Fuvolisták a szegedi vasútállomáson rendezett villámcsődületével kedden délután elkezdődik a Bartók Béla Művészeti Napok, melyet első alkalommal rendez meg a Szegedi Tudományegyetem (Szte) művészeti kara.
A technológiai forradalom időszakát éljük szabályozási, környezetvédelmi, piaci oldalról egyaránt. A gazdaságos termeléshez időről időre jó megoldásokat, akár mindenki által elérhető megoldásokat kell találnunk, különben lemaradunk – fogalmazott Feldman Zsolt a Győr-Moson-Sopron megyei Mórichidán.
Napjainkban Európa-szerte komoly aggodalmak és viták zajlanak az üzemanyagárak körül. Ebben az összefüggésben hasznos lehet, ha beszámolok a hazámban végrehajtott üzemanyagár-reform tanulságairól.
A magyar kormány gazdaságpolitikájának eredményességét jelzi, hogy a gazdaság tavalyi, 7,1 százalékos növekedése bőven meghaladta az uniós, 5,3 százalékos átlagot – mondta a Századvég vezető közgazdásza szombat reggel az M1 csatornán.
Még véget sem ért a járvány, de már a háború miatt aggódunk; Füredi Éva mentálhigiénés szakember szerint a fegyveres konfliktus most sokakban kelt szorongást, ami miatt alvászavarok, rossz álmok és étvágytalanság is jelentkezhet, de az önkéntesek akár a menekültekéhez hasonló traumát is átélhetnek.
Megerősítette az Európai Unió lehetséges legjobb, stabil kilátású "Aaa" adósminőségi besorolását a Moody's Investors Service. A nemzetközi hitelminősítő mindenekelőtt a 27 EU-tagország nagyon erőteljes szuverén hitelképességi profiljával indokolta a péntek éjjel Londonban bejelentett döntést. Az elemzés szerint az EU "Aaa" osztályzatának változatla
Több mint ötven év telt már el azóta, hogy feloszlott a Beatles, az együttes, valamint a tagok népszerűsége azonban mind a mai napig érzékelhető. Közös munkájuk utolsó időszaka nem telt túl békésen, Paul McCartney pedig nemrég elárulta, mit is gondol valójában a befejezésről.
Tavasszal újjá éled a természet és vele együtt rengeteg veszély is felüti a fejét, melyek minden bokorból leskelődnek a szőrös kis kedvencedre. Összegyűjtöttük, mire kell figyelned, ha meg szeretnéd óvni a kutyusodat!
A Schobert család Obertauernben töltötte a hosszú hétvégét. Bár Réka rengeteg fotót megosztott a kiruccanásról, a legtöbb lájkot a Norbikával közös, konditeremben készült felvétel kapta.
Az ukrajnai háború rámutatott a békés egymás mellett élés fontosságára Közép-Európában, ezért is lényeges, hogy Magyarország és Szerbia az ellenséges viszonyát stratégiai partnerséggé, sőt barátsággá tudta alakítani – közölte a tárca közleménye szerint Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szombaton Belgrádban.
Az esküvő talán az egyik, ha nem a legfontosabb pillanat egy szerelmespár életében, azonban maga az esemény tele van buktatókkal. Egy esküvőszervező felhívta a figyelmet a helyszín foglaláskor betartandó szempontokra.
Nehéz évek vannak Háfra Noémi mögött. A Győri Audi Eto női kézilabdacsapatának balátlövője a Sport Tv Kézivezérlés extra műsorában elárulta, a fizikai túlterhelés odáig vezetett nála, hogy az olimpia után már a kiégés határán volt, miközben pánikbetegséggel is küzdött. Nem tagadja, rosszul esett neki, hogy nem számítottak rá a magyar válogatott leg
A modell-műsorvezető jó ideje küzdött fájdalommal, amikor orvoshoz fordult problémájával. Kiderült, hogy csak egy speciális fogszabályzó segíthet csak rajta, ám ennek viselése is kellemetlenséggel jár, egy év alatt hatodik alkalommal szorul antibiotikum kúrára gyulladása miatt.
Glenn Close egyszerűen MINDENT el tud játszani, már csak az a kérdés, te melyik szerepével azonosulsz a saját életedben Ha kitöltöd Szentesi Éva szellemes kvízét, minden kiderül!
A szombati nap a Formula 3 sprintversenyével kezdődött meg, melyet a 17 esztendős újonc, Isack Hadjar nyert meg. A pénteki időmérőn a szintén újonc Franco Colapinto bizonyult a leggyorsabbnak, mögötte Roman Stanek és Kush Maini zárt, ám az indiait megbüntették és száműzték a rajtrács végére, mindkét futamra. A hétvége első versenyén azonban Zak O’S
Turán Frigyes és Farnadi Ágnes az Orfű Rally első körének mindkét szakaszán a leggyorsabb volt, így magabiztosan vezet Tóth Tibor és Szabó József, valamint Osváth Péter és Papp Tamás előtt. A bajnoki pontokért küzdő Rally2-es, Rally3-as és Historic mezőnyök után a jövő heti Salgó Rallyra tesztelő mezőny következett az Orfű Rallyn. Turán Frigyes Ab
A SYN TRAC már sorozatgyártásban van, a cég székhelye Bad Goisenben található. A másik gép, az EOX még nem hidrogénnel működik, hanem dízel-hibrid, de a nem titkolt közeljövő terve a hidrogénüzem.
A kutatók szerint a legközvetlenebb veszély az ukrán és orosz búza fogyasztóit érinti, mivel a két ország együttesen a világ búzakivitelének több mint egynegyedét adja.
Videóüzenetben figyelmezteti Schwarzenegger az oroszokat arra, hogy kormányuk félretájékoztatja őket az Ukrajna elleni támadásról, és közvetlenül Vlagyimir Putyinnak is üzent.
Még drágább lehet majd a hús és a kenyér az orosz-ukrán háború miatt. A konfliktus súlyos élelmiszer-ellátási problémákat okoz a világon, ami valószínűleg a magyarországi árakra is kihatással lesz. A hatást erősítheti a magas infláció és a gyenge forint is.
Ma délután 15 órakor kezdődik a Kossuth téren a Nagy Kockásinges Találkozó, a pedagógussztrájkhoz kapcsolódó kiegészítő esemény, amelyre mindenkit várnak. Már készül a színpad.
Már az első idei F1-es nagydíj hozott egy koronavírus miatt hiányzó versenyzőt, és a mezőny tagjai között vita zajlik arról, van-e még létjogosultsága az emiatti automatikus „eltiltásnak”. Többen is szeretnék, ha a versenyző dönthetné el, vállalja-e a száguldást betegen.