Ukrajna fővárosában, Kijevben két közigazgatási épület megrongálódott szerdán egy dróntámadásban – közölte a városvezetés, hozzátéve: egyelőre nincs információ esetleges sérültekről vagy halálos áldozatokról.
Rusvai Miklós állatorvos, virológus szerint Magyarországon légzőszervibetegség-járvány van, amely leginkább a fiatalokat veszélyezteti. A szakember a tridémiáról azt is elmondta, hogy nem egy újfajta vírusról van szó.
A 18 év feletti magyar lakosság 59 százaléka legtöbbször bankkártyával fizet a boltokban, a készpénzt csupán 30 százalékuk részesíti előnyben – olvasható egy friss, az Otp Mobil megbízásából készített felmérésben. Azok közül, akik a bankkártyás vagy okoseszközzel történő fizetést részesítik előnyben, a legtöbben (48 százalék), azzal indokolták a
Petőfi Sándor, Marylin Monroe, Paul Newman - többek közt rólunk ajánlunk most könyveket a karácsonyfa alá, a közös bennük, hogy mindegyikük története izgalmas és inspiráló. Nagy adventi könyvajánló-sorozatunkban mutattunk már friss megjelenésű gyerekkönyveket, ebben a cikkben a non-fiction kötetekből válogatunk, itt idén megjelent verseskötetekből
2022. december 14-én (szerdán) 20 óra 30 perc és 23 óra 30 perc között a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) informatikai rendszereinek tervezett karbantartását végzi, olvasható a NAV honlapján.
Történelmi tudományos sikerként és a tiszta energiák terén áttörésként értékelte az Egyesült Államok energiaügyi minisztere azt, hogy amerikai tudósoknak sikerült úgynevezett nettó energianyereséget elérni fúziós reakció által. Jennifer Granholm Washingtonban tartott sajtótájékoztatót azt követően, hogy a kaliforniai Lawrence Livermore National Lab
Külső befektető mentheti meg Schobert Norbert vállalkozását. Egyelőre annyit lehet tudni, hogy magyar cégről van szó. Egyre több Norbi Update-üzlet húzza le a rolót – vette észre a Telex. Budapesten a Bajcsy-Zsilinszky úton, a Westendben és a MOM Parkban is bezárt a bolt, valamint a webáruház is szünetel. A lap több üzletből is úgy értesült,
Amerika egyelőre elégedett az orosz olajár-sapkával, hivatalos moszkvai bejelentés szerint Vlagyimir Putyin és Hszi Csin-ping kínai vezető december végén tárgyal a 2022-es eseményekről. Ezek is történtek tegnap a háborúban.
Egy kormányzati tanulmány szerint a long Covid szerepet játszott több mint 3500 ember halálában az Egyesült Államokban, ez pedig arra utal, hogy a SARS-CoV-2 hatása súlyos maradhat a világjárvány korszakának elmúlása után is, írja a Bloomberg.
Michael Ende világhírű alkotásának főszereplője Bux Barnabás Boldizsár, aki egy könyvkereskedésben felfedez egy különleges kötetet: A Végtelen Történetet. A fiú igazi menedékre lel a műben, sőt, döbbenten tapasztalja, hogy idővel ő maga is a történet részévé válik, és Fantázia birodalmában kalandozik. Olvass bele!
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) országos küldöttgyűlését december 13-án tartották, Gödöllőn. A rendezvényen ismertették: Előházi Irén, Patkós Lajos és Szabó Mária Eszter Károlyi Sándor-díjban részesült.
Több mint 2100 középiskolás tette próbára tudását a valóságot szimuláló pénzügyi döntési helyzetekben a Pénziránytű Alapítvány országos versenyén. Az izgalmas kihívást a Magyar Zene Háza is támogatta.
A szakszervezetek és a munkáltatói érdekképviseletek egyezsége nyomán a minimálbér jövőre bruttó 232 ezer forintra, a garantált bérminimum 296 400 forintra emelkedik. A megállapodás végleges szövegét várhatóan jövő csütörtökön fogadják el a szociális partnerek, a cégek a közterhek eredetileg várt csökkentése helyett az emelés ellen kaphatnak garanc
Vagyonfelügyelőt rendelhetnek ki a céghez, viszont az idő fogy: ha ugyanis a kokszoló leállítása megindul, akkor 24-48 óra után visszafordíthatatlanok lesznek a folyamatok, az újraindítása lehetetlen lesz.
Marco Rubio republikánus szenátor kedden bejelentette, hogy kétpárti törvényjavaslatot terjeszt elő a kínai TikTok népszerű közösségi média alkalmazás betiltására. A törvényjavaslattal növekszik a nyomás a tulajdonos ByteDance-en, amely kapcsán felmerült a gyanú, hogy amerikai állampolgárok elleni kémkedésre használják - írja a Reuters.
Sokszor előfordul, hogy hiába keresünk többet, mégsem növekszik a megtakarítási számlánkon félretett összeg. Ezzel párhuzamosan a kényelmet szolgáló anyagi javak száma viszont egyre csak gyarapodik a környezetünkben. Az évek múlásával nem elégszünk meg az egyhetes nyaralással, az olcsóbb okostelefonnal vagy a tömegközlekedéssel. Szép lassan alapdol
A vállalkozások életében a működés közben felmerülő energiaköltségek rendezése mind ez idáig egy rutinszerűen teljesítendő kötelesség volt, azonban a mai, megnövekedett energiaárak mellett ez a hozzáállás már meglehetősen luxusnak számít. Nem lehet nem foglalkozni annak vizsgálatával, hogy a számlánk végösszege pontosan milyen tételekből adódik öss
Idén is, mint minden évben, a brit királyi család közzétette azokat a fényképeket, amelyek a karácsonyi üdvözletekre kerülnek. III. Károly király és felesége, Kamilla királyné, valamint Wales hercege és hercegnéje mutatták meg, mely felvételre esett a döntés a 2022-es ünnepek kapcsán.
Nagyot erősödött a brüsszeli megállapodás hírére a forint, azonban a jelek szerint 410 körül kifulladt a menetelés. Az továbbra is bizonytalan, mikor juthatunk uniós forrásokhoz, így jöhetnek még kellemetlen meglepetések akár. De most rövidtávon a nagy jegybankokon a világ szeme, a forintot is elsősorban a Fed és az EKB lépései befolyásolhatják a d
Az ukrán-magyar határszakaszon 4522-en léptek be kedden Magyarországra, a román-magyar határszakaszon belépők közül 3448-an nyilatkoztak úgy, hogy Ukrajnából érkeztek - tájékoztatta az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) szerdán az MTI-t.
A híresség először egyszerű megfázásra gyanakodott, azonban nem sokkal később kiderült: betegsége meggátolja abban, hogy megtartsa a közeljövőben tervezett koncertjeit.
Evidens, hogy az FIA díjátadó gáláján minden megjelent a legjobb formáját igyekszik nyújtani. Míg a férfiak jelentős részének ez a formalitás valószínűleg inkább nyűg (lásd Kimi Räikkönen esete 2018-ban), addig nők ott is törekednek rá, hogy túlragyogjanak másokat, de ez így is van rendjén. Nem tudjuk, volt-e bárki, aki rá tudott licitálni a múlt p
A magyar GDP 2022 harmadik negyedévében az előző negyedévhez képest 0,4 százalékkal csökkent, ezzel a magyar gazdaság közelít a technikai recesszióhoz – olvasható GKI Gazdaságkutató Zrt. friss elemzésében. Számításaik szerint jövőre a lakosság fogyasztása 3 százalékkal mérséklődni fog, az egy számjegyű infláció elérése 2023 végére pedig nagyon val