2020. szeptember 27. vasárnap

szept. 27
17:12
NB II: Szolnoki Máv–Ajka (She)
A labdarúgó NB II 10. fordulójában a legutóbb a Vasastól idegenben pontot rabló Szolnoki MÁV a négy forduló óta nyeretlen Ajkát látja vendégül. A mérkőzés legfontosabb eseményeit folyamatosan frissülő online közvetítésünk segítségével ön is nyomon követheti!
szept. 27
17:12
NATO-főtitkár: fel kell venni a harcot a klímaváltozás ellen (ATV)
Az Észak-Atlanti Szerződés Szervezetének (NATO) is harcolnia kell az éghajlatváltozás ellen, mert a folyamat veszélyesebbé teszi a világot - hangsúlyozta a szervezet főtitkára egy vasárnap megjelent írásában.
szept. 27
17:12
Szlávik János: Nem igaz, hogy a maszk nem véd a fertőzés ellen (SzMo)
Az infektológus szerint a járvány második hulláma jóval nagyobb, mint az első hullám volt, egyre több a beteg, de az emberek felelősségteljes viselkedésével elkerülhető az a katasztrófa, amely néhány nyugat-európai országban volt tapasztalható.
szept. 27
17:12
5 bizarr fóbia: hihetetlen, hogy mitől rettegnek mások (Life)
5 bizarr fóbia: hihetetlen, hogy mitől rettegnek mások
szept. 27
17:12
Alaphilippe nyerte a világbajnokságot! (Eurosport)
1997 után újra francia arany, van Aert a második, Hirschi a harmadik.
szept. 27
17:12
A legjobb MacBook helyettesítő laptopok - Nokia füles 35 órás üzemidővel - Tech hírek 2020. szeptember 27. 17:02 (Hírstart Robot podcast)
Mi történt a technológia világában? Elmondjuk röviden! Számos hazai hírcsatorna IT, mobiltechnológiát, robotikát érintő tartalmait foglaljuk össze pár perces podcast adásainkban. A felolvasott hírek itt érhetőek el: https://podcast.hirstart.hu/tech-hirek/2020/09/27/1875/
szept. 27
17:14
Vadon Jani és Rákóczi Feri is elkapta a koronavírust, Sebestyén Balázs is karanténban (Life)
szept. 27
17:16
Családi fotót mutatott Stohl András: mind a négy gyereke rajta van (Life)
Családi fotót mutatott Stohl András: mind a négy gyereke rajta van
szept. 27
17:18
A judapestező jobbikost támogatja Karácsony Gergely (Demokrata)
Bár Bíró László sem tökéletes – nyugtatta meg lelkiismeretét Karácsony.
szept. 27
17:24
Mennyit lehet alkudni az ingatlanpiacon? Legek az utóbbi hónapokból (Piac és Profit)
Az év első felében még arra lehetett számítani, hogy a koronavírus megjelenése szinte automatikusan tovább javítja a vásárlók alkupozícióját a konszolidáció korszakát élő hazai lakóingatlan-piacon. Az OTP Ingatlanpont legfrissebb, az idei nyári időszakot felölelő adatai azt mutatják, hogy ez az elképzelés részben megdőlni látszik. A vizsgált lakóin
szept. 27
17:24
F1: Bottas egy méhet, Hamilton a sportfelügyelőket hibáztatja (She)
Valtteri Bottas győzelmével ért véget az F1-es Orosz Nagydíj Szocsiban. A Mercedes versenyzője részben a márkatárs Lewis Hamilton büntetései miatt vette át a vezetést a futam harmadánál, és a finn mellett Max Verstappen is örülhet a brit vb-éllovas szerencsétlenségének. Sőt, a Red Bull pilótája azzal viccelődött, hogy meghívja egy italra a sportfel
szept. 27
17:24
A szemünk előtt zajlik a katasztrófa: romokban Európa egyik legerősebb országának autógyártása (Portfolio)
A koronavírus váratlan megjelenése és globális terjedése tovább mélyítette a brit autógyártás évek óta tartó válságát. A legfrissebb gyártási statisztikák pedig megerősítették, borzasztóan nehezen megy az újraindulás, a termelés felfuttatása a szigetországban, amelyet a járvány megfékezése érdekében hozott intézkedések, a hazai autóértékesítések ös
szept. 27
17:24
Sebestyén Balázs karanténba vonul: „Jani és Feri is pozitív” (Promotions)
A Rádió 1 két műsorvezetője, Rákóczi Feri és Vadon Jani koronavírus tesztje is pozitív lett.
szept. 27
17:24
A békéért szólaltak fel a világ vezetői (Demokrata)
Az örmény-azeri összecsapások beszüntetésére szólítottak fel vasárnap a világ vezetői, kivéve Recep Tayyip Erdogan török elnököt.
szept. 27
17:27
Durván megalázta az anyós a menyét, felháborodott a net (Ripost)
Hajmeresztő, amit tett a nő...
szept. 27
17:30
PL: Manchester City–Leicester City élőben az NSO-n! (She)
A Premier League 3. fordulójában a Manchester City a Leicester Cityvel találkozik, kövessék a mérkőzést onlive közvetítésünk segítségével!
szept. 27
17:33
Orbán Viktor kóstolással emlékezett a kétharmados pálinkaforradalomra (Alternatív Energia)
A kormányfő a „szabad pálinkafőzés” napján szabadságharcoló tábornokhoz hasonlította önmagát.
szept. 27
17:36
Nincs határa a gonoszságnak: halott kisbabát találtak egy szeméttároló mellett (BorsOnline)
Telefonhívásra ment ki a rendőrség egy bevásárlóközpont melletti szeméttárolóho
szept. 27
17:36
Kevésen múlt, hogy Jennifer Aniston és Courteney Cox barátsága véget érjen (Femcafe)
A Jóbarátok Rachelje és Monicája a színfalakon túl is imádják egymást, de egyszer még az ő barátságuknak is majdnem befellegzett.
szept. 27
17:36
Peter Greenre, a Fleetwood Mac legendás frontemberére emlékeznek Budapesten (SzMo)
Október 1-én a Turnaround zenekar előadásában hallható lesz például a Black Magic Woman című sláger is.
szept. 27
17:42
Erre számítson, ha most bankba megy Magyarországon! (Privátbankár)
Kötelező maszkviselés, kézfertőtlenítés, műanyag plexi és az online ügyintézés fejlesztése - így készült fel a bankok többsége a koronavírus-járvány második hullámára. A Bank360.hu pénzügyi szakportál a járványra való felkészüléséről, ezzel összhangban pedig az online hitelügyintézés lehetőségéről kérdezte a bankokat.
szept. 27
17:42
PL: újabb kezezés a ráadásban – botlott a Spurs (She)
Az utolsó pillanatokban engedte ki a kezéből a mérkőzést a Tottenham Hotspur a Newcastle United ellen az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 3. fordulójában.
szept. 27
17:42
Fékezzünk! A stressz miatt megduplázódik az infarktuskockázat (WebBeteg)
Egy-egy váratlan trauma, vagy akár az állandósult rohanó, leterhelt életmód is okozhat stresszt, és a következménye mindkettőnek drámai lehet. Még veszélyesebb a köztudatban nem is igazán ismert gyermekkori stressz, mivel növeli a szív- és érrendszeri betegség vagy szívinfarktus kockázatát.
szept. 27
17:42
Szlovénia enyhít a beutazási szabályokon jövő héttől (SzMo)
Már a vörös jelzésű országokból érkezők is elkerülhetik a kötelező hatósági karantént, amennyiben rendelkeznek 48 óránál nem régebbi negatív koronavírusteszttel.
szept. 27
17:42
Demcsák Zsuzsa előző, rossz házasságáról beszélt: "Terhes voltam, Peti!" (Life)
Demcsák Zsuzsa előző, rossz házasságáról beszélt: "Terhes voltam, Peti!"
szept. 27
17:42
MotoGP: Quartararo ismét győzelemmel lépett elő (Eurosport)
Rossi a győzelemért hajtva bukott, de Vinales és Dovizioso is pórul járt.
szept. 27
17:44
Női kézi BL: döntetlent játszott (She)
Végletekig kiélezett mérkőzésen a Győri Audi ETO KC döntetlent játszott Brestben a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 3. fordulójában. A hazaiak alig hét perccel a vége előtt még öt góllal vezettek, innen állt fel a Győr, és mentette döntetlenre a meccset, így tovább nyújtotta veretlenségi sorozatát a BL-ben.
szept. 27
17:45
Wladár ismét becsapott a célba (Behaviour)
Nincs változás az egyik legeredményesebb olimpiai sportág vezetésében, az elnök lesöpörte ellenzékét.
szept. 27
17:46
Bundesliga: a parádézó Hoffenheim 3 góllal legyőzte a Bayernt! (She)
A német labdarúgó Bundesliga 2. fordulójában a Hoffenheim óriási meglepetésre 4–1-re legyőzte a címvédő Bayern Münchent, amely 2019. december 7. óta először veszített el tétmérkőzést – 32 találkozó (31 győzelem, 1 döntetlen) után!
szept. 27
17:48
A Dávid-naptár nem sok jót ígér: Percek vannak hátra a jó időből (Háziállat)
Dávid Mihály nyíregyházi vízépítő mérnök, az ország legismertebb magánmeteorológusa közel fél évszázada készíti napra lebontott meteorológiai prognózisát, amit szabadalmaztatója után, Dávid-naptárnak hívnak. Módszerének lényege, hogy a Hold járásával hozza kapcsolatba az időjárás-változást. Jóslatait százezrek követik nemcsak itthon, a Kárpát-meden
szept. 27
17:48
Ki számít „COVID-gyanúsnak”? Mit tehetsz, ha te az vagy? – háziorvos mondja el (SzMo)
Dr. Eörsi Dániel tisztázza, mi a különbség a COVID-eset, a valószínűsített COVID-eset és a COVID-gyanús között, és azt is leírja, mit kellene még tennie a kormánynak a járvány megfékezésének érdekében.
szept. 27
17:48
Szépen szerepeltek a magyarok a kajak-kenu világkupán (Demokrata)
A leghosszabb távon, 5000 méteren a kenus Adolf Balázs és a kajakos Bodonyi Dóra révén két győzelmet aratott Magyarország.
szept. 27
17:54
Koronavírus: Szlovénia enyhít, Montenegro szigorít (Menedzsment Fórum)
Szlovénia a jövő héttől enyhít a beutazási szabályokon, a vörös jelzésű országokból érkezők is elkerülhetik a kötelező hatósági karantént, amennyiben rendelkeznek 48 óránál nem régebbi negatív koronavírusteszttel - közölte a helyi sajtó vasárnap.
szept. 27
17:54
szept. 27
17:54
Nézze, hol pálinkázott Orbán Viktor a hétvégén (ATV)
Orbán Viktor vasárnap délután osztott meg egy videót Facebook-oldalán Zala megyéből, a magyarországi szabad pálinkafőzés tízéves évfordulóját ünneplve.
szept. 27
17:54
Kiadták a riasztást: elmossák a zivatarok az országot hétfőn (Pénzcentrum)
Két megye kivételével az egész országban lehetnek zivatarok hétfőn: az Országos Meteorológiai Szolgálat ki is adta a figyelmeztetést. A legmagasabb nappali hőmérséklet 15 és 24 fok között alakul. Az Országos Meteorológiai Szolgálat
szept. 27
17:54
A friss Szuperkupa-győztes Bayern december óta először szenvedett vereséget (Eurosport)
A Hoffenheim vetett véget a bajorok 23 meccses veretlenségi sorozatnak.
szept. 27
17:56
ezt nagyon eltalálta! A jobb felsőbe bombázott Mahrez (She)
Bombagóllal szerzett vezetést csapatának Rijad Mahrez a Manchester City–Leicester City Premier League-rangadón. Az algériai szélső egy szöglet után a kifejelt labdát hatalmas erővel küldte vissza a jobb felső sarokba.
szept. 27
17:58
Fortuna Liga: Dac–Trencín – élőben az NSO-n! (She)
A DAC súlyos vereséget szenvedett a hétközi kupafordulóban, ezzel búcsúzott az Európa-ligától. Most azonban újra a bajnokság került az előtérbe, hiszen itt még pontot sem vesztett a dunaszerdahelyi csapat. Az ellenfél a 8. helyen tanyázó Trencín lesz. Vajon folytatódik Kalmárék menetelése? Tartsanak velünk, kövessék figyelemmel élő, percről percre
szept. 27
18:00
NB I: Budapest Honvéd–Újpest – élőben az NSO-n! (She)
Honvéd–Újpest találkozó percről percre: gólok, helyzetek, érdekességek – kísérje figyelemmel a mérkőzést a Nemzeti Sport Online élő, szöveges tudósítása segítségével, majd olvassa el az összefoglalót, kommenteljen, mondja el a véleményét a meccsről!
szept. 27
18:00
Lesz-e történelmi fordulat Marosvásárhelyen? (HírTV)
Történelmi fordulat, ha ma a késő esti órákban Soós Zoltán győzelmét mutatják a választási eredmények.
szept. 27
18:02
Ligue 1: őrült meccsen, kilenc emberrel győzött a Monaco (She)
A 67. perctől kilenc emberrel játszott, mégis nyert a Monaco a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 5. fordulójának vasárnapi játéknapján: Niko Kovac csapata 3–2-re verte a Strasbourg legénységét. Gólzáporos meccsen könyvelte el harmadik győzelmét az Angers is, míg az élbolyban haladó Lensnak és Montpellier-nek, valamint a Lyonnak
szept. 27
18:03
Pozitív lett a magyar rádiósok koronatesztje (Ripost)
Egy darabig home office-ban készülnek majd a Rádió 1 műsorai, miután két műsorvezetőjük koronavírustesztje is pozitív lett.
szept. 27
18:06
NB II: a hajrában harcolta ki a győzelmet a Budaörs és a Nyíregyháza (She)
A véghajrában dőlt el a pontok sorsa a labdarúgó NB II 10. fordulójának 16 órás mérkőzésein. Az új edző, Márkus Tibor irányította Budaörs Halmai Ádám 88. percben lőtt góljával győzte le Tatabányán a Soroksárt, míg a Nyíregyháza egészen a 82. percig vesztésre állt, végül mégis győztesen távozott a Szentlőrinc ideglenes otthonából, Kaposvárról.
szept. 27
18:06
Mutatjuk a hatos lottó nyerőszámait (Alternatív Energia)
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 39. héten megtartott hatos lottó számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
szept. 27
18:06
Tandíjcsökkentéssel kárpótolják a karanténba szorulókat? (Kripto Akadémia)
Angliában még el sem kezdődött a felsőoktatási tanév, de ott már több száz, Skóciával együtt több ezer fertőzött hallgatót találtak.
szept. 27
18:06
Kiadták a riasztást: elmossák a zivatarok az országot hétfőn (Háziállat)
szept. 27
18:06
Orbán Viktor: Ki fogunk ebből a nyomorúságból szabadulni (Pénzcentrum)
A járványügyi intézkedésekről fog beszélni Orbán Viktor abban az interjúban, amelyet este hatkor adnak le. A Pénzcentrum élőben közvetíti az interjút, cikkünk folyamatosan frissül.2020.09.27 18:00Ki fogunk szabadulni - hamarosan kezdődik
szept. 27
18:06
Ez gyors volt! Már meg is lett az első baleset (BorsOnline)
Sok vitát váltott ki az utóbbi hónapokban a Nagykörúton felfestett kerékpárút. Szeptembertől ennek egy szakaszát felvezették a járdára a gyalogosok közé, ami újabb problémákat okozott, sőt már az első baleset is megtörtént.
szept. 27
18:08
La Liga: Suárez két góllal mutatkozott be, az Atlético Madrid öttel nyert (She)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 3. fordulójának vasárnapi játéknapján az Atlético Madrid hazai pályán 6–1-re legyőzte a Granadát. A Diego Simeone csapatához az FC Barcelonától érkező Luis Suárez szenzációsan debütált: az uruguayi csatár a 70. percben lépett pályára, két perccel később kiosztott egy gólpasszt, majd két gólt is sz