Virág Barnabás MNB-alelnök csütörtökön azt nyilatkozta, hogy Magyarországnak nagyobb szigorításra van szüksége, mint ami szeptemberben látszott. A jelzésre azonnal erősödésbe kezdett a forint, amely a reggeli órákban markánsan gyengült az euróval szemben.
Az elmúlt két évtized egyik legnagyobb versenyzőjének tartja Romain Grosjean az idén visszavonuló Kimi Räikkönent. Felidézte, milyen volt a csapattársának lenni.
„A nagy techcégek dolgozóinak közel 95 százaléka a politikai spektrum ugyanazon oldalán áll, pusztán 5 százalék helyezkedik el a másik oldalon” – rántja le a leplet Jeremy Kauffman cégvezető a legnagyobb közösségi oldalak balos túlsúlyáról. A legnagyobb gond ezzel a túlsúllyal Kauffman szerint az, hogy nem egyformán sújt le az online igazságszolgál
A tőzsdéken mára elromlott a hangulat, megint a kínaiak ijesztettek rájuk. Az euró/forint 364 is volt, majd éles fordulat következett. A bitcoin történelmi csúcsot döntött, de már az ether sincs ettől messze. Remekelt a Tesla, mégis esik.
A Drót, a Mad Men – Reklámőrültek és a Breaking Bad – Totál szíves a 21. század legjobb sorozatai a BBC által felkért televíziós szakértők szerint. A BBC korábban már készített különböző filmes rangsorokat szakértők bevonásával, 2018-ban például a 100 legnagyobb nem angol nyelvű filmről, 2019-ben pedig a 100 legnagyobb, nő által rendezett filmről.
A Kormányinfón beszélt a szerdán kezdődő EU-csúcs kapcsán a magyar javaslatról Gulyás Gergely. Arról is szó volt, hogy Magyarország a V4-ekkel együtt vétóra készül energiaár-ügyben.
Tegnap a forint féléves mélypontra gyengült az euróval szemben, de a jelek szerint ez sem fogta meg, a ma reggeli kereskedésben tovább gyengült, a délelőtti órákban pedig már markánsabb leértékelődést látunk. Nem magyar specifikus a történet, a régiós devizák is gyengültek. Azután Virág Barnabás szavaira hirtelen erősödésbe kezdett a forint.
Az 1956-os élményei mellett arról is beszélt a főpolgármester, hogy egy esetleges ellenzéki győzelem esetén a többség akár Gyurcsány Ferencet is megválaszthatja miniszterelnöknek.
Ugyanakkor hozzátették, a dinamikus növekedés ellenére a négyévszakos abroncsok relatív népszerűsége még nem forgatta fel a piacot; az összvolumen 7-8 százalék teszik ki jelenleg a személyautókra gyártott abroncsok piacán belül. Közölték, a tehergépkocsi abroncsok szegmensében a gazdasági fellendülésnek köszönhetően 2 százalékos növekedést figyelte
Karácsony Gergely ismét arról beszélt, hogy Gyurcsány Ferenc megzsarolta. Emlékezetes, ezzel a témával egyszer már előjött a főpolgármester, majd az azt követő nyilatkozataiban kicsit bagatellizálta az ügyet, legalábbis az állítólagos zsaroló üzeneteket nem mutatta meg, pedig Gyurcsány Ferenc felhatalmazta erre. Most viszont a JelenValó című videós
Az aktuális gazdasági és piaci történésekről tartott online eseményt az SPB Befektetési Zrt. A szakértők többek között arról beszéltek, hogy ha kötvénypiac, akkor érdemes körülnézni az energiapiacon tevékenykedő cégek papírjai között, de a változó kamatozású kötvények is jól teljesíthetnek emelkedő hozamkörnyezetben. A forint kapcsán egyelőre nem l
Az egészségügyi szakértő szerint a járványhelyzet és az új egészségügyi jogviszony miatt annyira leamortizálódott a rendszer, hogy erre már nem szabadna ráengedni a harmadik hullám során tapasztalt terhelést. Kunetz azt mondta: már régen maszkot kellene hordanunk. De arra is felhívta a figyelmet, hogy nő a későn diagnosztizált tumoros beteg száma.
Véget ért 262 nap után a világon elrendelt eddigi leghosszabb karantén az ausztráliai Melbourne-ben és környékén csütörtökön; miközben az új koronavírusos esetek száma rekordközeli, a kocsmák, éttermek és kávézók újra kinyithatnak.
„Nagyon ambiciózus terv egy kétharmados győzelem a Fidesz felett a jövő évi országgyűlési választásokon, de nem teljesen lehetetlen” – véli Szentpéteri Nagy Richard. Az alkotmányjogász, politológus szerint például a Civil Választási Bizottság által elhatározott köztársasági elnök-jelölt választás segíthet a kétharmad elérésében, ugyanakkor a válasz
Az erős szél következtében felborult egy teherautó pótkocsija a 62-es főút Dunaújváros és Perkáta közötti szakaszán, Rácalmás térségében, a 6. kilométernél. A balesetben érintett egy személygépkocsi is, amely szintén az árokba borult. A balesetnél a dunaújvárosi hivatásos tűzoltók végzik a műszaki mentést. Az egység rögzíti a teherautót, hogy az n
Miért és hogyan fűszerezi meg életünket a hazugság? Mit tekintünk hazugságnak, hogyan jön létre és mik a jelei? Ezekre a kérdésekre kerestük a választ.
Rekordmagas, majdnem 500 forint a benzinár. Horvátországban úgy döntöttek, 550 forintnál befagyasztják a kiskereskedelmi árakat, a magyar kormány viszont nem tervez hasonlót.
Miért viselkedünk másképp egy ipari csuklós villamoson, mint a Nagykörúton végigkanyargó Combinón? Miért más a viselkedésszabályozásunk például a 37-es villamoson, ahol az „asszonyverő” trikó alkalmas viselet, és ahol zsebrakétával (más olvasatban: kézigránát vagy tüske) a kézben illik felszállni? Miért beszélget szívesebben a legtöbb beteg a kórte
A szövetség ezzel együtt nem hisz az egyoldalú leszerelésben, ha ugyanis csak olyan országok, mint Kína, Oroszország és Észak-Korea rendelkeznének ilyen fegyverekkel, a világ nem lesz biztonságos - jelentette ki a NATO főtitkára csütörtökön Brüsszelben.