Doffek Gábor nyolc évvel ezelőtt a poklok poklát élte át, amikor frissen elvált apaként igyekezett megteremteni az ünnep boldog hangulatát otthon, a lánya kedvééért. Így sikerült talpra állnia, és újra áhítattal megtölteni a karácsonyait:
Reszkessetek, betörők!, Igazából szerelem, Holiday, Karácsonyi vakáció: filmek, amelyek minden évben lemennek a televízióban karácsonykor. Nincs is velük semmi baj, a bejglikóma mellé ismerős és biztonságos érzés dukál. De milyen címeket keressünk, ha a család már hatszor összeveszett a távirányító fölött, és mindenki vágyna valamilyen újdonságra?
Az elmúlt félév mondhatni Sebastian Vettelről szólt, köszönhetően annak, hogy a Magyar Nagydíj nyitónapján bejelentette, hogy az idei szezon végeztével visszavonul. Mostanra ez meg is történt, a közönség “versenyző Vettel nélkül maradt”. Gondolhatnánk, mivel elmondása szerint Vettel nem tervez versenyezni egyéb szériákban sem, legalábbis egyelőre.
Karácsony alkalmából a katolikus, a református és az evangélikus egyház magyarországi vezetői Budapesten és Esztergomban tartanak ünnepi szentmisét, istentiszteletet.
A nem kontrollált magas vérnyomás betegség nem csak a szívbetegségekben szenvedők esküdt ellensége. Egy michigan-beli tanulmány szerint a magas vérnyomással küzdők gondolkodási, döntéshozatali és emlékezési képessége gyorsabban romlik, mint a normál vérnyomásúaké.
A fiatalok majdnem 90 százaléka ad ajándékot az idén, átlagosan 8 embernek. A K&H ifjúsági index szerint ők átlagosan 37 ezer forintot költenek az ajándékokra, lényegében annyit, mint tavaly.
Karácsony alkalmából a katolikus, a református és az evangélikus egyház magyarországi vezetői Budapesten és Esztergomban tartanak ünnepi szentmisét, istentiszteletet.
Péntek éjszaka 440 oldalnyi új jogszabályt hirdetett ki két közlönyben a kormány. A kabinet döntései közül a legnagyobb figyelmet a váratlan gyógyszergyártói különadó kapta, viszont ugyanebben az extraprofitadó-rendeletet módosító jogszabályba a kormány eldugott még egy adóemelést.
Baleseteken, más ember fájdalmán alapvetően nem kenyerünk élcelődni, de ahogyan a Galaxis Őrzői vagy éppen a Jurassic Park sztárja meséli el, mi történt vele, nem lehet megállni. De íme egy újabb tanmese arról, hogy nem szabad elhinni mindent, amit a közösségi médiában lát az ember.
A Trend FM-en futó Fintech Világa – Zöld Pénzügyi Percek legújabb adásában Bátorfi Botond, a Peak szakértője és Machán-Csetvei Frigyes műsorvezető vendége Farkas Boglárka, a Magyar Bankholding Senior CSR managere volt.
Verka, mint annyi más ember szerte a világon, ráktúlélő. Kemény menet van mögötte, nem volt könnyű az idei éve. Arról, hogyan is kapott diagnózist, s mit élt át ekkoriban, Itt írt. Mostani írásában pedig elmeséli, milyen az, amikor a kezelés, a nagy fájdalmak és az idő közben kopó türelem után a legszebb ajándékot hozta neki az angyal: a negatív le
Minden családnak megvannak a maga szokásai karácsonykor, és ez alól az angol királyi család sem jelent kivételt. Most azonban Carolyn Robb, korábbi királyi szakácsnak köszönhetően kiderült, hogy mi volt a kis Vilmos és Harry herceg, valamint Diana és Károly közös csalási hagyománya.
Komlósi Erzsébet református lelkipásztorral a karácsony valódi üzenetéről, Isten megafonjáról és a fiatalok között folytatott evangelizációról is beszélgettünk.
Az élelmiszeripar számára döntő jelentőségű a gyümölcs érettségi fokának és minőségének ismerete. A San Sebastián Egyetem kutatói, Paula Vargas és Martín Burón olyan matematikai modellt fejlesztettek ki, amely algoritmusok és egy spektrométer segítségével meghatározza az áfonya bogyótermésének édességét és antocianin-tartalmát.
Tudatosabb hozzáállással igyekeznek ellenpontozni a gazdasági nehézségeket a vásárlók, akiknek több mint a fele – kihasználva a november végi akciókat és árengedményeket – még december előtt igyekezett beszerezni az idei ajándékokat. Az Árukereső.hu immár hagyományosnak tekinthető karácsonyi kutatásának eredményei elárulják, hogy a magyar vásárlók
Jövő év elején bővül a MOL Bubi szolgáltatási területe, több száz kerékpárral nő az eszközpark, ennek megfelelően változik a rendszer használati díja is. A havi bérlet ára 2023. januártól 1000 forint, az éves bérlet 8500 forint, a percdíj 40 forint lesz, a díjmentes időszak továbbra is 30 perc marad, naponta bármennyiszer. Idáig a havi bérlet 500,