Amikor bejelentették, hogy a Disney és A víz érintésének Oscar-díjas rendezője is ugyanabban az évben készülnek bemutatni egy Pinokkió-filmet, már sejthettük, melyik lesz a jobb…
Az időjárás okozta károk nem csak a gazdáknál jelentkeznek, hanem a mezőgazdaságot kiszolgáló szereplőknél is, ezért keresik a károkat enyhítő lehetőségeket.
Az 1995-ös Brit Rallyn történelem íródott, a WRC történetében az első brit vb cím született meg, miután Colin McRae hatalmas csatában legyőzte Carlos Sainz-ot.
Súlyosbította a másodfokú bíróság azoknak a vádlottaknak a büntetését, akiket a Nyíregyházi Járásbíróság idén nyáron tiltott állatviadal szervezésében és állatkínzás bűntettében mondott ki bűnösnek - olvasható a Nyíregyházi Törvényszék pénteki közleményében.
December 14-én nem mindennapi égi eseményben lehet részünk az esti órákban: az év várhatóan leglátványosabb hullócsillag-záporát produkáló Geminidákat érkeznek az égboltra!
December 14-én nem mindennapi égi eseményben lehet részünk az esti órákban: az év várhatóan leglátványosabb hullócsillagzáporát produkáló Geminidák érkeznek az égboltra!
Az egyik szemünk minden alkalommal sír, amikor valamilyen édes helyzetben látjuk Ryan Reynoldsot, hogy foglalt, a másik viszont nevet. Mint például most, amikor a tökéletes megjelenése alól kivillan a gyerekei által készített színes gyöngyös kis karkötője. Vigyázat, túl szép és igaz!
Mi, magyarok békepártiak vagyunk, nem akarunk háborút, békét szeretnénk otthonainkban, országunkban, határainkon - hangsúlyozta Novák Katalin köztársasági elnök szombaton az iraki Erbíl katonai táborában, ahol magyar katonákkal találkozott.
Sokféle lehetőséget és opciót kínál az új, 2023 és 2027 közötti uniós támogatási időszakban a Közös Agrárpolitika (Kap) a magyar gazdák számára - fogalmazta meg az Agrárminisztérium mezőgazdaságért és vidékfejlesztésért felelős államtitkára pénteken Keszthelyen.
A magyar volt a negyedik legelégedetlenebb nép Európában az Eurostat 2018-as adatai szerint: a 16 éven felüli honfitársaink majdnem harmada mondta azt, hogy nem elégedett a helyzetével, 56,6 százalék pedig úgy nyilatkozott, hogy közepesen elégedett és mindösszesen 13,1 százalék mondta azt, hogy teljesen elégedett a dolgai alakulásával.
Mi, magyarok békepártiak vagyunk, nem akarunk háborút, békét szeretnénk otthonainkban, országunkban, határainkon - hangsúlyozta Novák Katalin köztársasági elnök szombaton az iraki Erbíl katonai táborában, ahol magyar katonákkal találkozott.
Lát lehetőséget a háztartási naperőművekben termelt energia befogadására jelenleg is Áder János volt köztársasági elnök, aki egyebek mellett energiaközösségek létrehozását javasolja ennek érdekében.
Eva Kaili uniós törvényhozót, aki az EU-s kriptovaluta szabályozásra irányuló erőfeszítések egyik kulcsfigurája, felfüggesztették és őrizetbe vették egy Katarral kapcsolatos
Mi, magyarok békepártiak vagyunk, nem akarunk háborút, békét szeretnénk otthonainkban, országunkban, határainkon - hangsúlyozta Novák Katalin köztársasági elnök szombaton az iraki Erbíl katonai táborában, ahol magyar katonákkal találkozott.
A csaknem másfél éves szünet után a héten visszatért Babos Tímea, Kristina Mladenovic duó magabiztos győzelemmel bejutott a döntőbe párosban a dubaji keménypályás tenisztornán.
Változtatni kell a kormány brüsszeli tárgyalási stratégiáján, ha a Bizottság által kidolgozott új mechanizmussal az uniós 27-ek egyhangú döntése helyett elég lenne a 26-ok egyetértése a 18 milliárdos Ukrajnának szánt közös uniós hitel megszavazására. A németek kormány is támogatja a 3000 milliárd felfüggesztését a magyar kohéziós források esetében.
1911-ben, Kelet-Antarktiszon fedezte fel Thomas Griffith Taylor földrajztudós a róla elnevezett Taylor-gleccsert. Az Antarktiszon található vízesések a Taylor-gleccserből ömlenek ki, és a folyadék a gleccser felszínén lévő hasadékokból tör elő a magasba.
Még néhány masszív orosz rakétatámadás, és Ukrajna akár két hétre is teljes sötétségbe borulhat – állítják a szakértők. Kárpátalján már most is többször nincs áram, mint van. Élelmiszerhiány és -drágulás is fenyeget.
Újabb botrányt sikerült kerekítenie a brit királyi család körül Harry hercegnek és feleségének, Meghannek. A királyi párnak nemrég jelent meg a Harry és Meghan című dokurealityje a Netflixen, ám a brit közvélemény és a sajtó koránstem reágált rá finoman.
Az időjárási előrejelzések alapján a 2022-23-as téli szezon első országos havazására kerülhet sor a hétvégén. A legtöbb, akár 10-15 cm friss hó az Alpokalján, a Bakonyban és az Északi-középhegység magasabb pontjain hullhat. A Magyar Közút szakemberei minden rendelkezésükre álló eszközt és szakembert bevetnek majd a következő napokban, ahol lehet, o
A Két Szerecsen mára a Nagymező utca kulthelyévé vált, bármennyire is nehéz elhinni, jövőre már 25. születésnapját ünnepli az étterem, a vendégek érdeklődése viszont továbbra is töretlen.
Az aromaterápia egy kíméletes, holisztikus terápia, amely a növényekben rejlő gyógyhatás révén segíti elő az egyensúlyából kibillent test regenerálódását, valamint a lelki harmónia megteremtését. Az aromaterápiás olajok segítségével a test, a tudat és az érzelmek összhangba hozhatók, továbbá javítják a közérzetet, és a szépségápolásban is használha