amerikai alapkezelő alapítója és befektetési vezetője még júniusban nyilatkozott rendkívül borúlátóan a tőzsdékkel kapcsolatban, úgy gondolta, hogy egy hatalmas lufiban vagyunk, amelyik az egyik legnagyobb, amit karrierje során látott. A tőzsdék egyelőre nem igazolták a meglátást, sőt, azóta is folyamatosan emelkedtek, így en