Az elmúlt négy év mindegyikét 30 százalékosnál nagyobb kereskedési sávval zárta az S&P 500 index. A nagy mozgások után azonban évtizedenként egyszer szokott érkezni egy-egy nagyon szűk kereskedési sávú esztendő. Így volt ez 1988-ban, 1992-ben, 2004-ben és 2015-ben is. Nagy meglepetés lenne a részvénypiacon, ha a 2023 is egy ilyen szűk sávot hozó ke
Egész Európában nincs olyan jóléti intézkedésre példa, mint a Magyarországon bevezetett, időseket segítő Gondosóra program - mondta a Belügyminisztérium gondoskodáspolitikáért felelős államtitkára csütörtökön az M1 aktuális csatornán.
Enyhülőben van az energiapiaci nyomás a magyar cégeken, a tevékenységük finanszírozására azonban jóval drágább piaci hitelek állnak rendelkezésre, mint akár csak egy-két évvel ezelőtt. Csak idén 300 milliárd forintnyi olyan hitel jár le a magyar cégeknél, amelyeket a járvány elején elindított jegybanki NHP Hajrában vettek fel a cégek legfeljebb 2,5
Duplájára, azaz 30 forintra nőhet a munkába járás kilométerenkénti adómentes költségtérítése a gazdaságfejlesztési miniszter javaslata alapján – közölte a Világgazdasággal Czomba Sándor, a Gazdaságfejlesztési Minisztérium foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára.
Graham Stuart nemrég azt mondta, „az olaj- és gázipari engedélyek újbóli kiadása jót tesz a környezetnek”, illetve hogy nem minden fosszilis tüzelőanyag „ördögtől való”.
Az atomenergia a jövő energiája, számunkra pedig kedvező hír, hogy az orosz kormány is kiemelt fontosságot tulajdonít a paksi fejlesztésnek - írta hivatalos Facebook-oldalán Szijjártó Péter.
Január végéig valamennyi lakossági folyószámlával rendelkező hazai ügyfelet tájékoztatja bankja a tavalyi bankszámla- és kártyaköltségeiről. Az MNB kiemelt figyelmet fordít a hitelintézetek számlákkal kapcsolatos díjmódosításaira, és jogsértés esetén azonnal intézkedik. A jegybank emellett az ügyféltudatosságot erősítő kampányt is indított a banksz
Az elektromos autók már a spájzban, akarom mondani a garázsban vannak. 2021-ben az Európai Unióban több elektromos személyautót értékesítettek, mint dízelmotorost. Az új technológiákkal sok régi tudnivaló, műszaki tartalom válik tárgytalanná, azonban olyan új szempontok is keletkeznek, amelyre érdemes minden EV-vásárlónak odafigyelnie. Mielőtt megv
Az AlphaTauri csapatfőnöke, Franz Tost a The Race hasábjain beszélt távozó pilótájáról, Pierre Gaslyról. A francia hosszú éveken át volt a Red Bull pilótája valamelyik csapatuknál, de azért többnyire a Tost vezette fiókcsapatnál. Egyedül 2019 első felében vezethetett a nagycsapatnál, de az a kaland nagyon félresikerült, és a szezon felénél visszafo
Az ukrán elnök szerint már érzékelhetők élénkebb orosz támadó hadműveletek Ukrajna déli és keleti térségeiben. Volodimir Zelenszkij a Sky News brit kereskedelmi hírtelevíziónak adott, csütörtökön műsorra tűzött interjúban kijelentette azt is, hogy Oroszország részéről nem mutatkozik tárgyalási hajlandóság, de ő sem kíván tárgyalni Vlagyimir Putyin
Félmillió forintnyi vesztegetési pénz kell ahhoz, hogy azok a diákok is felvételt nyerjenek az Eötvös József Gimnáziumba, akiknek nem sikerült az írásbeli felvételi vizsgájuk – derül ki egy nyilvánosságra hozott hangfelvételből.
Az iskolai szünetben törte el az egyik osztálytársa a zagyvarékasi diák mindkét karját. A kisfiú édesanyja azóta keresi a választ arra, hogy mindez hogyan történhetett meg az iskolában – írja a Blikk.
Január 31-ig minden banki ügyfél tételes kimutatást kap arról, miért és mennyit fizetett bankszámlához kapcsolódó szolgálatatásokért az elmúlt évben. A bankok számlacsomagjainak díjváltozását egy példán keresztül vizsgálva azt láthatjuk, hogy a bankok tavaly jellemzően vagy nem emeltek, vagy néhány százalékos emelést hajtottak végre díjaikon. Idén
Évek óta erős hullámverésben és nehéz látási viszonyok között navigálnak a pénzügyi szféra kockázatkezelői, és a másodfokú viharjelzés várhatóan 2 évig még érvényben is marad – derül ki a KPMG kockázati vezetők körében végzett kutatásából. A felmérés szerint a bankok visszafoghatják a projekthitelezést, a biztosítók kevesebb lakásbiztosítási termék
Egy átlagos áruházi dolgozó havi bére akár a bruttó 400 ezer forintot is meghaladhatja már Magyarországon belépés után, ami néhány év után akár a félmillió forintos határt is elérheti. A munkaerőhiány miatt az élelmiszerláncok tulajdonképpen egymásra licitálnak a fizetésekben, ami azt eredményezte, hogy egyre többen lennének bolti eladók a magas ke
Az atomenergia a jövő energiája, számunkra pedig kedvező hír, hogy az orosz kormány is kiemelt fontosságot tulajdonít a paksi fejlesztésnek - írta hivatalos Facebook-oldalán Szijjártó Péter.
Annalena Baerbock német külügyminiszter nemrég nyíltan kijelentette, hogy a nyugati szövetségesek háborút vívnak Oroszország ellen. A megjegyzések az Európa Tanács
Magyarországi bővítést jelentett be az IKEA, a svéd áruházlánc továbbá értékelte a 2022-es pénzügyi évet is. A vállalat 2023-as tervei között szerepel, hogy a kiszállítások 25%-a elektromos járművekkel történjen – számoltak be közleményükben.
Az áruházakban 3,5 millió vásárlót fogadtak, az online vásárlás részesedése pedig 21,6 százalékos volt, megközelítőleg minden ötödik vásárló az online rendelést választotta.
A magyar kultúra napján érkezett a hír, hogy Somossy Barbara, a Duna műsorvezetője Sose lesz vége című vizsgafilmjével a legjobb rendező díját kapta meg a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon.
Dalnoki Bence séf szerint a kiváló csapatmunkának és a hónapokig tartó felkészülésnek köszönhető a magyarok sikere a legnagyobb presztízsű nemzetközi szakácsversenyként számontartott Bocuse d’Or világdöntőjén.
Októberben még majdnem 430-as értékeket olvashattunk le a grafikonról, de december óta folyamatosnak tűnik a forint erősödése a közös valutához képest.
Peking mintegy duplájára emeli a szénerőművek energiatermelését, ugyanakkor csúcsra járat mindent a megújulók területén is. Az energiabiztonság mindenek felett! – hangzik a jelmondat.
A Munkahelyeink.hu Magyarországon második alkalommal készítette el Top Employers listáját, amely kizárólag a cégek korábbi és jelenlegi alkalmazottainak véleménye alapján állapítja meg a legjobb munkahelyek rangsorát.