A koronavírus-járvány elleni védekezésért felelős operatív törzs jóváhagyásával felfüggesztette járművein a maximum 30 százalékos telítettségre vonatkozó szabályt a Volánbusz Zrt. - jelentették be csütörtökön a cég Facebook-oldalán.
Külön terep készül a gördeszkásoknak, a BMX-eseknek és a rollereseknek, de profi sportcentrum is létesül, újabb tematikus élménypark vár majd a gazdik kedvenceire, megújul a Kis Botanikus kert és ősszel átadják a Promenádot is.
Eddig a főváros jóval kisebb mértékben támogatta a szegényebb önkormányzatokat, mint az a másik 134 gazdag település, amelynek szintén van ilyen fizetési kötelezettsége.
Magyarországon eddig jellemzően csak a nyaralóhelyeken rendeztek alkalmi vetítéseket, de a változás biztos jele, hogy a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatósághoz (Nmhh) idén eddig beérkezett engedélykérelmek száma már most meghaladja a tavaly összesen beadottakét.
Az Európai Bizottság csütörtökön felkérte az európai uniós tagállamok kormányait, hogy június én, azaz jövő hétfőtől kivétel nélkül oldják fel a koronavírus-járvány miatt bevezetett határzárakat az EU-n belül.
Németh Athina bevallotta, hogy nem mentő, de azt állítja, dokumentumokkal hajlandó igazolni, hogy számos, a kórházi ágyfelszabadítás miatt hazaküldött beteg meghalt.
Ebben az évben is elindultak a Vetőmag Szövetség Szakmaközi Szervezet és Terméktanács, a Gabonatermesztők Országos Szövetsége és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara posztregisztrációs fajtakísérletei. A hagyományos kukorica és őszi búza kísérletek mellett idén először az őszi káposztarepcét is tesztelik a szakemberek.
Az Európai Bizottság csütörtökön felkérte az európai uniós tagállamok kormányait, hogy június 15-én, azaz jövő hétfőtől kivétel nélkül oldják fel a koronavírus-járvány miatt bevezetett határzárakat az EU-n belül. A brüsszeli testület július elsejétől javasolja az unión kívüli országokból az EU-ba érkezőkre vonatkozó utazási korlátozások részleges é
Sokan sajátjukként tekintenek a céges informatikai eszközökre, rengeteg személyes dokumentumot, fotót tárolnak ezeken. A dolog akkor üt vissza, ha mondjuk kirúgják az embert, és elvész a hozzáférése a céges cuccokhoz. Mutatunk négy tippet
Az MSZP kórházkiürítésről szóló videójában bemutatott történet valós, bocsánatot kérnie pedig Kásler Miklósnak kell a járványidőszakban hozott hibás döntéseiért – jelentette ki Tóth Bertalan, az MSZP elnöke, az ATV Egyenes beszéd című műsorában, szerdán.
Elsősorban nem kedvező kamatozásra, a kamatkockázatok fedezésére vagy hosszú távú beruházásösztönzésre, hanem az átmeneti időszak átvészelésére, a likviditás rövidtávú javítására van szükségük a magyar vállalatoknak, és ezt biztosítják az elindított állami programok – mondja a Portfolio-nak adott interjújában Toldi Balázs, a Citi Magyarország keres
Sok dolog jött most össze a tőzsdéken, ami miatt érett már az esés az elmúlt hetek gyakorlatilag nagyobb korrekció nélküli és egyre meredekebb emelkedése után. Összegyűjtöttük a mostani esés mögötti okokat.
A 2019-es év nagyon változatos képet mutatott divatos diéták szempontjából. A Google felmérése alapján a Reg-Enor, az űrhajós, a tojás- vagy az almaecet diéta is ott szerepelt a 10-es keresési toplistában. A fogyókúrázni vágyók az áhított cél elérése érdekében hajlandóak mindenféle hangzatos névvel ellátott étrendet követni, még ha azzal esetleg ár
Május 29. és június 5 között 1 millió 542 ezer ember veszítette el állását az Egyesült Államokban, a koronavírus-járvány megjelenése óta ezzel összesen 44 millióan lettek ideiglenesen munkanélküliek. Sokakat azonban újrafoglalkoztattak, a tartósan munkanélküliek száma ugyanis 20,1 millió.
A következő hónapokban is változékonyság jellemezheti az inflációt - mondta Várhegyi Judit, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) főosztályvezetője csütörtökön az m1-en. Hozzátette: az infláció év eleje óta mérséklődik, ami leginkább
Palkovics László innovációs és technológiai miniszter 2020. június 2-ától Magyar Zitát nevezte ki a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal (NSZFH) elnökének.
2020. szeptember 1-jei hatállyal távozik Jenei Zoltán, a Pécsi Tudományegyetem kancellárja, aki ezt a posztot 2015 óta töltötte be - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium.
Az Európai Bizottság felkérte az európai uniós tagállamok kormányait, hogy június 15-től kivétel nélkül oldják fel a koronavírus-járvány miatt bevezetett határzárakat az EU-n belül.
A koronavírus-járvány talán a rendezvényiparban okozta a legnagyobb károkat. A legrosszabb helyzetben a rendezvényszervező ügynökségek munkatársai vannak: szinte nem volt olyan, akinek ne csökkent volna a jövedelme – állapítja meg a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) kutatása. A felmérés több mint 400, a piacon dolgozó, illetve a szakmát tanuló
Az olvasás megszerettetéséhez nagyobb teret kellene adni a kortársaknak az oktatásban – véli Király Levente, az alaptantervből kimaradó és mai szerzők írásait egyaránt tartalmazó szöveggyűjtemény szerkesztője.
Útlezárásokra, a közösségi közlekedés korlátozására kell számítani a IX. kerületben, a Kvassay Jenő út környékén, és lezárják a Rákóczi hidat is csütörtök este, mert az atlétikai stadion építésénél második világháborús bombát hatástalanítanak – tájékoztatta a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) az MTI-t.